Reklama

Dobre lektury

Recepty na dobrą starość

Małe dzieci - mały problem, duże dzieci - duży problem. Jeszcze niedawno w taki sposób wyrażano napięcie pomiędzy pokoleniami. Dzisiaj ludzie żyją coraz dłużej, więc wyzwaniem dla dorosłych dzieci stają się coraz częściej starsi rodzice.

Na rynku wydawniczym można spotkać coraz więcej interesujących pozycji odnoszących się do zagadnienia starości. Wśród specjalistycznej literatury są także popularne poradniki. Maciej Zdziarski, przedsiębiorca i znany telewizyjny dziennikarz, jest pomysłodawcą ciekawej propozycji. W 2012 r. nakładem wydawnictwa Instytutu Łukasiewicza na polskim rynku ukazała się książka pt. „StarsiRodzice.pl. Recepty na dobrą starość”. Jest to zbiór wywiadów przeprowadzonych głównie ze specjalistami z dziedzin ze starością związanych. - Wszystko zaczyna się od prostych pytań - przekonuje we wstępie autor: - Jak starzejącym się rodzicom pomóc w dostosowaniu do nowej sytuacji, gdy kończą zawodową aktywność i przechodzą na emeryturę? Gdzie szukać profesjonalnej pomocy, jeśli uskarżają się na kłopoty ze zdrowiem? Czego dowiedzieć się o problemach starości i jak je rozwiązać? Czasem pytania są jeszcze trudniejsze: W jaki sposób znaleźć wspólny język z rodzicami, którzy byli silni, odpowiedzialni, przez lata kierowali własnym życiem i wpływali na życie własnych dzieci, a dziś oczekują, że będziemy odgrywać wobec nich rolę podobną do tej, jaką oni odgrywali wobec nas 30 lat temu?

Jak możemy przeczytać w rekomendacji wydawnictwa, książka odpowiada na naprawdę ważne pytania: Kiedy zaczyna się starość? Jak pomóc rodzicom, by mogli dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem? Co zrobić, by mieszkanie było bardziej przyjazne dla seniora? Zamieszczone wywiady z ekspertami przybliżają różne aspekty starzenia - od problemów medycznych po kwestie z dziedziny psychologii i socjologii, ale także ekonomii i polityki społecznej.

2013-07-30 09:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Starałem się zrozumieć człowieka” – książka o kardynale Henryku Gulbinowiczu

[ TEMATY ]

książka

kard. Henryk Gulbinowicz

AS

Kard.Henryk Gulbinowicz i autor książki Waldemar Niedźwiecki

Kard.Henryk Gulbinowicz i autor książki Waldemar Niedźwiecki

W piątek 13 października w sali multimedialnej hotelu im. Jana Pawła II we Wrocławiu odbyła się prezentacja książki Waldemara Niedźwieckiego poświęcona kard. Henrykowi Gulbinowiczowi. To wspaniały prezent dla emerytowanego metropolity wrocławskiego z racji jego 94 urodzin.

Na spotkanie promocyjne przybył bohater publikacji oraz jej autor, jak i przedstawiciele Domu Wydawniczego Orbis Pictus, który wydał książkę. Nie zabrakło też znakomitych gości, na czele z metropolitą wrocławskim abp. Józefem Kupnym. Obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich, władz miasta, duchowni, dziennikarze, przyjaciele księdza Kardynała.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsza Dama RP odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie

2021-09-16 17:47

[ TEMATY ]

Rzym

Pierwsza Dama

Szkoła katolicka

KAI/Grzegorz jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie, prowadzoną przez rzymski kościół św. Stanisława B.M. – najstarszy ośrodek duszpasterstwa polskiego poza Polską.

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z nauczycielami i rodzicami uczniów Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej, która działa w Rzymie od września 2009 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli także między innymi min. Adam Kwiatkowski i rektor polskiego kościoła w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, odbyło się w środę popołudnie i było okazją zarówno do przybliżenia historii i specyfiki funkcjonowania tej placówki, jak też – przy tej okazji – rozmowy o wyzwaniach i szansach, z jakimi spotykają się młodzi ludzie polskiego pochodzenia, dorastający we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent dla polskatimes.pl: początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące

Początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące, powiedziałem wtedy, abyśmy go wprowadzili na krótszy czas – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl prezydent Andrzej Duda.

Od 2 września w pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję