Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny mojego odkupienia

Rozważania do Ewangelii J 19, 25-34.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 20 maja. Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

• Rdz 3, 9-15. 20 • Ps 87 • Dz 1, 12-14 • J 19, 25-34

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie. Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: «Pragnę». Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Dokonało się!». I skłoniwszy głowę, oddał ducha. Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda.

Matka to ta, która współczuje, żyje ze swoim synem, swoimi dziećmi, jest zawsze z nimi. Jezus daje swoją Matkę umiłowanemu uczniowi, a przez niego nam wszystkim. Wołanie Pana: „Pragnę!” oznacza, że wszystko jest spełnione, zakończone. Gdy to się skończy, narodzi się nowy świat, rodzi się nowy człowiek. Chrystus przeszedł przez cierpienie i śmierć do chwały. Niech więc wszyscy, którzy przechodzą przez różne cierpienia i próby, przez swoje własne męki, będą w nadziei nowego życia w Chrystusie i z Chrystusem, z Bogiem. W dzisiejszym fragmencie Ewangelii czytamy, że Jezus już umarł, oddał ducha i całkowicie poddał się Ojcu. Jego ostatnie Słowa były znakiem całkowitego oddania się Ojcu. Nowe życie jest ukryte w śmierci. Jesteśmy ukochani do końca, ta miłość nie ma końca, ponieważ miłość nie ma granic. Jeden z żołnierzy przebija Chrystusowy bok, z którego wypływają krople krwi i wody. Z przebitego boku Chrystusa rodzą się sakramenty. Woda jest symbolem Ducha Świętego i chrztu, a Krew jest symbolem Eucharystii. Proszę Cię, Panie, o łaskę bycia zawsze świadomym ceny mojego odkupienia i zbawienia. Panie, zjednocz każdą moją ofiarę ze swoją świętą i chwalebną ofiarą, jako zadośćuczynienie za moje grzechy i cały świat.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-04-16 14:16

Ocena: +28 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie, pomnóż naszą wiarę

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

Poniedziałek, 5 lutego. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

2024-06-19 16:00

[ TEMATY ]

księża

zmiany personalne

dekrety 2024

Monika Jaworska

Księża otrzymali dekrety

Księża otrzymali dekrety

Prezentujemy zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej.

Proboszczowie/Administratorzy

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: w chwilach trudnych powierzmy siebie Jezusowi

2024-06-23 12:14

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Vatican Media

Do powierzenia siebie Jezusowi, gdy przeżywamy trudności zachęcił papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 4,35-41), ukazującego Pana Jezusa uciszającego burzę na Jeziorze Tyberiadzkim. Wyjaśnił, że postawa Jezusa, który śpi zachęca uczniów do większej wiary i odwagi, by potrafili stawić czoła wielu innym wyzwaniom i nieść Ewangelię wszystkim narodom. Podobnie czyni z nami, a my uczymy się przezwyciężać niepewności i wahania, „aby powiedzieć wszystkim, że Królestwo Niebieskie jest obecne, jest tutaj i że z Jezusem u boku razem możemy sprawić, by wzrastało ponad każdą barierą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję