Reklama

Niedziela Podlaska

I Międzynarodowy Turniej Szachowy

Niedziela podlaska 9/2013, str. 4

[ TEMATY ]

sport

Waldemar Kulik

W dniach od 1 do 3 lutego rozegrano I Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji 150. rocznicy bitwy pod Węgrowem

W dniach od 1 do 3 lutego rozegrano I Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji 150. rocznicy bitwy pod Węgrowem

150. rocznica bitwy pod Węgrowem była okazją do spotkania miłośników królewskiej gry na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie. W dniach od 1 do 3 lutego rozegrano tu I Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji 150. rocznicy bitwy pod Węgrowem z udziałem 125 szachistów z 6 federacji szachowych Szkoła gościła dzieci i młodzież z Estonii, Białorusi, Ukrainy i Czech, Słowacji. Łącznie dzieci i młodzieży było 97 osób, w tym 29 dziewcząt i 24 szachistów z zagranicy. W internacie kwaterowali też uczestnicy turnieju przybyli m.in. z: Jastrzębia Zdroju, Grajewa, Ciechanowa, Białegostoku, Puszczy Mariańskiej, Łomaz, Warszawy.

Organizatorem zawodów był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Fides” w Węgrowie kierowany przez ks. Krzysztofa Domaraczeńkę przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i wspomnianego już Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Był to największy turniej szachów klasycznych rozegrany w ostatnich latach w regionie siedlecko-bialskim. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał gospodarz obiektów dyrektor ZSP im. Jana Kochanowskiego Janusz Baum.

Grano w jednej grupie turniejowej systemem szwajcarskim. Rywalizacja o puchary (I miejsce w każdej grupie), dyplomy i nagrody przebiegała aż w 10 grupach młodzików i juniorów, openie kobiet i mężczyzn oraz seniorów 60+ i pań 50+. Dyplomy otrzymali wszyscy startujący młodzicy i juniorzy oraz pierwsze szóstki kobiet i mężczyzn. Wszyscy zawodnicy do lat 18 otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów wymienionych na stronie internetowej turnieju.

Reklama

Organizatorzy, dbając o zapełnienie wolnego czasu, zorganizowali wieczorem w piątek zawody strzeleckie na profesjonalnej strzelnicy w tutejszej szkole, w sobotę był pokaz „żywych szachów” przygotowany przez Dorotę Żebrowską, dyskoteka dla dzieci i młodzieży, dla starszych zaś spotkanie integracyjne. W niedzielę po ostatniej partii do czasu wypisania dyplomów szachiści Ukrainy dali świetny pokaz tańców ludowych, zbierając sowite oklaski, co zrekompensowało im nieco słabsze wyniki turniejowe.

I MTS z okazji 150. rocznicy bitwy pod Węgrowem zakończył wjazd wielkiego tortu szachowego i podział go między uczestników.

2013-02-27 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sport po tomaszowsku

Niedziela zamojsko-lubaczowska 27/2018, str. VI

[ TEMATY ]

sport

Ewa Monastyrska

Uczestnicy zawodów osób z niepełnosprawnością

Uczestnicy zawodów osób
z niepełnosprawnością

Ostatni weekend czerwca stał się świętem sportu w Tomaszowie Lubelskim. Odbyły się wtedy aż trzy sportowe spotkania o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim

W IX Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich wzięło udział 12 województw czyli ok. 150 osób. Zawody rozegrano po raz pierwszy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim. Dlaczego akurat to miejsce? – Tomaszów jest bardzo dobrze nastawiony do sportu. Władze były otwarte na takie imprezy sportowe i dlatego to miejsce. Bez przerwy od 9 lat odbywają się Mistrzostwa Urzędów Wojewódzkich. Jest to świetna okazja do tego, by pobiegać i mile spędzić czas. W tym roku jest jeszcze jedna, wyjątkowa okazja, żeby wpisać się w zawody odbywające się w 100-lecie odzyskania niepodległości – powiedział organizator wydarzenia Cezary Widomski z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

2022-10-02 20:30

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa. Coraz więcej niepokoju. Jak echo powraca wspominane już przez nas w majowych rozważaniach wołanie, zapisane na licheńskim wizerunku Matki Bożej: udziel pokoju dniom naszym. Wędrujemy dalej w naszych październikowych rozważaniach z różańcem w ręku i nie dziwi fakt, że towarzyszą nam słowa Pozdrowienia Anielskiego, którymi przesiąknięta na wskroś jest modlitwa różańcowa.

WSPÓLNA MODLITWA
3 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE RADOSNE

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!’”

2022-10-03 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Dzisiejsze słowa Pozdrowienia Anielskiego, które chcemy rozważyć nie były jedynymi i pierwszymi wypowiedzianymi na kartach Pisma Świętego. Już w Starym Testamencie słyszymy słowa błogosławieństwa wypowiedziane wobec dwóch kobiet.

WSPÓLNA MODLITWA
4 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE BOLESNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję