Reklama

Książki

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Prawdziwy mężczyzna

Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu ukazała się kolejna książka Kajetana Rajskiego „Prawdziwy mężczyzna... czyli kto?”. „Mam wrażenie – obawiam się, niestety, że prawdziwe – iż kobiety nadały ton męskiemu przeżywaniu wiary” – napisał w przedmowie do swej książki Kajetan Rajski. „Doszło wręcz do pewnego zniewieścienia mężczyzn w sprawach duchowych”.

W poszczególnych rozdziałach książki jej autor stara się jak najbardziej realistycznie ukazać 12 postaw odnoszących się do mężczyzn, przedstawia w nich pożądane zachowania poprzez wzorce. W treści książki można znaleźć sylwetki świętych, m.in.: św. Józefa, św. Pawła, św. Augustyna, św. Wawrzyńca, św. Tomasza z Akwinu, św. Jana Vianneya, św. Andrzeja Boboli, bł. Jana Beyzyma, bł. ks. Jerzego Popiełuszki; osób znanych z życia publicznego, takich jak: ks. Piotr Skarga, Romuald Traugutt, dr Antoni Franaszek, sługa Boży Jerzy Ciesielski, inż. Antoni Zięba, a także tych, o których świat współczesny zapomniał bądź – jak chcieli niektórzy – miał o nich zapomnieć; mężczyzn, którzy swoim życiem pokazali heroiczną wierność idei Chrystusowej, jak: rtm. Witold Pilecki, płk Łukasz Ciepliński.

Poza dwunastoma opisami męskich postaw w książce zamieszczone zostały również artykuły i wywiady publikowane wcześniej na łamach czasopism i na portalach internetowych, nawiązujące do głównego tematu książki. Rozmówcami Kajetana Rajskiego są: bp Antoni Pacyfik Dydycz, Jacek Kowalski, prof. dr hab. Leszek Bednarczuk, dr Maciej Korkuć, dr Marek Czachorowski, Jan Pospieszalski. Wstęp do książki napisał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Kajetan Rajski jest studentem I roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się historią, przede wszystkim okresu średniowiecza, a także religią chrześcijańską (zwłaszcza teologią, biblistyką, liturgiką i hagiografią). Mimo młodego wieku jest autorem kilkunastu książek (m.in. „Młodzi świadkowie wiary”, „W obliczu cierpienia. Rozważanie drogi krzyżowej” czy też serii „Wsłuchani w Słowo” oraz „Oto jestem”) i artykułów o tematyce religijnej i historycznej.

Kajetan Rajski, „Prawdziwy mężczyzna... czyli kto?”, Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu, 2013. Dział sprzedaży książek WDS: ul. Ostrówek 2A, 27-600 Sandomierz, tel. (15) 644-09-23 wewn. 926 (pn.-pt. 8.00-16.00), fax (15) 644-09-10, zamowienia@wds.com.pl.

2013-11-05 10:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patronka nauczycieli

Niedziela Ogólnopolska 17/2013, str. 32

[ TEMATY ]

książka

Bożena Sztajner/Niedziela

Z niepokojem spoglądam na to, co dzieje się w szkole, a zwłaszcza na zmiany w dziedzinie wykształcenia humanistycznego młodych Polaków. Redukowanie historii, pozbywanie się z kanonu lektur patriotycznych eposów to nic innego jak niszczenie naszej wielowiekowej wspólnoty, wyzbywanie się swego rodzaju klucza do porozumiewania się pokoleń Polaków. A taki klucz dotychczas wynosiło się ze szkoły. Złudne jest myślenie, że w ten sposób zbuduje się poczucie wspólnoty europejskiej, że „efektem” będzie człowiek Europejczyk.

CZYTAJ DALEJ

Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

Niedziela Ogólnopolska 45/2022, str. 18

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika: Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję