Reklama

Niedziela Częstochowska

Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”

Co słyszymy, trzeba rozgłaszać po dachach! (por. Mt 10, 27). Dlatego zapraszamy na spotkanie Forum pod hasłem „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” w Częstochowie, 25 maja 2024 r. (sobota), w godzinach od 9 do 16. Będzie to wspólna Eucharystia oraz modlitwa o świętość dla współczesnych mężczyzn. Jak również możliwość wysłuchania konferencji wybitnych Gości oraz szansa na wymianę doświadczeń poprzez przedstawienie osobistego spojrzenia uczestników na męskie sprawy w ramach panelu dyskusyjnego.

[ TEMATY ]

forum

mężczyźni

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

CEL

Celem Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” jest możliwość przekazania rzetelnej wiedzy dotyczącej spraw mężczyzny niezależnie od indywidualnej drogi powołania oraz wymiana doświadczeń przez osoby zainteresowane rozwojem właściwie rozumianej męskości. Przy tym, mamy nadzieję na zainicjowanie lepszej integracji środowisk męskich działających lokalnie, a także na rozbudzenie w męskich sercach pragnienia aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności i wspólnoty duchowej.

ORGANIZATOR

Organizatorem Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” jest parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie, na czele z proboszczem ks. Jackiem Michalewskim. Jest on kapłanem zaangażowanym w różne inicjatywy duszpasterskie, a także dzieła ewangelizacyjne. Natomiast koordynatorem oraz inicjatorem wydarzenia jest Mariusz Janas, mąż i ojciec, doktor nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej. Jest on autorem książki pt. „Podróż mężczyzny. Teologiczny przewodnik męskości”, która na wzór przewodników turystycznych prowadzi czytelnika drogami powołania mężczyzny. Współorganizatorem jest parafia św. Zygmunta w Częstochowie z proboszczem ks. dr. Jackiem Marcińcem na czele.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

PATRONAT HONOROWY I MEDIALNY

Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” obejmie patronatem honorowym Metropolita Częstochowski Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, który będzie przewodniczył również naszej modlitwie o świętość mężczyzn.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmie Tygodnik Katolicki NIEDZIELA oraz portal NIEDZIELA.PL, Katolickie Radio FIAT, portal informacyjny Radia FIAT Częstochowskie24.

DLACZEGO CHCEMY ZREALIZOWAĆ TEN PROJEKT?

Liczba spotkań dla mężczyzn wyraźnie rośnie. Podobnie, jak zainteresowanie samym mężczyzną oraz jego powołaniem. I jest to powód do radości! Jednak pośród tej wielości propozycji widać wyraźną potrzebę organizacji takiego wydarzenia w lokalnym środowisku, jakim jest Archidiecezja Częstochowska. Pomimo tego, do udziału w Forum zapraszamy każdego, kto będzie chciał podzielić się doświadczeniem własnego środowiska.

Reklama

ZAPROSZENI GOŚCIE

W spotkaniu Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” swój udział potwierdzili:

1. P. dr. hab. Mieczysław Guzewicz

Mąż, ojciec trojga dzieci, dziadek trzech wnuczek. Doktor habilitowany nauk humanistycznych, wybitny ekspert w dziedzinie małżeństwa, rodziny, wychowania oraz ojcostwa. Swoją wiedzą dzieli się poprzez liczne publikacje naukowe oraz popularnonaukowe. Jego działalność popularyzatorska obejmuje tematykę małżeńską, rodzinną oraz sprawy mężczyzn. W swojej karierze pełnił ważne funkcje doradcze, takie jak konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski, członek Rady Rodziny Polonijnej oraz doradca Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego wkład w dziedzinę małżeństwa i rodziny jest nieoceniony i ma ogromne znaczenie dla społeczności naukowej, społeczeństwa oraz wspólnoty Kościoła.

2. Ks. prof. dr. hab. Adam Rybicki

Profesor nauk teologicznych, wykładowca KUL, autor publikacji książkowych i wielu artykułów na temat męskiej duchowości. Prowadzi rekolekcje dla osób konsekrowanych i świeckich w kraju i za granicą, m. in. dla Rycerzy Kolumba, Rycerzy Jana Pawła II, Mężczyzn św. Józefa. Czynnie angażuje się w męskie inicjatywy, jak np. Męskie Oblężenie Jasnej Góry, Exodus 90.

3. P. dr Mariusz Janas

Mąż i ojciec jednej córki. Ministrant i lektor. Doktor nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej. Autor książki „Podróż mężczyzny. Teologiczny przewodnik męskości” oraz kilku już konferencji dla mężczyzn. Przewodnik Jurajski oraz miłośnik wędrówek po górskich szlakach. Pracuje jako opiekun w schronisku dla bezdomnych mężczyzn.

4. P. Aleksander Beta

Mąż i ojciec dwójki dzieci, sportowiec, judoka, reprezentant Polski, zwycięzca Pucharu Świata i Europy, wielokrotny Mistrz Polski w judo, obecnie trener i właściciel klubu sportowego „Beta Judo – Szkoła Pozytywnych Wojowników”. W którym głównym Trenerem jest Jezus. Członek Męskiej Wspólnoty „Wojownicy Maryi” w Łodzi.

Reklama

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o bieżącym stanie przygotowań, o pojawiających się potrzebach związanych z organizacją Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”, a którym to potrzebom będziesz w stanie zaradzić właśnie tylko Ty, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z organizatorem. Wszystko w tym celu, abyśmy mogli wspólnie z Apostołem Pawłem powiedzieć:

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego” (por. 2 Tm, 4, 7-8). Niech tą nagrodą na mecie będzie rozwój mężczyzn oraz satysfakcja ze wsparcia Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”.

2024-04-23 10:54

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie na X Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Międzyrzecza

[ TEMATY ]

mężczyźni

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

Kamil Krasowski

Mężczyźni pielgrzymują do Międzyrzecza już od 10 lat

Mężczyźni pielgrzymują do Międzyrzecza już od 10 lat

Już niedługo, bo 10 września, odbędzie się X Pielgrzymka Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu.

Program:

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: W jakiego Boga wierzę?

2024-05-24 08:42

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Jeżeli czasem czujesz się jak chrześcijanin na cyrkowej arenie Nerona, jeżeli czujesz, że padasz i nie ma dla ciebie szansy, to wyobraź sobie, że nagle z trybuny na arenę wchodzi ktoś – ktoś, kto chce Ci pomóc i Cię uratować.

Taka historia wydarzyła się naprawdę i to całkiem niedawno – ojciec wszedł na stadion, aby uratować syna. Ta historia dzieje się także każdego dnia. Nasz Bóg Ojciec schodzi z trybuny, by być blisko, by nas podnosić, by nas prowadzić. Co oznacza, że "Bóg jest straszliwy" – to nie tylko przerażenie, ale głęboki respekt i podziw, podobny do tego, jaki budzą majestatyczne Tatry. Boża wszechmoc, choć budzi lęk, jest również pełna miłości i troski. Poruszająca jest historia sprintera Dereka Redmonda, który doznał kontuzji podczas biegu, a jego ojciec wkroczył na tor, aby pomóc mu ukończyć wyścig. To obraz tego, jak Bóg, nasz wszechpotężny Ojciec, wspiera nas w najtrudniejszych chwilach. Odcinek ten porusza również temat Bożego dziedzictwa, o którym mówi święty Paweł w Liście do Rzymian – jako dzieci Boga, jesteśmy Jego dziedzicami i współdziedzicami Chrystusa. Ksiądz Marek podkreśla, jak ważne jest, abyśmy pogłębiali naszą więź z Bogiem i odczuwali Jego bliskość w naszym codziennym życiu. Na zakończenie, ksiądz Marek Studenski dzieli się anegdotami z życia księdza profesora Józefa Tischnera, pokazując, jak Bóg potrafi dostrzegać w nas dobro i jak wielką radość daje dzielenie się nią z innymi. Ten odcinek to pełna inspiracji rozmowa, która pomoże Ci lepiej zrozumieć Bożą naturę i Jego nieskończoną miłość do nas.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Rycerzy Niepokalanej w Strachocinie

2024-05-27 11:04

archiwum SFMI

Wspólna modlitwa rożańcowa

Wspólna modlitwa rożańcowa

Rycerze Niepokalanej z Archidiecezji Przemyskiej udali się do Strachociny na „Spotkanie z Maryją”.

– Spotykamy się na modlitwie, aby spełnić prośbę naszej Matki Maryi, wzajemnie się ubogacić i umocnić w wierze – mówiła na wstępie do spotkania Danuta Orlikiewicz, prezes Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Przemyskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję