Reklama

GPS na życie

Lednica. Byliśmy z wami

Widziałem Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Dotknąłem Europejskich Dni Młodych Taizé. Jednak Lednicę wyróżnia niesamowite poczucie polskości. Nasza otwartość, radość i ciągłe słyszane słowa ojca Jana Góry: „Ja Ciebie kocham”. Pierwszy pobyt w Lednicy zostanie na długo w mojej pamięci.

Pokonaliśmy ponad 400 km, docierając o 6.30 na Pola. Nie mieliśmy miłego powitania; co chwilę padał deszcz. Wszystko zmieniło się jednak o godz. 15. Każdy budził się, jak z pochmurnego snu. Ludzie zaczęli wstawać, większość klękała. Wystarczyło, że 80 tys. młodych zaczęło wspólnie śpiewać „Jezu, ufam Tobie”. Od poranka nie było na niebie widać słońca. W ciągu kilku chwil zaczęło przebijać swoimi promieniami szare warstwy chmur. Po kilkudziesięciu mogliśmy się opalać. Jednak ważniejsze, co działo się w nas. Dopiero podczas odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia zaczęła się Lednica. Wszystko pękło! Pan Bóg ma swoje dojścia. Poczułem, jakbym spotkał się wreszcie z tatą, a on powiedział: „cześć!”, pośmiał się, na koniec dodał: „kocham”.

Dlaczego o ojcostwie? Każda konferencja, przemówienie i towarzyszące im pieśni - wszystko mówiło o Ojcu. Szczególną uwagę na tegoroczne spotkanie powinni skierować mężczyźni. Całość można zamknąć w trzech filarach. Warto przemyśleć każdy z nich osobno. I - Bóg jest Ojcem. II - ty masz ojca. III - ty będziesz ojcem. Musimy spojrzeć na własną relację najpierw z Bogiem, później z ziemskim tatą. Na koniec pomyśleć o tym, że przecież sam kiedyś będę mieć dzieci. Cała prawda o ojcostwie.

Zapamiętam Lednicę za niesamowite spotkania. Przede wszystkim z Bogiem, który jest moim tatą...

2013-06-10 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja Canberry-Goulburn

Archidiecezja Kościoła rzymskokatolickiego w Australii. Powstała 17 listopada 1862 r. jako diecezja Goulburn, na terytorium należącym wcześniej do archidiecezji Sydney. Początkowo należała do metropolii Sydney.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Fundusz Miłosierdzia ze św. Mikołajem

2022-12-06 12:46

Małgorzata Pabis

Do Dzieła św. Ojca Pio przywieziono dziś 150 obiadów!

Do Dzieła św. Ojca Pio przywieziono dziś 150 obiadów!

    Dziś z samego rana św. Mikołaj spakował 150 obiadów i zawiózł do Dzieła św. Ojca Pio, by obdarować osoby potrzebujące i bezdomne.

    Posiłki zostały sfinansowane z Funduszu Miłosierdzia, jaki działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - To już trzeci miesiąc zawozimy ciepły posiłek do Dzieła Pomocy św. Ojca, w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny”. Dziś udało się to zorganizować w dniu szczególnym – we wspomnienie świętego Mikołaja. Wiemy, że był on od młodości człowiekiem o ogromnej wyobraźni miłosierdzia. Zawsze wiedział ,gdzie, jak i komu pomóc – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Po śmierci rodziców dzielił się majątkiem z innymi. Jedna z historii opowiada o tym, że zatroszczył się o posag dla ubogich dziewcząt, rzucając do ich domu złote kule z pieniędzmi – dodaje, podkreślając, że każdy kto złożył swój „grosz” na Funduszu Miłosierdzia dziś stał się Świętym Mikołajem – dołożył swoją „cegiełkę” do posiłku dla bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję