Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Każda Komunia Święta upodabnia nas do Jezusa

Rozważania do Ewangelii J 8, 51-59.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 21 marca. Wielki Post

• Rdz 17, 3-9 • Ps 10 • J 8, 51-59

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do Żydów: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki». Rzekli do Niego Żydzi: «Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: „Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki”. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?» Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: „Jest naszym Bogiem”, ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy kłamcą. Ale Ja Go znam i słowo Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień, ujrzał go i ucieszył się». Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem». Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

Nasze codzienne życie przeżywamy czasami jak ci ludzie, którzy słuchali słów Pana Jezusa, jednocześnie Go odrzucając i pytając: „za kogo Ty się podajesz?”. Ale moc miłości Jezusa do człowieka daje wszystkim – także i nam – tę samą obietnicę życia wiecznego. Z drugiej strony, możemy zadać sobie dzisiaj pytanie: co to znaczy wypełnić Słowo Boże? Nie chodzi o życie w strachu czy robienie rzeczy dla posłuszeństwa. Wypełnianie Słowa Bożego to danie przyzwalania łasce Bożej, aby mogła w nas działać, abyśmy byli twarzą, rękami, głosem, widzialnym uśmiechem Chrystusa na ziemi, tak aby nasi bliźni, którzy jeszcze nie poznali Boga lub mają błędne wyobrażenie i pojęcie o Bogu, byli zaskoczeni radością, która wypływa z serca, które żyje dla Chrystusa. Głęboka relacja z Panem Bogiem nie polega na tym, by znać na pamięć tysiąc rzeczy o Nim, lecz na pozwoleniu, by On nas stopniowo przemieniał. Czasami czujemy, że jesteśmy słabi i wydaje nam się, że nie idziemy do przodu, ale każda modlitwa płynąca z serca, każda Komunia Święta, każdy akt dobroci upodabnia nas do Jezusa, a z czasem nasze zjednoczenie z Nim będzie tak głębokie, że będziemy mogli powiedzieć: „Żyję już nie ja – żyje we mnie Chrystus” (por. Gal 2, 20). Zacznijmy więc od małych kroków i podtrzymujmy w sobie to pragnienie, by doświadczyć nieba już tu na ziemi.

Reklama

W.Cz.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-02-14 11:17

Ocena: +32 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy dziękuje Panu Bogu za to, co posiadam?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 6, 20-26.

Środa, 13 września. Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja sandomierska: każdy z księży podejmie post o chlebie i wodzie w intencji własnej świętości

2024-06-17 13:37

Bożena Sztajner/Niedziela

W Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza odbyło się posiedzenie Rady Kapłańskiej. Obecny był także biskup pomocniczy senior Edward Frankowski oraz wikariusz generalny ks. Rafał Kułaga.

Na początku spotkania bp Krzysztof Nitkiewicz zreferował zagadnienia poruszane na ostatnim posiedzeniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: 1 lipca poznamy datę kanonizacji Carlo Acutisa

W poniedziałek 1 lipca 2024 r., o godz. 9.00, w Sali Konsystorza Pałacu Apostolskiego w Watykanie, Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył celebracji brewiarzowej modlitwy przedpołudniowej i Zwyczajnemu Konsystorzowi Publicznemu w celu kanonizacji błogosławionych - poinformowało Biuro Papieskich Celebracji Liturgicznych.

W komunikacie wymieniono, iż obrady Ojca Świętego z kardynałami będą dotyczyły kanonizacji :

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję