Reklama

Kolejna premiera u pasjonistów

20 października br. w kościele Matki Bożej Bolesnej w Łodzi odbyła się premiera przedstawienia pt. Św. Paweł - Apostoł Krzyża przygotowanego przez o. Artura Kiliszka CP i grupę wiernych parafian: dorosłych i dzieci - uczniów i absolwentów SP nr 3 w Łodzi.
Nie po raz pierwszy oglądałam efekty pracy teatralnej dzieci z parafii Matki Bożej Bolesnej i zawsze było to wielkie przeżycie. Tym razem także oczekiwałam wzruszeń, i nie pomyliłam się. Św. Paweł od Krzyża - założyciel Zgromadzenia Zakonnego Pasjonistów to bardzo ciekawa postać, a przecież nie wszystkim znana. O. Artur Kiliszek podjął się trudnego zadania przybliżenia dużym i małym wiernym biografii Świętego. Ciekawy scenariusz wzbogaciła umiejętnie dobrana muzyka, kostiumy, światło oraz skromna, ale bardzo wymowna scenografia. Mali aktorzy nie mieli zbyt dużo czasu na przygotowanie się do występu, ale stanęli na wysokości zadania. I chociaż muszą się jeszcze wiele nauczyć, z zaangażowaniem i uczuciem wcielali się w swoje role. Znaczącą rolę w przedstawieniu odgrywały symbole, np. piękny moment, kiedy z palących się świeczek powstał znak krzyża i serca - symbol pasjonistów (szkoda tylko, że nie był widoczny z odległych miejsc widowni).
Słowo pisane nie odda w pełni atmosfery panującej podczas tej nietypowej formy ewangelii - szczególnej ciekawości, nostalgii, zadumy i wzruszenia.
Przygotowywane jest kolejne przedstawienie pt. Opowieść o Ciepłym i Puchatym, czyli o tym, co człowiek ma w sobie najcenniejsze i czego nie powinien nigdy utracić.
Miejmy nadzieję, że będzie równie ciekawe.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy kanclerz, rektor seminarium i proboszczowie - dalsze zmiany personalne

2021-06-08 11:37

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

zmiany księży

ks. Mirosław Benedyk

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Po wczorajszym wręczeniu dekretów wikariuszowskich, Biskup Świdnicki na środę 9 czerwca br. zaprosił do auli kurialnej kapłanów, których dotyczyły zmiany proboszczowskie. Bp Marek Mendyk dokonał także zmian personalnych w Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższym Seminarium Duchownym i Domu Księży Emerytów.

Z dniem 1 lipca 2021, ks. kan. Arkadiusz Chwastyk, dotychczasowy oficjał Sądu Biskupiego, zastąpi na funkcji Kanclerza Kurii Świdnickiej ks. prał. Stanisława Chomiaka, który przez 17 lat pełnił ten urząd. Po 13 latach ze świdnickim seminarium żegna się ks. prał. Tadeusz Chlipała, który obejmie urząd proboszcza w par. św. Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach. Dotychczasowego rektora zastąpi ks. kan. Dominik Ostrowski, prof. PWT Wrocław, który w latach 2009-2017 pełnił funkcje wicerektora w świdnickim seminarium. Zmiana objęła także Dom Księży Emerytów. Nowym dyrektorem został dotychczasowy proboszcz par. NSPJ w Świdnicy ks. kan. Paweł Wróblewski, który zastąpi ks. kan. Pawła Łabudę skierowanego na urząd proboszcza do Rogoźnicy. 

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

2021-06-11 17:16

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

"Tu i teraz jestem szczęśliwym kapłanem, który spotkał się z ogromną łaską Pana Boga. Kapłaństwo jest dla mnie największą miłością, ja sam nie wybrałbym sobie takiej drogi. Ale Pan Bóg mnie wybrał. Jaka to radość być Kapłanem. Czy może być coś piękniejszego? ks. Jan Twardowski

CZYTAJ DALEJ

Wystawa pielgrzymkowa u franciszkanów na Karłowicach

2021-06-12 14:42

ks. Łukasz Romańczuk

Od wczoraj, przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu - Karłowicach (franciszkanie), można oglądać wystawę: „Homo viator, czyli wyrusz w drogę - Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę”

Prezentacja wystawy dostępna na naszym kanale YouTube:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję