Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Dwujęzyczna Ewangelia

Nakładem bielskiego Wydawnictwa „Inspiracje”, we współpracy z renomowanym „Pallotinum” ukazało się dwujęzyczne wydanie Ewangelii. Pierwsza tego typu publikacja w Polsce może być doskonałym sposobem na poznawanie Bożego słowa i nauki języka angielskiego.

Książka zawiera tekst czterech Ewangelii (tłumaczenie polskie z Biblii Tysiąclecia i tłumaczenie angielskie tzw. NRSV Bible - Catholic Edition). Jako gratisowy prezent dołączono do niej audiobook z Ewangelią wg św. Łukasza w ozdobionej muzycznie interpretacji.

Zdaniem wydawcy dwujęzyczny tekst Ewangelii to bardzo ciekawa propozycja przede wszystkim dla ludzi młodych, którzy ucząc się angielskiego mogą jednocześnie czytać słowo Boże. Wydanie Ewangelii może być pomocne także dla misjonarzy uczących się angielskiego oraz służyć kolejnym pokoleniom Polonii w pogłębianiu wiary i nauce języka ojczystego.

Reklama

- W pewnym momencie odkryłem, że nie ma jeszcze w Polsce wydania Pisma Świętego w dwóch językach - polskim i angielskim. Uznałem więc, że realizacja takiego projektu to pomysł ciekawy i warty realizacji. Ponieważ przebywałem przez kilka lat za granicą i uczestniczyłem w nabożeństwach w języku angielskim, wiedziałem, że doświadczenie słuchania, modlitwy czy uczestniczenia w Eucharystii odprawianej w obcym języku otwierają w jakiś sposób horyzonty myślowe, czy horyzonty wiary - tłumaczy Marcin Zimoń, właściciel Wydawnictwa „Inspiracje”.

Wydawcy zależało, by czytelnik miał przed sobą biblijny tekst napisany współczesną angielszczyzną. Kolejnym ważnym założeniem projektu było, aby tłumaczenie miało imprimatur Kościoła katolickiego. Jednocześnie w bielskim studiu nagrań powstawał audiobook z tekstem Ewangelii wg św. Łukasza.

Dwujęzyczne wydanie Ewangelii dostępne jest za pośrednictwem internetowego sklepu bielskiego wydawnictwa (www.wydawnictwoinspiracje.pl). Założone przez M. Zimonia wydawnictwo zadebiutowało książką „Płodność. Powrót do źródeł” inaugurującą serię „Inspirujące rozmowy”. Książka ta trafiła już do duszpasterstw rodzin kilkunastu polskich diecezji jako pomoc doradcom rodzinnym. Seria „Inspirujące rozmowy” będzie miała swój dalszy ciąg. Obecnie powstaje książka dotycząca sakramentu małżeństwa. W planach są także kolejne tomy serii, pierwszy dotyczący wiary i drugi - mówiący o patriotyzmie.

2013-02-27 14:23

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara uzdrowionego cudzoziemca

Niedziela Ogólnopolska 41/2022, str. 15

[ TEMATY ]

Ewangelia

James Tissot, Uzdrowienie chromego (XIX wiek)/commons.wikimedia.org

Słowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 17, 11-19)

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!”. Na ten widok rzekł do nich: „Idźcie, pokażcie się kapłanom!”.
A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: „Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?”.
Do niego zaś rzekł: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.
Oto słowo Pańskie.

CZYTAJ DALEJ

Śladami św. Jana Bosko

2023-01-30 18:47

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Włodzimierz Rędzioch

W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.

Ks. Ángel wyjaśnił na początku spotkania, że uczynił wszystko, aby zachować to wielkie dziedzictwo jakim jest Valdocco. „Tutaj wszystko zrodziło się z inicjatywy tego młodego kapłana, jakim był ks. Bosko. Chciał być przyjacielem wszystkich. A Valdocco w Turynie musi pozostać dziedzictwem historycznym i charyzmatycznym, szkołą świętości, tak jak chciał tego Ksiądz Bosko. Stąd wyszło 13 świętych” – podkreślił przełożony generalny.

CZYTAJ DALEJ

Szwecja: Pożar w rafinerii pod Sztokholmem

2023-01-31 12:03

[ TEMATY ]

Szwecja

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W rafinerii Nynas pod Sztokholmem wybuchł we wtorek pożar, pali się ropa naftowa. Trwa akcja gaśnicza, kilka osób odniosło lekkie obrażenia, zostały opatrzone na miejscu - poinformowała lokalna policja.

Nad zakładem znajdującym się nad Bałtykiem w pobliżu portu Nynashamn, dokąd przypływają promy z Gdańska Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, unoszą się kłęby czarnego dymu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję