Reklama

Kościół

Papież apeluje o pokój i pomoc ofiarom katastrof

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój, a także pomoc dla ofiar wojen i katastrof naturalnych.

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drodzy bracia i siostry!

Wyrażam moją bliskość z mieszkańcami Czadu, a zwłaszcza z rodzinami ofiar poważnego zamachu terrorystycznego sprzed kilku dni, a także ze wszystkimi dotkniętymi powodziami. W związku z tymi katastrofami ekologicznymi módlmy się za mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego, w szczególności za Wspólnotę Walencji przytłoczoną nawałnicą, za zmarłych i ich bliskich za wszystkie rodziny, które doznały szkód. Niech Pan wspiera tych, którzy cierpią i tych, którzy niosą ratunek. Wyrażamy naszą bliskość z mieszkańcami Walencji.

Serdecznie pozdrawiam was wszystkich - pielgrzymów z różnych krajów, rodziny, grupy parafialne, stowarzyszenia, grupy szkolne, szczególnych wiernych przybyłych z Rignac (Francja). Pozdrawiam też uczestników biegu świętych zorganizowanego przez Fundację Misyjną Księdza Bosko. Drodzy przyjaciele, także w tym roku przypominacie nam, że życie chrześcijańskie jest biegiem. Ale nie tak, jak biegnie świat, prawda. To bieg serca, które kocha. I dziękuję za wasze wsparcie budowy centrum sportowego na Ukrainie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Módlmy się za umęczoną Ukrainę, módlmy się za Palestynę, Izrael, Liban, Mjanmę, Sudan Południowy i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen. Bracia i siostry, wojna jest zawsze porażką, zawsze jest niegodziwa, bo jest triumfem kłamstwa, fałszu. Dąży się do maksymalnych korzyści dla siebie i jak największych szkód dla nieprzyjaciela, niszcząc ludzkie życie, środowisko, infrastrukturę, wszystko osłaniane jest kłamstwami. A cierpią niewinni. Myślę o 153 kobietach i dzieciach zamordowanych w minionych dniach w Gazie.

Jutro przypada doroczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Każdy kto może udaje się w tych dniach, by pomodlić się przy grobie swoich bliskich. Także i ja udam się jutro, aby sprawować Mszę św. na Cmentarzu Laurentyńskim w Rzymie. Nie zapominajmy, że Eucharystia jest najwspanialszą i najskuteczniejszą modlitwą za dusze zmarłych. Życzę wszystkim pięknego święta w towarzystwie świętych. Pozdrawiam was wszystkich. Pozdrawiam młodzież Niepokalanej, która jest dzielna. Proszę, pamiętajcie o mnie w modlitwie. Dobrego święta, smacznego obiadu i i do zobaczenia.

2024-11-01 13:10

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Anioł Pański i audiencje będą dostępne w języku migowym

[ TEMATY ]

audiencja

Anioł Pański

język migowy

Modlitwa Anioł Pański i papieskie audiencje będą dostępne w języku migowym – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Usprawnienia zostaną wprowadzone w ramach projektu „Nikt nie jest wykluczony”, którego celem jest przybliżanie przesłania Papieża Franciszka osobom niedosłyszącym.

Dostępne będą transmisje w dwóch wersjach języka migowego: włoskiej i amerykańskiej. Spotkania z Papieżem w języku migowym będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Vatican News na YouTube. Pierwszą transmisją będzie Orędzie Wielkanocne i błogosławieństwo papieskie Urbi et Orbi w niedzielę 4 kwietnia. Projekt ma charakter testowy i będzie trwał przez rok, z nadzieją, że zostanie życzliwie przyjęty przez odbiorców. Jeśli tak się stanie Dykasteria ds. Komunikacji planuje poszerzenie oferty o nowe języki. Na razie nie wiadomo, czy znajdzie się wśród nich język polski.
CZYTAJ DALEJ

Bp Varden: to budujące mieć takiego Papieża

2025-12-20 18:05

[ TEMATY ]

papież

Vatican Media

Obecność Boga jest czymś oczywistym, mówi o tym cała Biblia. To my jesteśmy nieobecni! Brat Wawrzyniec uczy nas, jak powrócić z naszego oddalenia, szukać zjednoczenia z Bogiem i zwracać uwagę na Tego, który jest w nas i wokół nas – mówi bp Erik Varden na temat polecanej przez Leona XIV książki „O praktykowaniu Bożej obecności”. To budujące, że mamy Papieża, który na pierwszym miejscu stawia poszukiwanie Boga i zachęca nas, byśmy czynili to samo – dodaje bp Varden, w przeszłości opat trapistów.

O książce brata Wawrzyńca, XVII-wiecznego francuskiego karmelity, Leon XIV mówił podczas spotkania z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Libanu do Rzymu. Jeśli chcecie zrozumieć, kim jestem, przeczytajcie tę książkę – mówił Ojciec Święty. Wczoraj natomiast ukazała się w watykańskim wydawnictwie LEV nowa edycja książki Brata Wawrzyńca, do której Leon XIV osobiście napisał wprowadzenie.
CZYTAJ DALEJ

Australia: Minutą ciszy uczczono ofiary ataku terrorystycznego na plaży Bondi w Sydney

2025-12-21 13:01

[ TEMATY ]

Australia

atak terrorystyczny

PAP/EPA/DEAN LEWINS

Dziesiątki tysięcy osób zgromadziły się w niedzielę na plaży Bondi w Sydney, by minutą ciszy uczcić ofiary ataku terrorystycznego przed tygodniem na osoby uczestniczące w obchodach żydowskiego święta Chanuka. W zamachu zginęło 15 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

David Ossip, przewodniczący Żydowskiej Rady Deputowanych Nowej Południowej Walii, przemawiając do zebranego tłumu, powiedział, że atak „odebrał nam (Żydom) niewinność”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję