Reklama

Kościół

W Warszawie obradowała Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań

Utworzenie kursu teologii powołań na Wydziale Teologicznym UKSW, tematyka zbliżających sie kongregacji powołań oraz Spotkanie Młodych Lednica 2000 - znalazły się wśród głównych tematów spotkania Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, która 29 maja br. obradowała w Warszawie pod przewodnictwem delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań bp. Andrzeja Przybylskiego.

2024-05-29 20:08

[ TEMATY ]

episkopat Polski

episkopat.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas spotkania podjęto aktualne tematy duszpasterstwa powołań. Jednym z nich było utworzenie kursu teologii powołań na Wydziale Teologicznym UKSW. W najbliższym czasie odbędzie się rekrutacja oraz przedstawienie tematyki wykładowej. W ramach zajęć będą miały miejsce wykłady oraz zajęcia warsztatowe.

Opracowano również tematykę zbliżających sie kongregacji powołań. 19 października br. odbędzie się kongregacja na Jasnej Górze, a jej tematem będzie powołanie w katechezie. Natomiast od 28 lutego do 2 marca 2025 roku będzie miała miejsce kongregacja zimowa w Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Jej tematem będą ruchy i stowarzyszenia w służbie powołań.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy spotkania podjęli także tematy odnośnie do spotkań objętych akcją powołań. Jednym z nich jest Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca.

W czasie obrad wysunięto wniosek o utworzenie w każdej diecezji duszpasterstwa powołań, które pozostawałoby w bezpośrednim kontakcie z Krajową Radą Duszpasterstwa Powołań, oraz objęcia troską duszpasterską osób wyrażających chęć rozeznania swojej drogi życiowej. Omówiono również potrzebę materiałów powołaniowych oraz ogólnopolską inicjatywę modlitwy o powołania.

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący KEP: Konferencja Episkopatu Polski prosi Boga o sprawiedliwy pokój między Izraelem a Palestyną

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

episkopat Polski

Episkopat Flickr

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Proszę przyjąć moje zapewnienia o współczuciu i modlitwie w intencji wszystkich palestyńskich ofiar wojny na Bliskim Wschodzie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do Ambasadora Państwa Palestyny w RP Mahmouda Khalify. Pismo jest odpowiedzią na list otrzymany od Ambasadora dot. publikacji Oświadczenia KEP na temat sytuacji w Ziemi Świętej.

„Śmierć, zadawana w wyniku działań wojennych lub terrorystycznych niewinnym cywilom – bez względu na religię, narodowość i pochodzenie ofiar – jest zawsze wielką tragedią i niesprawiedliwością” – podkreślił przewodniczący Episkopatu. „Potępiamy również ataki na miejsca kultu religijnego, w tym na chrześcijańskie świątynie” – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Św. Paulin z Noli

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP złożył gratulacje dla bp Ważnego - nowego ordynariusza sosnowieckiego

2024-06-22 15:40

[ TEMATY ]

ingres

gratulacje

abp Tadeusz Wojda SAC

bp Artur Ważny

diecezja.sosnowiec.pl

Zadaniem Twoim Księże Biskupie Arturze jest, by wierni powierzeni Twojej opiece na nowo uwierzyli, że Bóg sprawiedliwie wszystkich obdarza swoimi darami. I nikt w Kościele tej sprawiedliwości nie będzie pozbawiony – napisał abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w liście gratulacyjnym dla bp. Artura Ważnego, nowego ordynariusza sosnowieckiego.

Publikujemy pełną treść listu:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję