Reklama

Archiwum

Niedziela 25/2024

Spis treści

liturgia tygodnia

Uciszenie burzy na jeziorze

Słowa Ewangelii według św. Marka Mk 4, 35-41

Uciszenie burzy na jeziorze
Przyrzeczenia a śluby
O. Oskar Michał Maciaczyk, franciszkanin

Przyrzeczenia i śluby związane są nie tylko z życiem religijnym, służą też porządkowi społecznemu. Składają je np. politycy przyjmujący różne stanowiska w urzędach, osoby wchodzące w cywilny związek małżeński. Każdy, kto składa jakiekolwiek przyrzeczenia, powinien być świadomy skutków swojego czynu oraz konsekwencji, jakie powoduje niewypełnianie ich treści.

Przyrzeczenia a śluby
Nikogo nie znamy według ciała
Ks. Krzysztof Kowalik

Ciało jest nie tylko częścią nas, ale przez swe zmysły utrzymuje także kontakt z otaczającym nas światem i ludźmi. Dzięki niemu zdobywamy potrzebne informacje. Na ich podstawie formułujemy osądy, gromadzimy wiedzę i podejmujemy decyzje o naszym działaniu. W języku Biblii ciało wiąże się z ziemskim sposobem funkcjonowania człowieka.

Nikogo nie znamy według ciała
Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?
Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Podczas trzyletniej działalności publicznej Jezusa Jego uczniowie tylko jeden raz znaleźli się w sytuacji bezpośredniej groźby utraty życia. W Ogrójcu tylko On został pojmany, a oni serwując się ucieczką, opuścili Go, bo wybrali bezpieczne schronienie. Największe niebezpieczeństwo, jakie im zagrażało, pojawiło się na Jeziorze Galilejskim, które jako rybacy doskonale znali.

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?
Propagator Dzieła Bożego
Ireneusz Korpyś

Założył jedną z największych instytucji kościelnych, której misją jest pokazywanie ludziom, jak mogą spotkać się z Bogiem w ich życiu zawodowym i prywatnym.

Propagator Dzieła Bożego

21-24

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

Bliżej Życia z Wiarą

Kartka z kalendarza

Dzień Ojca, początek lata i wakacji – to idealny czas do świętowania nad wodą miłośników wędkowania. Tego dnia świętuje bowiem większość wędkarskich federacji. Warto wiedzieć, że do połowu ryb potrzebne jest specjalne zezwolenie, czyli karta wędkarska. Jak ją zdobyć i do czego uprawnia? Tego można się dowiedzieć właśnie tego dnia.

Kartka z kalendarza
Wstańcie z kanap i do dzieła!
Kamil Krasowski

Pokazujcie, co robicie, co was pasjonuje, i włączajcie do tego swoje dzieci – zachęca ojców Jakub Kujawa, tata czterech synów, z którymi w zespole Play all Day gra rodzinnego rock’n’rolla!

Wstańcie z kanap i do dzieła!
Eucharystia w życiu Ojca Pio
Anna Gębalska-Berekets

Przez pokorne celebrowanie Eucharystii duchowny pociągał wiernych do Jezusa.

Eucharystia w życiu Ojca Pio
Tajemnicza interwencja z nieba
Ireneusz Korpyś

Jego choroba była już w nieodwracalnej III fazie. Przewlekłe porentgenowskie zapalenie skóry na jego dłoniach miało na zawsze pozbawić go wykonywania zawodu.

Tajemnicza interwencja z nieba
7 kroków do zdrowia dzieci
Katarzyna Galarowicz naturoterapeuta Natura-Med

Zaczynają się wakacje. By nasze dzieci nie spędzały wolnego czasu, grając na komórkach i podjadając niezdrowe przekąski, jako rodzice i dziadkowe mamy za zadanie zachęcać je do zdrowego stylu życia. O czym warto pamiętać?

7 kroków do zdrowia dzieci
Ziele św. Jana
Ojciec Henryk

Dziurawiec pospolity od wieków był uznawany za wszechlek. Nie powinno go zabraknąć w domowej apteczce.

Ziele św. Jana
Jak nauczyć dziecko porządku?
Agnieszka Zarzecka

Wakacje to dobry czas, by w niespiesznym klimacie wprowadzić dzieci w domowe obowiązki.

Jak nauczyć dziecko porządku?
Letnie ciasta z owocami

W czasie wakacji, kiedy w ogrodzie pojawiają się sezonowe owoce, warto zająć się pieczeniem domowych pyszności. Zarówno dzieci, jak i dorośli je uwielbiają.

Letnie ciasta z owocami
Apostołowie w Wiecznym Mieście

Życie świętych Piotra i Pawła jest nierozerwalnie związane z Rzymem. Zapraszamy na spacer po wybranych miejscach ich śladami.

Apostołowie w Wiecznym Mieście

66-79

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję