Reklama

Niedziela Kielecka

Kielce: wicemarszałek Renata Janik z medalem za zasługi dla diecezji kieleckiej

Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, szczególnie zaangażowana w pomoc osobom niepełnosprawnym i wspierająca dzieła Caritas, otrzymała z rąk bp. Jana Piotrowskiego medal za zasługi dla diecezji kieleckiej. Uroczystość odbyła się 6 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury.

[ TEMATY ]

Kielce

diecezja kielecka

wicemarszałek

wikipedia/autor: Renata Urszula Janik na licencji Creative Commons

Renata Urszula Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

Renata Urszula Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Była ona połączona ze spotkaniem mikołajkowym podopiecznych Fundacji Gramy z Tobą oraz z podsumowaniem projektu "Aktywni - Samodzielni", zrealizowanego przez Fundację dzięki wsparciu środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas spotkania bp Jan Piotrowski wręczył wicemarszałek Renacie Janik "Medal za Zasługi dla Diecezji Kieleckiej".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W uzasadnieniu, które odczytał kanclerz kurii w Kielcach, ks. Marcin Jastrząb, podkreślono, że przyznany medal jest wyrazem wdzięczności za wieloletnie i bezinteresowne zaangażowanie pani marszałek na rzecz diecezji kieleckiej, które przejawia się w życzliwej pomocy w kwestiach organizacyjnych, materialnych i w dobrym słowie oraz podziękowaniem za szlachetną pomoc w działalności Caritas Diecezji Kieleckiej i Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, za dołożenie wszelkich starań w celu utworzenia i funkcjonowania Manufaktury Pietraszki - Zakładu Aktywności Zawodowej, za nieocenione wsparcie dla parafii diecezji kieleckiej oraz dla wydawnictwa Jedność.

Reklama

- Dzisiaj jest okazja, aby również w wymiarze społecznym podziękować pani marszałek. Doceniamy rozwój Zakładu Aktywności Zawodowej w Pietraszkach, w który duży wkład miał właśnie sejmik województwa świętokrzyskiego - podkreślił bp Jan Piotrowski.

Dziękując, wicemarszałek powiedziała: „Z całego serca dziękuję za to piękne wyróżnienie. To dla mnie ogromny zaszczyt, że dostrzeżono moją wieloletnią działalność, ale jednocześnie wielkie zobowiązanie, aby w swoim dalszym życiu zawodowym i społecznym wspierać wiernych oraz Kościół diecezji kieleckiej, a szczególną troską otaczać środowisko osób z niepełnosprawnościami, które od wielu lat jest głęboko w moim sercu”.

Misję Fundacji „Gramy z Tobą” przypomniał jej prezes ks. prof. Witold Janocha. Chodzi o wspieranie osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i opiekunów, aktywizowanie zawodowe i społeczne, kwestie zdrowotne. Łącznie z projektu „Aktywni - Samodzielni” skorzystało, jak do tej pory, ok. 80 osób.

2023-12-07 16:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gorysławice – kościółek przedmieścia

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Wiślica

Gorysławice

TD

Kościół w Gorysławicach

Kościół w Gorysławicach

Stoi u wjazdu do Wiślicy, patronuje mu św. Wawrzyniec. Gorysławicki kościół pamięta niejedno, a spośród wydarzeń ostatnich dziesięcioleci – koronację Madonny Łokietkowej z Dzieciątkiem, dokonaną przez prymasa Stefana Wyszyńskiego w 1966 r. Wokół kościoła na wzgórzu zebrały się na modlitwie kilkudziesięciotysięczne tłumy.

Byli to: Prymas kard. Stefan Wyszyński, w asyście metropolity krakowskiego abp. Karola Wojtyły i pasterza diecezji kieleckiej bp. Jana Jaroszewicza. W uroczystościach wzięło wówczas udział 36 księży biskupów i ponad 200 księży. Liczbę wiernych określano na ponad 40 tys. Komunii św. rozdano ok. 9 tys. Uroczystość koronacji odbyła się w Gorysławicach, na placu przed kościołem. Po koronacji figurę Matki Bożej przeniesiono do kościoła w Wiślicy.

CZYTAJ DALEJ

Anglia: tysiące rodziców czekało na uznanie istnienia ich dziecka

2024-02-29 16:23

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

dzieci nienarodzone

Ivan Kmit/Fotolia

Brytyjski rząd uruchomił specjalny, darmowy program dla rodziców zmagających się z cierpieniem po utracie dziecka w trakcie ciąży. Będą mogli otrzymać zaświadczenie będące formalnym potwierdzeniem istnienia ich dziecka. Z rozmów i badań wynika, że jest to decyzja, której oczekiwało tysiące matek i ojców.

Chodzi o tych, którzy doświadczyli utraty dziecka przed 24. tygodniem ciąży, ta zakończyła się 1 września 2018 r. lub później, mieszkali wtedy w Anglii i są co najmniej jednym z rodziców dziecka. Zaświadczenia będzie wydawał każdy publiczny ośrodek zdrowia, a wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na rządowej stronie: https://www.gov.uk/request-baby-loss-certificate. Podobny program działa w Szkocji i zostanie wprowadzony również w Walii.

CZYTAJ DALEJ

Bp Marczak: czy znam imię mojego bliźniego?

2024-02-29 20:36

[ TEMATY ]

bp Marek Marczak

Łódz

www.archidiecezja.lodz.pl

Bp Marek Marczak

Bp Marek Marczak

„Dzisiejsza przypowieść domaga się od nas przyjrzenia naszym relacjom z innymi, w jaki sposób traktuję drugiego człowieka”- mówił w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej bp Marek Marczak.

W ostatni czwartek miesiąca wierni archidiecezji łódzkiej pielgrzymujący do kościołów stacyjnych spotkali się na wspólnej Eucharystii w parafii MB Jasnogórskiej na Widzewie. Mszy Św. przewodniczył bp Marek Marczak, który na początku swojej homilii mówił jak ważne jest to spotkanie w Kościele Stacyjnym, aby słuchać Słowa Bożego. „To czas i miejsce, aby wsłuchać się w to co Pan Bóg do nas mówi i wcielać to w życie” - podkreślał duchowny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję