Reklama

„KTÓŻ JAK BÓG…”

Niebieskie okno Fatimy

Matka Boża Fatimska 13 października 1917 r. ukazała moc Boga w postaci wirującego słońca, otwierając nam niejako niebieskie okno Fatimy. Wracamy myślą do niezwykłych objawień Matki Bożej wśród dębów, do błogosławionych pastuszków Hiacynty, Franciszka i niedawno zmarłej s. Łucji. Dzieci słyszały wyraźnie przynaglenie Pięknej Pani do modlitwy, pokuty, postu. Otrzymały też informację, że Rosja się nawróci, a przecież nie wiedziały nic o tym kraju, nie wiedziały nawet, co oznacza jego nazwa.

Dzisiaj jesteśmy już po doświadczeniu tego wszystkiego, co było wypowiedziane w Fatimie. Odczuwamy przytłoczenie ogromem zła, jakie miało miejsce w XX wieku - złym wieku, jak pisał Roman Brandstaetter, w którym dokonało się katastroficzne zniszczenie ludzkości głównie podczas II wojny światowej. Ten wiek podeptał prawa Boskie i ludzkie, w sposób zdecydowany sprzeciwił się Panu Bogu i religii. Poprowadził ludzkość do bram ateizmu, które są kluczem do nieszczęścia.

Reklama

Matka Boża Fatimska odnosiła się w swoich słowach do Namiestnika Chrystusowego. Kolejni papieże otrzymywali informacje o prośbach Matki Najświętszej, by ludzkość poświęciła się Jej Niepokalanemu Sercu.

Bł. Jan Paweł II, któremu Matka Boża Fatimska uratowała życie w zamachu 13 maja 1981 r., pielgrzymował do Fatimy, gdzie został również dotknięty przez zamachowca.

Papież Benedykt XVI także kierował swoje serce w stronę Fatimy. Nabożeństwo maryjne było dla niego nie tylko wielką przygodą intelektualną, ale przede wszystkim szczególnym wyrazem miłości Kościoła do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Reklama

I oto przychodzi papież Franciszek, który również jest papieżem maryjnym. Wymowne jest zaproszenie Matki Bożej Fatimskiej do Watykanu na Dzień Maryjny, który będzie obchodzony 12 i 13 października 2013 r. I właśnie wtedy, w 96. rocznicę objawień fatimskich Ojciec Święty dokona przed figurą z Fatimy aktu oddania świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Maryja objawiła się w Fatimie w bardzo trudnym czasie. W Rosji szykowała się wówczas wielka rewolucja socjalistyczna, która ujawniła nienawiść do Boga i do religii. Oczywiście, ludzkość musiała tu przegrać: śmierć religii bowiem to śmierć normalności, to pozbawienie życia jego istoty.

Gdy weźmiemy pod uwagę czasy obecne, gdy zauważymy, jak wielkie naciski stosowane są w ONZ, w Unii Europejskiej przeciwko myśli chrześcijańskiej, przeciwko samemu Bogu - widać, że posiew tamtych czasów wciąż wschodzi. Silnym naciskiem przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej staje się dziś tzw. filozofia gender, która rodzi nowe barbarzyństwo: chce zniszczyć człowieka i rodzinę, kwestionując płeć i jej rolę biologiczno-kulturową, prowadząc w prostej linii do degeneracji ludzkości.

Zapewne m.in. dlatego Ojciec Święty Franciszek w Roku Wiary chce pokazać światło, które zajaśniało nadprzyrodzonym blaskiem w 1917 r., i oddać ludzkość Niepokalanemu Sercu Maryi, tak jak Ona życzyła sobie tego w Fatimie. Bo to ma być ratunek dla człowieka i świata.

Ta wiadomość bardzo ucieszyła nas w Częstochowie, a to z tego powodu, że na 8 września 2013 r. przewidziana jest u nas uroczystość związana z obchodami Roku kard. Augusta Hlonda na Śląsku. Ponieważ Częstochowa administracyjnie należy do województwa śląskiego, arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Śląskiego zdecydował, że Częstochowa uczci pamięć Wielkiego Prymasa m.in. przez uroczystą Eucharystię na Szczycie Jasnogórskim, która przypomni dzień 8 września 1946 r., kiedy to kard. Hlond, w duchu orędzia fatimskiego, na Jasnej Górze oddał naród polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Byliśmy wówczas w bardzo trudnej sytuacji, tuż po II wojnie światowej. Potrzebowaliśmy nadziei i umocnienia, prymas Hlond wierzył w pomoc Maryi dla każdego człowieka i całego naszego narodu.

Przypomnienie zatem tego Wielkiego Prymasa wraz z przypomnieniem o oddaniu Polski Niepokalanemu Sercu Maryi wpisuje się w orędzie, które ogłosił Kościołowi papież Franciszek. Można więc powiedzieć, że Częstochowa jest niejako Kościołem stacyjnym w wielkim oddaniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Franciszka. W duchu dziecięcej ufności do Matki Najświętszej wraz z całym Kościołem powszechnym będziemy więc w najbliższych dniach wołać: Niepokalane Serce Maryi, bądź naszym ratunkiem...

2013-08-19 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Marini: Więź Jana Pawła II z Maryją kluczowa dla promocji przesłania fatimskiego

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Matka Boża

Fatima

św. Jan Paweł II

©Wydawnictwo Biały Kruk

Silna więź Jana Pawła II z Maryją była kluczowa dla popularyzacji przesłania fatimskiego na świecie - pisze na łamach najnowszego numeru “Fatima Luz e Paz” były współpracownik polskiego papieża arcybiskup Piero Marini.

Włoski hierarcha przypomniał, że już na długo przed rzymskim zamachem z 13 maja 1981 r., w którym Jana Pawła II dosięgły w dniu Matki Bożej Fatimskiej kule terrorysty, Karol Wojtyła pielęgnował bliską relację duchową z Maryją. - Więź łącząca św. Jana Pawła II z Przenajświętszą Dziewicą Maryją była niezwykle silna, a jej najbardziej charakterystyczną cechą było macierzyńsko-synowskie uczucie – stwierdził abp Marini.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus: kiedy wreszcie zaczniemy żyć Ewangelią?

2021-09-26 13:25

[ TEMATY ]

wiara

Vatican News

Czy potrafimy zbudować wspólnotę z ludźmi, których los stał się dla nas tak boleśnie konkretny, a ich cierpienie niemal na wyciągnięcie ręki? - pyta bp Damian Muskus OFM w związku z 107. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Jak podkreśla, uleganie mentalności, która każe rozgraniczać między „naszymi” a „obcymi”, jest „jedną z największych duchowych chorób naszych czasów”.

Bp Muskus podkreśla, że podejrzliwość i nieufność wobec ludzi, którzy „chodzą innymi drogami”, ma długą tradycję i niechlubne skutki. „Uleganie mentalności, która każe rozgraniczać między „naszymi” a „obcymi”, jest jedną z największych duchowych chorób naszych czasów. Jak pokazuje dzisiejsza Ewangelia, przytrafia się ona także tym, którzy są najbliżej Jezusa” – pisze hierarcha na swoim facebookowym profilu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję