Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Niech dzieła Boże objawiają się zarówno w nas, jak i przez nas

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 33-43. 45-46.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 1 marca. Wielki Post

• Rdz 37, 3-4.12-13a.17b-28 • Ps 105 • Mt 21, 33-43. 45-46

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Posłuchajcie innej przypowieści: Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś kamieniami obrzucili. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: „Uszanują mojego syna”. Lecz rolnicy zobaczywszy syna mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc właściciel winnicy przyjdzie, co uczyni z owymi rolnikami?» Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze». Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Kamień, który odrzucili budujący, ten stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce». Arcykapłani i faryzeusze słuchając Jego przypowieści poznali, że o nich mówi. Toteż starali się Go ująć, lecz bali się tłumów, ponieważ Go miały za proroka.

W duchowości Krwi Chrystusa podkreślamy konieczność rozpoznania Jezusa w każdym człowieku. Często odkrywamy twarz Chrystusa w słabych i ubogich, chorych, ułomnych. W pierwszym czytaniu z Księgi Rodzaju widzimy dzisiaj, że bracia Józefa nie mogli wytrwać z powodu zazdrości, która się w nich zrodziła. Myśleli, że ich ojciec kocha go bardziej niż pozostałych synów. Wolą Bożą jest zawsze miłość do wszystkich ludzi. Jezus był nienawidzony i cierpiał, ponieważ przemawiał i napominał, wzywał do wykonania woli Bożej. Prorocy, a później Jezus, jak ewangeliczni słudzy i syn, przyszli po owoce z winnicy, którą pan powierzył ludziom. Dzierżawcy winiarzy często zachowują się tak: „to wszystko nasze, to moje życie, nikomu go nie daję, on zabiera moje plony”. Wyimaginowany głód i nienasycenie naszego serca sprawia, że tracimy wszystko. Dlatego konieczne jest, abym odważnie podejmował swoje obowiązki. Współpracował z Bogiem i przynosoł owoce! Odrzucał to, co złe w moim życiu, a Boża łaska doda mi otuchy. Niech dzieła Boże objawiają się zarówno w nas, jak i przez nas, aby inni po owocach poznawali, że jesteśmy ludźmi Boga.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-02-12 12:52

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 11, 28-30.

Czwartek, 20 lipca. Bł. Czesława, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Przybylski: Można Boga zdradzić z nieświadomości

2024-04-13 16:42

[ TEMATY ]

rozważania

Balans bieli /TVP

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

14 Kwietnia 2024, Trzecia Niedziela Wielkanocna, Rok B

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Uczniowska integracja

2024-04-15 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Szkoły

d

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję