Reklama

Serwis kościelny

Czołki

Bp Mariusz Leszczyński przeprowadził wizytację kanoniczną parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czołkach. 10 listopada podczas uroczystej Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z terenu parafii. W Kornelówce poświęcił nową świątynię.

Biłgoraj

Z udziałem bp. Jana Śrutwy odbyło się uroczyste otwarcie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. W programie uroczystości, które zorganizowano 11 listopada, były: Msza św., poświęcenie kaplicy i Domu Kombatanta, okolicznościowe wystąpienia, koncert chóru "Echo" z Biłgoraja.

Zamość

Reklama

Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona patriotyczną manifestacją na Rynku Wielkim, została odprawiona w zamojskiej katedrze 11 listopada.

W kościele Matki Bożej Królowej Polski 11 listopada została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców i uczniów zamojskich szkół oraz w intencji ofiar walk o niepodległość. Liturgię poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 4 w Zamościu.

Pod hasłem "Spotkania w drodze do jednego Ojca" zorganizowano "Sacrofilm" - VIII Zamojskie Dni Filmu Religijnego. Honorowy patronat nad "Sacrofilmem" sprawował bp Jan Śrutwa.

Lubaczów

Reklama

XVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Świadek Nadziei". Patronat nad Tygodniem sprawował bp Jan Śrutwa.
Spotkania z kulturą chrześcijańską zorganizowano w dniach od 10 do 17 listopada. Zainaugurowała je Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Franciszka Nieckarza, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
11 listopada uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił i homilię wygłosił bp Mariusz Leszczyński.
16 listopada liturgii w sanktuarium przewodniczył bp Jan Śrutwa. Mszę św. na zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej celebrował ks. Adam Firosz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu.
W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbywały się również: prezentacje książek, wykłady, koncerty poetyckie. Organizatorem spotkań z kulturą był Klub Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie.

Tomaszów Lubelski-Krasnobród

V Integracyjny Festiwal Dorobku Artystycznego Polskich Środowisk Przygranicznych odbywał się w dniach od 8 do 11 listopada.

Zamość-Warszawa

12 listopada w Warszawie miało miejsce spotkanie diecezjalnych duszpasterzy środowisk twórczych. Konferencji przewodniczył krajowy duszpasterz twórców, ks. Wacław Niewęgłowski.
Ks. Józef Dudek, duszpasterz twórców diecezji zamojsko-lubaczowskiej mówił o mediach diecezjalnych: Katolickim Radiu Zamość i Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej.

Grabowiec

15 listopada w kościele parafialnym św. Mikołaja zorganizowano dzień skupienia dla księży z dekanatu grabowieckiego. W programie spotkania były: Msza św. modlitwy oraz Różaniec wypominkowy za zmarłych kapłanów.

Rachanie

Okolicznościowa akademia z okazji Święta Niepodległości miała miejsce 11 listopada w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach. Uroczystość przygotowali nauczyciele i uczniowie miejscowego gimnazjum.

Łukowa

Uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca odzyskanie niepodległości odbyła się 11 listopada. W miejscowym kościele została odprawiona Msza św. za Ojczyznę, w Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce okolicznościowa akademia, przygotowana przez uczniów, zespoły śpiewacze i orkiestrę.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłani od bł. Jana Beyzyma

2021-06-12 08:42

[ TEMATY ]

Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie

jubilaci

Przemysław Korczak

W związku z trwającym w Kościele Rokiem św. Józefa jednym z kościołów stacyjnych w naszej archidiecezji jest kaplica w Niższym Seminarium Duchownym jako szczególne miejsce modlitwy o nowe powołania.

Od 70 lat ta intencja bliska jest wszystkim uczniom tej szkoły, którzy w modlitwach nie zapominają również o kapłanach, pełniących swoją posługę. Jednym z elementów wychowawczych w niższym seminarium są spotkania alumnów z kapłanami, które odgrywają istotną w drodze pielęgnowania zalążków powołania.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Warsztaty o owocowaniu

2021-06-12 10:47

Katarzyna Krawcewicz

W parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze 12 czerwca odbyły się warsztaty „Owocowanie”.

- Warsztaty skierowane są do osób, które chcą nabyć nowych umiejętności jeśli chodzi o modlitwę medytacyjną – wyjaśnia ks. Paweł Łobaczewski. – W ich trakcie zaplanowane jest m.in. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne.

CZYTAJ DALEJ

Przegląd "Niedzieli Wrocławskiej" na 13 czerwca 2021

2021-06-12 16:35

Niedziela

Co znajdziemy w najnowszym numerze "Niedzieli Wrocławskiej"? Zapraszamy do obejrzenia przeglądu prasy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję