Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Święty Józefie, nieustannie wstawiaj się za nami we wszystkich naszych potrzebach

Rozważania do Ewangelii Mt 1, 16.18-21.24a.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 19 marca. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

• 2 Sm 7, 4-5a.12- 14a.16 • Ps 89 • Rz 4, 13.16-18.22 • Mt 1, 16.18-21.24a

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Dzisiejszym świętem oddajemy cześć Świętemu Józefowi, o którym mówimy, że jest mężem wiary i współpracownikiem Boga. Nie mamy ani jednego zapisanego słowa, które powiedział Józef. Dlatego tylko ze wspominek o nim wiemy, jaki był Józef, jak słuchał, jak przyjmował i jak wypełniał Boże orędzia. Bóg błogosławił mu na różne sposoby i do tego potrzebna była szczególna łaska i otwartość na Boży plan, by spełnił się on i zrealizował w życiu Józefa. Józef stał się wiernym wykonawcą Bożego Słowa i planu. Józef proszony jest o zaakceptowanie wypełnienia się proroctwa o dziecku, które nosi Maryja, poczętym bez jego udział jako ojca. „Nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie” (Mt 1, 19b). Później ewangeliczny fragment mówi: „Józefowi w Egipcie ukazał się Anioł Pański we śnie, i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia»” (Mt 2, 19-20). Józef wiernie słucha Boga, otrzymuje wewnętrzne podszepty i je realizuje, wprowadzając w życie to, w co wierzy. Jak bardzo jestem współpracownikiem Boga, jak bardzo jestem otwarty na ten wewnętrzny głos, którym Bóg przemawia do mojego wnętrza? Święty Józefie, nieustannie wstawiaj się za nami we wszystkich naszych potrzebach, abyśmy tak jak Ty wypełniali naszą misję, którą Bóg ma wobec każdego z nas.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-02-14 11:07

Ocena: +37 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wdzięczność chrześcijanina rodzi się z wiary w Chrystusa

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 14, 15-24.

Wtorek, 7 listopada

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy Psalmami

2024-06-19 11:06

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

psalmy

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

O znaczeniu Psalmów w modlitwie Kościoła mówił dzisiaj papież podczas audiencji ogólnej, wskazując, iż poprzez nie Duch Święty uczy Kościół modlitwy. Wyznał, że na jego biurku znajduje się wydanie w języku ukraińskim, łączące Psalmy i Ewangelię, które były własnością ukraińskiego żołnierza poległego w czasie wojny.

PAPIEŻ FRANCISZEK
AUDIENCJA GENERALNA
Plac Świętego Piotra
Środa, 19 czerwca 2024 r.
Poniższy tekst zawiera również nieprzeczytane fragmenty, które jednak należy rozumieć jako wygłoszone.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: SOP jest formacją profesjonalną

Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów święta Służby Ochrony Państwa podkreślił, że SOP jest formacją profesjonalną. To jest wielka, wzruszająca tradycja, że nigdy nie było takiej sytuacji, aby zginął ten, kto jest ochraniany, a nie zginęli wraz z nim ci, którzy go ochraniali - podkreślił.

Prezydent przypominał podczas uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie, że początki Służby Ochrony Państwa sięgają 1924 roku, kiedy po zamachu na prezydenta Gabriela Narutowicza ustanowiono Brygadę Ochronną - specjalną formację do ochrony najważniejszych osób w państwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję