Reklama

Niedziela Częstochowska

Festiwal „Exodus”

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej oraz parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej zapraszają do udziału w III Archidiecezjalno-Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej „Exodus” Poczesna 2024.

[ TEMATY ]

parafia św. Jana Chrzciciela

Poczesna

festiwal Exodus

Maciej Orman/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Festiwal ma charakter indywidualny i zespołowy. Mogą wziąć w nim udział: soliści w wieku od 11 lat, zespoły wokalne, schole parafialne i chóry.

Karty zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: akcjakatolicka.poczesna@op.pl do 22 marca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Każdy uczestnik wykonuje jedną piosenkę religijną. Piosenka może być wykonana przy akompaniamencie na żywo, a cappella lub z podkładem muzycznym (bez linii melodycznej).

Reklama

Przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek 5 kwietnia w sali konferencyjnej przy szkole podstawowej w Poczesnej w godz. 10-18. Z kolei koncert finałowy będzie miał miejsce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 16 w kościele św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Wtedy nastąpi rozdanie dyplomów i nagród laureatom.

Uwagi końcowe:

Organizatorzy zapewniają obsługę akustyczną i nagłośnienie.

Uczestnicy zakwalifikowani do finału zostaną powiadomieni telefonicznie do 8 kwietnia.

Lista laureatów ukaże się na Facebooku (Akcja Katolicka Poczesna) oraz na stronie internetowej parafia-poczesna.pl .

Uczestnicy pokrywają koszty dojazdu.

Wszelkich informacji udziela koordynator festiwalu Dorota Szumera pod nr. tel. 691 379 754 oraz Agnieszka Pietrzak – tel. 668 172 426.

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej: https://parafia-poczesna.pl/iii-archidiecezjalno-wojwodzki-festiwal-piosenki-religijnej-exodus-poczesna-2024/ .

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Jednym z patronów medialnych jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2024-03-18 12:02

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaśpiewali i młodsi, i starsi

Miasta nie mają monopolu na organizowanie ważnych wydarzeń religijno-kulturalnych. Przykładem jest Poczesna i miejscowa parafia św. Jana Chrzciciela, gdzie odbył się II Archidiecezjalno-Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej Exodus pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

W kościele parafialnym 16 kwietnia miał miejsce koncert laureatów. Spośród 198 osób wyłoniono 7 najlepszych chórów i zespołów oraz 16 solistów. Jury po raz pierwszy przyznało grand prix festiwalu. Otrzymała je Maria Pietrzak, reprezentantka gospodarzy w kategorii szkół ponadpodstawowych.

CZYTAJ DALEJ

Komisja Duszpasterstwa KEP za utrzymaniem aktualnego porządku prawnego dotyczącego handlu w niedzielę

2024-06-12 07:19

[ TEMATY ]

handel

KEP

handel w Niedzielę

Adobe.Stock

Opowiadamy się za zachowaniem aktualnej ustawy o handlu w niedzielę z 2018 roku. Podkreślamy, że nie oznacza ona całkowitego zakazu handlu w te dni i nie powoduje braku dostępu do produktów pierwszej potrzeby – czytamy w Stanowisku Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski w sprawie planowanych zmian ustawy o handlu w niedzielę.

Komisja Duszpasterstwa KEP wydała Stanowisko w kontekście planowanych zmian ustawodawczych dotyczących handlu w niedzielę i święta. „Ufając, że wespół ze wspólnotą wierzących obywateli naszego kraju, opowiadamy się za zachowaniem aktualnej ustawy o handlu w niedzielę z 2018 roku. Podkreślamy, że nie oznacza ona całkowitego zakazu handlu w te dni i nie powoduje braku dostępu do produktów pierwszej potrzeby” – podaje Stanowisko.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

2024-06-12 15:27

[ TEMATY ]

rodzina

Kościół

episkopat

KEP

religia w szkołach

Episkopat News/ flickr.com

Lekcje religii w szkołach i katecheza parafialna, ochrona życia ludzkiego, kwestie dotyczące rodziny, standardy ochrony małoletnich w Kościele oraz wybory Sekretarza Generalnego KEP - to główne tematy 398. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 10-12 czerwca br. w Warszawie.

Zebranie Plenarne dokonało wyboru nowego Sekretarza Generalnego KEP, na pięcioletnią kadencję, którym został bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. Zastąpił on na tym stanowisku bp. Artura G. Mizińskiego, które sprawował przez 10 lat. Na wniosek nowego sekretarza generalnego, biskupi zaaprobowali również nominację jego zastępcy, którym po raz kolejny został ks. prałat Jarosław Mrówczyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję