Reklama

Niedziela Lubelska

Liczy się każda złotówka

Caritas Archidiecezji Lubelskiej chce pobić rekord Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet

W trosce o dzieci, które dorastają w ubogich rodzinach, Caritas Archidiecezji Lubelskiej planuje powołać fundusz pomocowy, z którego środki zostaną przeznaczone na bardzo szerokie działania, począwszy od dożywiania dzieci i młodzieży, a skończywszy na finansowaniu rehabilitacji czy operacji. - Będzie to fundusz, w ramach którego finansowane będzie: dożywianie, operacje, stypendia, wakacje, wyprawki szkolne. Wszystko dla dzieci! - zapewniają pracownicy i wolontariusze Caritas. - Naszym celem jest prewencja, czyli stworzenie żelaznego kapitału na poczet różnych sytuacji losowych, tak, aby w chwili zagrożenia bądź trudnej sytuacji życiowej te środki już były dostępne, a nie dopiero były pozyskiwane - wyjaśniają. By je zgromadzić, lubelska Caritas chce pobić rekord Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet.

Reklama

- Rekord polega na zebraniu i ułożeniu jak najdłuższego ciągu stworzonego z jednonominałowych monet, w tym przypadku 1 zł. Monety te muszą pozostawać ze sobą w ścisłym kontakcie, połączone za pomocą taśmy klejącej - wyjaśniają organizatorzy. Obecny rekord należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 r. ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z 4,5 mln jednocentówek euro. Aby pobić ten rekord, lubelska Caritas musi ułożyć minimum 75,25 km ciągu jednonominałowych monet, a więc zebrać ponad 3,3 mln monet o nominale 1 zł. - Chcemy pobić rekord Guinnessa, budując dobro. Kampania pod nazwą „77 km dobra” rozpoczęła się 22 sierpnia i potrwa dokładnie miesiąc. Finał zaplanowaliśmy na niedzielę 22 września. Próbę pobicia rekordu, czyli wielkie układanie złotówek, podejmiemy na pl. Zamkowym w Lublinie, gdzie wszystkich serdecznie zapraszamy - mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas. Patronat honorowy nad kampanią objęli prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman. Do podjętych działań przyłączył się również Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.

Cenna jest każda złotówka. Wpłat w ramach kampanii można dokonywać za pomocą strony www.77 kmdobra.pl lub bezpośrednio na konto Caritas (96 1240 1503 1111 0010 5056 2610 Pekao SA O/Lublin), wrzucając pieniądze do oznakowanych puszek w wybranych sklepach i parafiach, przynosząc je do centrali (al. Unii Lubelskiej 15) lub bezpośrednio na wielki finał. Organizatorzy zachęcają, by poszczególne osoby, rodziny czy grupy przyjaciół fundowały kolejne „odcinki dobra”: 1 metr to 44 zł.

2013-09-11 15:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Wigilię ludzkim głosem…

Po raz 21. w parafiach na terenie całego kraju będzie można kupić świece, z których dochód przekazywany jest na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Oby w każdym katolickim domu zapaliło się to wyjątkowe światło nadziei

Caritas niemal od ćwierćwiecza posługuje zainteresowanym na wszelkich frontach ludzkich potrzeb (w 2015 r. będzie obchodzić 25-lecie). - Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Dziecko sercem rodziny” - mówi Paweł Kęska z biura prasowego Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję