Reklama

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Ksiądz Jerzy Popiełuszko - kazania...

Parafia św. Stanisława Kostki w Warszawie od kilku lat publikuje oraz upowszechnia na płytach CD nagrania wybranych homilii bł. ks. Jerzego Popiełuszki z lat 1982-84. Pomysłodawcą tego projektu był poprzedni proboszcz parafii - śp. ks. prał. Zygmunt Malacki. Niedawno ukazała się trzecia część wydawnictwa, zawierająca zbiór kazań z 1984 r. oraz duchowy testament Męczennika - słowa wypowiedziane na kilka godzin przed śmiercią w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Seria płytowa powstaje we współpracy z firmą REGETON Marka Kędziorka. Ważne, że na płytach znalazły się pełne teksty homilii bł. ks. Jerzego - bowiem do tej pory najczęściej znaliśmy je tylko we fragmentach.
- Z upływem lat dystrybucja płyt z kazaniami bł. ks. Jerzego Popiełuszki staje się dla mnie coraz bardziej misją promocji: jego przesłania, jego słów, kazań i jego pięknego życia - podkreśla Marek Kędziorek. - Dziś już mniej patrzę na to jako na pewne zadanie techniczne, związane z prowadzoną na co dzień działalnością wydawniczą. Nie zniechęcają mnie skromne momentami wyniki sprzedaży, a czasem nawet brak zainteresowania płytami w tradycyjnych sklepach i punktach sprzedaży.
Kustosz żoliborskiego sanktuarium ks. prał. Tadeusz Bożełko proponuje parafiom zorganizowanie promocji nauczania Księdza Jerzego w jedną z niedziel roku w uzgodnionych indywidualnie terminach. Wydawcy poszukują też współpracowników wolontariuszy, którzy mogą - w porozumieniu z księdzem proboszczem - zorganizować dyżur promocyjny w swojej parafii.

Więcej informacji na stronie: www.twojaplyta.pl/detal. Sprzedaż wysyłkowa - komplety 3 płyt CD, koordynator promocji - tel. 609-785-369.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Jan Maria Vianney

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wiara w Jezusa nie może być przedmiotem targów

2021-08-04 10:16

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Kiedy mówi się o Ewangelii i jej możliwych zakłóceniach, nie idzie się na kompromisy: wiara w Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Po tradycyjnej lipcowej przerwie Ojciec Święty wznowił audiencje ogólne. W sierpniu odbywają się one w auli Pawła VI.

Franciszek wygłosił dziś trzecią z kolei katechezę na temat Listu do Galatów. Podkreślił w niej całkowite skoncentrowanie św. Pawła na misji ewangelizacyjnej, której Apostoł poświęca się całych sił. Dlatego zrozumiały jest jego smutek, gdy dostrzega, że adresaci jego przepowiadania zamiast przyjąć głoszone przezeń przepowiadanie, myślą o przyjęciu jakiejś innej „ewangelii”, orędzia wypaczającego prawdziwą Ewangelię, łudząc się, że jest ono komplementarne względem orędzia Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Fundusz papieski wsparł ponad 2,5 tys. rzymskich ubogich

2021-08-04 15:57

[ TEMATY ]

Watykan

Halfpoint/fotolia.com

Ponad 2,5 tys. Rzymian wsparł utworzony rok temu przez Papieża Franciszka fundusz solidarności „Jezus Boski Robotnik”. Były to głównie osoby, które w wyniku pandemii straciły źródła dochodów. Ojciec Święty przeznaczył na pomoc dla nich milion euro, władze Rzymu i prywatne fundacje dołożyły pół miliona, a indywidualni darczyńcy ponad 200 tys. Wyniki funduszu zaprezentowano w siedzibie wikariatu diecezji rzymskiej.

Burmistrz Rzymu zaznaczyła, że dzięki inicjatywie Papieża powstał swoisty „spadochron”, który ocalił tysiące ludzi od gwałtownego upadku spowodowanego pandemią. Jej zdaniem fundusz stał się także skutecznym sposobem na uchronienie wielu osób przed konsekwencjami lichwy i przestępczości, która w takich wypadkach żeruje na ubogich. „Zrobiliśmy wiele, ale to dopiero początek. Skutki pandemii będą dawały o sobie znać jeszcze przez lata” – podkreśliła Virginia Raggi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję