Reklama

Niedziela Częstochowska

Liturgia Wigilii Paschalnej w archikatedrze częstochowskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Nie było takiego czasu, który wymknąłby się Bogu z rąk. Pomimo, że na codzień jesteśmy świadkami niepokoju o losy tego świata – powiedział metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który 30 marca przewodniczył liturgii Wigilii Paschalnej w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

ZDJĘCIA: FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI LITURGII WIGILII PASCHALNEJ

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Dzisiaj jesteśmy uczestnikami zwycięstwa nad złem i śmiercią. Kościół nie będzie zadowalał się jednodniowym świętowaniem, ale chce by Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa poprzez te dni, które przeżyliśmy: Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, przenikała swoją mocą miłości wszystkich nas i konkretnie każdego bez wyjątku – podkreślił arcybiskup.

Karol Porwich / Niedziela


– Bóg postawił krzyż swojego Syna i jego otwarty grób jako granicę nieprzekraczalną dla zła, pomimo, że od początku świata i człowieka zło będzie się panoszyć – kontynuował metropolita.

Karol Porwich / Niedziela

Arcybiskup odniósł się również do budowania swojego życia na miałkim gruncie, bez fundamentów, które wcześniej czy później będą musiały zakończyć się śmiercią. – W dziejach człowieka od początku wydawało się, że zło jest jakąś drogą wolności, wyboru życia poza Bogiem i wbrew Bogu, tak jak nasi pierwsi rodzice, którzy chcieli decydować jak Bóg, o granicach dobra i zła – przypomniał abp. Wacław Depo.

Karol Porwich / Niedziela

Arcybiskup przywołał temat ideologii tożsamości płciowej, która coraz częściej zajmuje publiczną debatę i wspomniał, że dzisiaj możemy usłyszeć o ponad 50 płciach. – Bóg nas nie stworzył z przypadku czy z jakiejś konieczności. Bóg stworzył nas z miłości. I dla tego człowiek nie może siebie odnaleźć inaczej, jak poprzez dar z siebie samego w rodzinie, w małżeństwie we wspólnocie kościoła – powiedział abp Depo i zapytał: – Czy miłość międzyludzka ma być tylko przedmiotem biologi, a nie prawdziwej więzi osobowej pomiędzy kobieta i mężczyzną owocującą życiem?

Reklama

Karol Porwich / Niedziela


Arcybiskup w ostatnim słowach przypomniał słowa kardynała Wyszyńskiego Czas to jest miłość i powiedział: – Każdą miłość trzeba donieść do śmierci i tego sobie i Wam życzę. 

Karol Porwich / Niedziela


Na zakończenie ks. prałat Włodzimierz Kowalik - proboszcz archikatedry, podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Grobu Pańskiego i uroczystości.  2024-03-31 03:36

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Godzina Łaski

[ TEMATY ]

Częstochowa

NAjświętsza Maryja Panna

8 grudnia

Beata Pieczykura/Niedziela

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Wojciecha w Częstochowie odbędzie się Godzina Łaski od godz. 12 do 13.

O Godzinie Łaski Maryja obiecuje morze łask i zachęca do modlitwy w kościele, a jeżeli to nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, pracy, tam, gdzie akurat przebywamy. To wezwanie do modlitwy nie tylko swoich i swojej rodziny intencjach, lecz także pokój na świecie, Kościół i nawrócenie grzeszników, a także do ofiary i pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Bp Ignacy Dec: Dziś nakłania się lekarzy, aby mordowali nienarodzone dzieci

2024-07-13 22:26

[ TEMATY ]

Radio Maryja

bp Ignacy Dec

Radio Maryja/zrzut ekranu

– Oczerniany, więziony i dręczony jest kapłan za pomoc ludziom pokrzywdzonym – ks. Michał Olszewski. Nakłania się lekarzy, aby wbrew swojemu sumieniu i przekazaniom Bożym mordowali nienarodzone dzieci - mówił bp Ignacy Dec w homilii podczas 33. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, a o czym pisze portal Radia Maryja.

Odnowieniem naszego zaangażowania może być nasza refleksja nad kilkoma ważnymi wątkami zawartymi w ogłoszonym Słowie Bożym adresowanym do nas, ludzi żyjących dzisiaj w konkretnych warunkach naszego życia osobistego, rodzinnego, zawodowego, społecznego i narodowego.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marek Hajdyła

2024-07-14 23:47

Biuro Prasowe AK

    W sobotę 13 lipca zmarł ks. Marek Hajdyła, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie – Krowodrzy, kanonik Kapituły św. Floriana w Krakowie.

    Na stronie parafii św. Jadwigi zostały umieszczone informacje na temat zmarłego kapłana:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję