Reklama

Niedziela Łódzka

Głosić Chrystusa wszystkim

Uroczysta Msza św. sprawowana w bazylice jasnogórskiej zainaugurowała XVII Pielgrzymkę Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz, a koncelebrowali kapłani pracujący w „Niedzieli” i jej edycjach diecezjalnych oraz księża promujący tygodnik. Na pielgrzymkę przybyli redaktorzy, współpracownicy, wolontariusze, czytelnicy i przyjaciele „Niedzieli” z całej Polski. Wśród nich byli przedstawiciele życia kulturalnego i społecznego. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Głosić Chrystusa wszystkim”.

Podczas uroczystej Eucharystii przez pośrednictwo Matki Słowa polecano Panu Bogu całą wspólnotę i dzieła „Niedzieli”. Na zakończenie redaktor naczelny tygodnika ks. inf. Ireneusz Skubiś odmówił Akt Zawierzenia „Niedzieli” Matce Bożej Jasnogórskiej.

Następnie w auli redakcji ks. inf. Ireneusz Skubiś wręczył najwyższe odznaczenia „Niedzieli” - statuetkę „Sursum Corda” oraz dyplomy i medale „Mater Verbi”, przyznane za pracę na rzecz tygodnika, okazywaną przyjaźń i życzliwość oraz świadczoną pomoc. W gronie laureatów znaleźli się również kapłani z archidiecezji łódzkiej: proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie - ks. Jan Cholewa i proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi-Andrzejowie - ks. kan. Mirosław Jagiełło. Kapłani są zaangażowani w propagowanie czytelnictwa prasy katolickiej, a zwłaszcza „Niedzieli” wśród swoich parafian. Medal został także przyznany osobom współpracującym z „Niedzielą Łódzką”: autorce ciekawych tekstów - Magdalenie Klaczkowskiej oraz recenzentowi muzycznemu - red. Januszowi Janystowi. Wyróżniono też Trade & Travel Company Konsorcjum Polskich Biur Podróży (biuro organizuje m.in. pielgrzymki do Ziemi Świętej). Kandydatów do medalu „Mater Verbi” przedstawiają redakcje edycji diecezjalnych „Niedzieli”, uwzględniając zasługi w pracy redakcyjnej oraz zaangażowanie w apostolat słowa i kolportaż tygodnika.

Podczas uroczystości ks. inf. Ireneusz Skubiś otrzymał bochen chleba i piękną wiązankę od czcicieli św. Urszuli Ledóchowskiej skupionych przy Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek w Łodzi, ul. Obywatelska 60. W ten sposób podziękowali oni Księdzu Infułatowi za stałą opiekę duchową.

2013-10-02 09:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marsze dla życia przejdą przez Zawiercie, Częstochowę i Radomsko

Zapraszamy na Marsze dla Życia i Rodziny w archidiecezji częstochowskiej. W tym roku maszerujemy w Zawierciu, Częstochowie i Radomsku.

– Tegoroczne marsze odbywają się pod hasłem: „Po stronie życia”, co jest jasnym odniesieniem do obecnej sytuacji przy polskiej granicy. To czas, w którym szczególnie powinniśmy docenić życie i to, że możemy cieszyć się nim w wolności i pokoju. Jest to także odniesienie do słów, które wypowiedział prezydent Ukrainy w jednym ze swoich przemówień do narodu, a także do słów św. Jana Pawła II z encykliki ,,Evangelium Vitae” – mówi Grzegorz Nienartowicz, organizator marszów, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Odblokujcie ustawę o hospicjach perinatalnych - petycja Fundacji Grupa Proelio

2023-02-07 17:06

[ TEMATY ]

pro life

Robert Skupin/Fotolia.com

Wiele matek dzieci ze zdiagnozowaną wadą letalną nie wie, że może otrzymać pomoc w hospicjum perinatalnym. Lekarze powinni być zobligowani, by o tym informować - przekonują członkowie Fundacji Grupa Proelio, którzy przygotowali petycję w sprawie odblokowania projektu ustawy o hospicjach perinatalnych. Petycja powstała m.in. w związku ze zmniejszeniem się liczby hospicjów perinatalnych w ostatnim roku oraz ze znaczącym spadkiem liczby pacjentek, które z nich korzystają.

Jak informował ostatnio "Dziennik Gazeta Prawna" w 2022 roku spadła liczba hospicjów perinatalnych z 16 do 13 oraz liczba pacjentek hospicjów z 459 do 257.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję