Reklama

Łowicki ruch trzeźwościowy

W sobotę, 9 listopada, 12. rocznicę swego istnienia obchodziło Łowickie Stowarzyszenie Abstynenckie "Pasiaczek". Obchody rocznicy Stowarzyszenia połączone zostały z V Forum Trzeźwościowym i ogółem wzięło w nich udział około 100 osób.

Niedziela łowicka 48/2002

W obchodach rocznicy "Pasiaczka" uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia i jego władze, a także przedstawiciele władz miasta Łowicza oraz władz samorządowych. Jak podkreślano, burmistrz Ryszard Budzałek uczestniczył w nich już po raz czwarty, zaś starosta Cezary Dzierżek - po raz pierwszy.
Zaproszenie na rocznicę przyjęli także reprezentanci innych klubów i stowarzyszeń abstynenckich z okolicznych miejscowości, m.in. z Głowna i Domaniewic.
Wśród gości, którzy zabrali głos, znalazł się ks. prał. Wiesław Skonieczny - proboszcz parafii katedralnej. Powiedział on m.in.: "Cieszę się bardzo, że jak zawsze zaczynacie wasze spotkanie od modlitwy. Odnosicie się do Boga, który daje ludziom wsparcie w ich słabości. Także podczas waszych spotkań Anonimowych Alkoholików wzywacie Boga, jako Tego, który łaski nam daje i zsyła. Dzięki temu macie się do Kogo odwołać i możecie podać pomocną dłoń człowiekowi. Wtedy łatwiej wyjść z problemów".
Ks. prał. Skonieczny mówił także: "Ruch trzeźwościowy istnieje dzięki swoim liderom, oni są dobrymi duchami całego ruchu. Bardzo ważna więc jest dobra współpraca między liderami i członkami Stowarzyszenia. Wiemy, że najtrudniej jest dostrzec problem alkoholowy tym osobom, które go mają. Ale gdy go już dostrzegają, to dzięki waszym działaniom wiedzą, dokąd się udać. I za to wam dziękuję".
Prezes Łowickiego Stowarzyszenia Abstynenckiego "Pasiaczek", Andrzej Kępka, przedstawił podczas spotkania szereg działań trzeźwościowych i profilaktycznych, prowadzonych przez stowarzyszenie. Są to m. in.: doroczny Bieg Trzeźwości, turniej piłkarski, spotkania edukacyjne z młodzieżą czy wreszcie audycja w Radiu Plus "Między Łodzią a Warszawą", pod tytułem: "Dziękuję, nie piję".
Andrzej Kępka zaprosił także uczestników rocznicy i V Forum Trzeźwościowego do dyskusji na temat dalszych perspektyw ruchu trzeźwościowego. Łowiccy abstynenci otrzymali ze strony gości wiele ciepłych słów uznania i zachęty. A po rozmowach przyszedł czas na poczęstunek i wspólną zabawę. Dobrą zabawę - co wszyscy podkreślali - i to bez alkoholu. Bo właśnie bez alkoholu można bawić się najlepiej!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja opolska: neoprezbiterzy posłani do parafii

2021-06-09 10:14

[ TEMATY ]

Opole

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.opole.pl

3 neoprezbiterów z diecezji opolskiej zostało posłanych na parafie.

Ks. Michał Banaś pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Urodził się 25 lutego 1992 r. jako syn Sławomira i Joanny. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – brata i siostrę. Szkołę średnią ukończył w Nysie, a po zdaniu egzaminu maturalnego studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna uzyskując licencjat. Pracę magisterską pt. „Stosowanie nowych mediów w głoszeniu słowa Bożego na przykładzie działalności o. Adama Szustaka OP” napisał na seminarium naukowym z homiletyki, mediów i komunikacji pod kierunkiem ks. prof. Marka Lisa. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa pochodzące z Listu do Rzymian „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen”. Zainteresowaniami teologicznymi są teologia pastoralna oraz zagadnienia związane z homiletyką oraz mediami. Poza tym interesuje się turystyką, lotnictwem cywilnym, gotowaniem, majsterkowaniem, oraz lubi jazdę na rowerze.

CZYTAJ DALEJ

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Wpatrzeni w "ideał miłości" - pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

2021-06-12 17:40

ks. Łukasz Romańczuk

Matka Boża Osobowicka

Matka Boża Osobowicka

Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pielgrzymowali po raz 29., z kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu na Święte Wzgórze na wrocławskich Osobowicach, gdzie znajduje się kaplica pw. Nawiedzenia NMP.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 9:30. Pielgrzymi, idąc do miejsca, gdzie czczona jest Matka Boża Osobowicka przeszli m.in. przez Most Milenijny. W trakcie drogi odmówiona została modlitwa różańcowa. Po przyjściu na miejsce pątnicy odprawili Drogę Krzyżową.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję