Reklama

Archiwum

Niedziela 40/2014

Spis treści

Różaniec • za Ojczyznę

Dla tych, którzy nie mają czasu
Ks. Jacek Wachowiak CM, Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Polsce

Co łączy zakonnicę żyjącą w XIX wieku, ks. Jana Twardowskiego i 9 tys. Polaków?

Dla tych, którzy nie mają czasu
Co to znaczy być dzisiaj apostołem maryjnym?
Ewa Pruska-Zajdel – Moderator Krajowa

Do bycia apostołem maryjnym skłania przede wszystkim charyzmat apostolstwa Cudownego Medalika i zawarte w nim przesłanie Niepokalanej.

Strzelisty akt ufności
S. Katarzyna Skupień SM

Św. Katarzyna Labouré, siostra Miłosierdzia, zaszczycona wizją spotkania Maryi i wybrana do misji wybicia medalika, za życia cieszyła się rozdawaniem go i łaskami otrzymanymi za jego pośrednictwem.

Najkrótsza droga
Jadwiga Wilk, Moderator Diecezji Bydgoskiej

W obecnych czasach doświadczamy wielkiej ofensywy różnych ateistycznych ideologii, nastawionych na moralną deformację ludzkich sumień oraz zaprzeczanie istnieniu Boga. Nie każdy człowiek potrafi sam odnaleźć się w tym wewnętrznym labiryncie i szuka skutecznej drogi do odnowy swojego wnętrza

Różańcowe Boże Narodzenie
Ks. Ireneusz Skubiś, Honorowy Redaktor Naczelny „Niedzieli”

Pomedytujmy dziś nad trzecią różańcową tajemnicą radosną: narodzeniem Jezusa, dla nas – Bożym Narodzeniem. Jak to jest możliwe, żeby rodził się Bóg, do którego istoty należy niezmienne istnienie? Tak, Bóg dał nam swojego Syna – przede wszystkim po to, aby każdy, kto w Niego uwierzy, mógł dostąpić zbawienia (por. J 3, 16).

Różańcowe Boże Narodzenie
Październikowy Różaniec w intencji Ojczyzny

Apostolat Maryjny dwa razy w roku, w maju i październiku, podejmuje nieustającą modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Modlitwa trwa bez przerwy cały miesiąc. Podzielona na diecezje, w diecezjach na grupy parafialne, następnie na poszczególnych członków, odmawiana jest w dzień i w nocy.

Październikowy Różaniec w intencji Ojczyzny
Skuteczność Różańca
Stanisława z Podkarpacia

Pragnę dać świadectwo skuteczności modlitwy różańcowej i Nowenny Pompejańskiej. Różaniec odmawiam od dawna. Zaczęło się od jednej tajemnicy dziennie. W miarę upływu czasu postanowiłam odmawiać codziennie jedną część Różańca Świętego. Najczęściej odmawiam go wieczorem, z Radiem Maryja.

Skuteczność Różańca

35-38

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję