Reklama

Niedziela Lubelska

Wąwolnica. Święto rodzin

2024-06-24 11:28

Paweł Wysoki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, pod hasłem „W górę serca”, odbył się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej.

W pierwszą wakacyjną niedzielę na Mszy św. w bazylice i na pikniku przy sanktuarium zgromadziło się ponad 500 rodzin. Jak szacuje Mateusz Miernik, koordynator diecezjalnego wydarzenia, w święcie rodzin uczestniczyło ok. 2 tys. osób. Podczas Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło małżonkowie odnowili swoją przysięgę sakramentalną, wysłuchali też konferencji formacyjnej i świadectwa oraz adorowali Najświętszy Sakrament. Dla dzieci przygotowane zostały gry i zabawy pod opieką animatorów, a dla wszystkich z koncertem wystąpił rodzinny zespół „The Fedor Family”. Za całość odpowiadała grupa organizacyjna, w skład której weszli przedstawiciele m.in. Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Lubelskiej, Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich, Wojowników Maryi i Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas Mszy św. bp Mieczysław Cisło podkreślił, że chrześcijańskie małżeństwa i rodziny są „znakiem nadziei oraz świadkami życia według zamysłu Bożego”. - Jesteście współczesnym Nazaretem, Kościołem domowym, w którym na wzór Świętej Rodziny staracie się wcielać w życie Bożą miłość. Dziękujemy za wasze małżeństwa i rodziny, za piękne świadectwo życia wiarą i miłością - powiedział ksiądz biskup.

W homilii nawiązał do odczytanego fragmentu Ewangelii o uciszeniu burzy na jeziorze. - Doświadczamy różnych burz w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i kościelnym, jesteśmy łodzią targaną przez fale, ale jest z nami Chrystus. Jezus jest naszym ratunkiem - podkreślił. Zdaniem bp. Cisło, w obliczu postępującej degradacji małżeństwa i rodziny na korzyść egoistycznych pragnień, coraz cenniejsze jest świadectwo spełnionego macierzyństwa i ojcostwa. - Żyjcie Ewangelią; bądźcie światłem świata i solą ziemi życia małżeńskiego i rodzinnego - zaapelował pasterz.

Reklama

Więcej na łamach "Niedzieli Lubelskiej"

Fotorelacja na https://www.facebook.com/profile.php?id=100079880112212

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: odnowa Kościoła przez Eucharystię

2024-07-18 18:40

[ TEMATY ]

USA

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Stanach Zjednoczonych przeżywa proces głębokiej duchowej odnowy opartej na Eucharystii. Centralnym punktem tego procesu jest rozpoczęty wczoraj Krajowy Kongres Eucharystyczny. „Spodziewamy się cudów, ponieważ kiedy ludzie gromadzą się w imię Jezusa, On objawia się z wielką mocą” - powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący komitetu organizacyjnego. Oczekujemy głębokich nawróceń, uzdrowień i przede wszystkim prawdziwego wzrostu ducha misyjnego - dodał bp Andrew Cozzens.

Podkreślił, że odnowa Kościoła oparta na Eucharystii zdaje egzamin. Episkopat zainicjował ten proces przed dwoma laty, najpierw na szczeblu diecezjalnym, a potem przez cały ubiegły rok w parafiach, małych grupach. Była to ewangelizacja ludzi, którzy choć są katolikami nie zawsze zdają sobie sprawę, czym jest Eucharystia - mówi bp Cozzens. Pierwszym owocem tych starań jest trwający do niedzieli w Indianapolis kongres. Ponad 50 tys. wiernych codziennie uczestniczy tam we Mszy, adoracjach i katechezach. Wcześniej od 17 maja z czterech stron Stanów Zjednoczonych zmierzała do Indianapolis pielgrzymka z Najświętszym Sakramentem. Przebyto w sumie ponad 10 tys. km. Na różnych etapach uczestniczyło w niej 100 tys. wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Ewa Zajączkowska-Hernik do Ursuli von der Leyen: Ręce precz od Polski!

2024-07-18 22:44

[ TEMATY ]

Unia Europejska

PAP/EPA/RONALD WITTEK

Jak pani nie wstyd promować pakt migracyjny, który prowadzi do tego, że miliony kobiet i dzieci czują się zagrożonych na ulicach swoich własnych miast. Odpowiada pani za każdy gwałt, za każdą napaść, za każdą tragedię spowodowaną napływem nielegalnych migrantów, bo to pani tych ludzi zaprasza na teren Europy. Za to, co pani robi, powinna pani trafić do więzienia, a nie do Komisji Europejskiej. Pani obecność na stanowisku szefowej Komisji Europejskiej to dalszy upadek Unii Europejskiej – mówiła dziś europoseł Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji do Ursuli von der Leyen.

Głosowanie nad kandydaturą Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej poprzedziła dziś debata europosłów. Głos zabrała m.in. Ewa Zajączkowska-Hernik, europoseł z Konfederacji.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Potrzebujemy odpoczynku

2024-07-18 21:14

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co wyróżnia naszego Boga na tle innych? W tym odcinku odkryjmy najpiękniejszą cechę Boga - Jego nieskończoną czułość i troskliwość.

Poznasz historię apostołów, którzy po ciężkiej pracy zostali zaproszeni przez Jezusa na odpoczynek. Zobaczysz, jak mimo zmęczenia, Jezus lituje się nad tłumami ludzi, którzy przyszli do Niego, ucząc nas, że Bóg zawsze ma dla nas czas i współczucie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję