Reklama

Sylwetki stypendystów

Angelika pochodzi z Siemiatycz w diecezji drohiczyńskiej. Uczy się w liceum w klasie o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzonym językiem angielskim. Chce zostać stomatologiem. Jedną z najważniejszych dla niej osób jest 16-letnia siostra Patrycja. Angelika chciałaby w przyszłym roku ofiarować jej swoje stypendium. Angelikę pasjonuje biologia i fizjologia człowieka oraz chemia organizmu. Kilka lat temu pisała do lokalnej gazety, w wolnym czasie statystuje w filmach. Jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Siemiatyczach. Jako wolontariuszka pomaga także uczyć ludzi z porażeniem mózgowym praktycznych zajęć, np. zmywania naczyń czy obsługi komputera.

* * *

Patrycjusz to niezwykły chłopak pochodzący z Legnicy. W wieku 3 lat stracił wzrok, mimo to gra na fortepianie, koncertuje i wygrywa konkursy muzyczne. Hobbistycznie zajmuje się ceramiką, trenuje aikido i chętnie jeździ na rowerze. Ponadto interesuje się filozofią, psychologią, kulturoznawstwem, religiami i językami. W tym roku dostał się na Uniwersytet Warszawski na filologię polską. W przyszłości chciałby połączyć muzykę z innymi dziedzinami życia, tak aby jego praca interdyscyplinarnie zahaczała o wszystkie zainteresowania. Chciałby oddziaływać na ludzi muzyką i być kimś na wzór „lekarza dusz”. Jego marzeniem są podróże i występy przed wielkim gronem odbiorców.

* * *

Paulina ma 19 lat, chodzi do IV klasy Technikum Budowlano-Geodezyjnego w Lublinie. Pochodzi z niewielkiej miejscowości spod Białej Podlaskiej, więc do szkoły ma ponad 130 km. Dzięki wsparciu Fundacji, do której należy od ponad 4 lat, mogła pozwolić sobie na zamieszkanie w bursie; może zdobywać wykształcenie i spełniać swoje marzenia bez dodatkowego obciążania rodziców, których bardzo kocha. Ma 9 sióstr i 5 braci, jest więc swoistą rekordzistką w Fundacji – jej rodzina liczy 17 osób. W przyszłości chciałaby pracować w zawodzie geodety. Fundację najbardziej ceni za zawarte przyjaźnie i wspaniałe obozy wakacyjne.

Reklama

* * *

Anita pochodzi z małej miejscowości Gowino w diecezji gdańskiej. W domu miała okazję rozwinąć talent muzyczny, który po ojcu odziedziczyły także jej 3 siostry i brat. Wszyscy grają na instrumentach dętych, w tym Anita na saksofonie.

W wolnym czasie uczęszcza do świetlicy środowiskowej, w której jako wolontariuszka pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji. Jest wdzięczna Fundacji za to, że do tej pory utrzymuje kontakt z ludźmi poznanymi na swoim pierwszym obozie integracyjno-formacyjnym, i wciąż poznaje nowych przyjaciół. Może też pogłębiać relacje z Bogiem. Nie wyobraża sobie życia poza Fundacją, którą traktuje jak drugą rodzinę.

2014-10-02 11:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niemcy: "Passauer Neue Presse": stan zdrowia Benedykta XVI jest bardzo zły

2020-08-03 09:02

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Stan zdrowia Benedykta XVI, który choruje na powodującą silne bóle różę twarzy, jest bardzo zły - poinformował w poniedziałek niemiecki dziennik "Passauer Neue Presse" powołując się na jego biografa Petera Seewalda.

Jak powiedział Seewald, 93-letni emerytowany papież jest bardzo słaby. Ma nadal sprawny umysł i pamięć, ale jego głos jest ledwo słyszalny. Papież choruje od czasu powrotu z Ratyzbony, gdzie odwiedził swego brata tuż przed jego śmiercią.

Seewald osobiście przekazał w sobotę Benedyktowi XVI napisaną przez siebie biografię niemieckiego papieża. Jego rozmówca był mimo swych cierpień w nastroju optymistycznym i zadeklarował, że jeśli zaistnieje taka możliwość, iż częściowo odzyska siły, wówczas znów sięgnie po pióro. (PAP)

dmi/ ap/

CZYTAJ DALEJ

Paryż: rozpoczyna się restauracja organów katedry Notre-Dame

2020-08-03 16:42

[ TEMATY ]

Francja

katedra Notre‑Dame

Ks. Zbigniew Chromy

Katedra Notre Dame (Naszej Pani) w Paryżu (przed pożarem)

Rozpoczyna się restauracja organów katedry Notre-Dame w Paryżu, poszkodowanych w pożarze z 15 kwietnia ub.r. Instrument będzie rozebrany na części, które po renowacji zostaną ponownie złożone. Prace zakończą się w 2024 roku.

Do tego właśnie roku ma być, zgodnie z obietnicą prezydenta Francji Emmanuela Macrona, odbudowana cała świątynia. Ma to związek z tym, że w 2024 roku w Paryżu odbywać się będą Letnie Igrzyska Olimpijskie. Termin ten jednak wydaje się mało prawdopodobny, choć rektor świątyni prał. Patrick Chauvet ma nadzieję, że za cztery lata stan prac pozwoli przynajmniej na odprawianie tam Mszy św.

Prace przygotowawcze do odbudowy katedry były już dwukrotnie przerywane na kilka miesięcy: najpierw z powodu skażenia całego terenu ołowiem wytopionym w czasie pożaru z elementów dachu, a następnie z powodu pandemii koronawirusa. Planuje się, że do końca roku uda się jedynie usunąć wielkie rusztowanie znajdujące się na dachu jeszcze przed pożarem, które uległo częściowemu stopieniu w jego trakcie. Trwa także zabezpieczanie bryły budowli. Właściwa odbudowa świątyni rozpocznie się więc dopiero w 2021 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję