Reklama

Archiwum

Niedziela 32/2022

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

6-7

prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
P.R.

Prasa zagraniczna

34

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela na lato

Rowerem z Bolesławca do Świebodzic
Mirek Osip-Pokrywka

Niestety, ze względu na długość trasy (ponad 200 km) i mnóstwo atrakcji po drodze nie uda się w ramach niniejszego artykułu przedstawić zbyt wielu szczegółów. Z tego względu przybliżymy czytelnikom jedynie kilka miejsc.

Rowerem z Bolesławca do Świebodzic
Cudowna Pani z Łukawca
Adam Łazar

Kiedy w dniach 9-24 marca 1765 r. z oczu Maryi popłynęły łzy, jedni uważali, że Matka Boża płacze nad upadkiem moralnym w Polsce, inni zapowiadali nadchodzące nieszczęścia.

Cudowna Pani z Łukawca
Kto zbuduje wyższą
Wojciech Dudkiewicz

Do czego może doprowadzić rywalizacja bogaczy? Często do absurdu, tak jak się stało z wysokimi wieżami powstającymi w San Gimignano. Dziś, podziwiając je, oceniamy to inaczej.

Kto zbuduje wyższą
Święte pustkowie
Margita Kotas

Być w Bułgarii i nie odwiedzić Monastyru Riłskiego to jak przybyć do Rzymu i nie zobaczyć papieża. To największa świętość Bułgarów, symbol prawosławia i bastion oporu podczas blisko 5 wieków osmańskiej okupacji.

Święte pustkowie
Spotkania ze sztuką
Oprac. Margita Kotas

Archidiecezja katowicka 5 sierpnia w kościele Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach rozpoczyna się XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”.

Spotkania ze sztuką
Encyklopedia Śląska
Oprac. Margita Kotas

W podziemiach archikatedry katowickiej Chrystusa Króla można oglądać Panteon Górnośląski.

Encyklopedia Śląska
Msze św. ostatniej szansy
Oprac. Margita Kotas

Z myślą o gościach przebywających na terenie archidiecezji na wakacjach sprawowane są Msze św. w niedzielne wieczory.

Msze św. ostatniej szansy
Muzyka w katedrze
Oprac. Margita Kotas

Trwa 55. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku.

Muzyka w katedrze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję