Reklama

Z redakcyjnej poczty

Publiczność najwierniejsza

Elżbieta Osińska
Edycja włocławska 1/2003

Od wielu lat dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Brzeziu są zapraszane przez kleryków z włocławskiego WSD na koncert galowy, zamykający Przegląd Twórczości Alumnów. Nie wiem, czy bardziej cieszy je fakt uczestnictwa w koncercie, czy perspektywa odwiedzenia kleryków, którzy często przyjeżdżają do ośrodka w Brzeziu. Nie bez znaczenia jest też ciekawość, chęć zobaczenia, gdzie i jak mieszkają. Wszystko razem sprawia, że już na długo przed koncertem dzieci starają się zachowywać grzecznie, aby zasłużyć na udział w Przeglądzie.
23 listopada przyjechaliśmy do Włocławka, zostaliśmy serdecznie powitani i otoczeni troskliwą opieką. Widać było, że dzieci poczuły się oczekiwanymi gośćmi. Miła obecność i troska alumnów towarzyszyła nam podczas całego wieczoru, gospodarze zadbali także o przygotowanie poczęstunku: były pączki, drożdżówki i napoje.
Podczas koncertu dzieci przyłączały się do śpiewania, znały piosenki ze wspólnych śpiewów w pałacu; z początku nieśmiało, zachęcone przez alumnów włączyły się też w tańce.
Dzieci silnie przeżywały spotkania z Bogiem przez muzykę. Słychać też było spontaniczne, pełne przejęcia okrzyki: "O, nasz ksiądz Zbyszek śpiewa! A tam krzyczy kleryk Kacper! Tam idą nasi klerycy - ksiądz Tomek i ksiądz Dawid! Gdzie jest ksiądz Karol? Miał występować!". Dla starszych wychowanków szczególnie silne okazały się przeżycia związane z oglądaniem pantomimy, zwłaszcza że z problematyką uzależnień spotykają się bardzo często w swych środowiskach. Po zakończeniu koncertu dziewczęta stwierdziły, że ważne jest to, iż w każdej chwili życia, nawet najtrudniejszej, można liczyć na ratunek Jezusa... i należy z Jego pomocy korzystać.
Udział naszych wychowanków w koncercie dał im wiele pozytywnych przeżyć. Dał im też doświadczenie obecności Chrystusa. Bóg zapłać za stworzenie tej możliwości.

Francja: pogrzeb Vincenta Lamberta

2019-07-13 17:38

pb (KAI/lefigaro.fr) / Longwy

W Longwy w północno-wschodniej Francji odbył się pogrzeb Vincenta Lamberta. Uroczystość miała charakter prywatny i wzięli w niej udział zarówno ci członkowie jego rodziny, którzy opowiadali się za odłączeniem go od aparatury karmiącej go i nawadniającej, jak i ci, którzy byli temu przeciwni.

42-letni mężczyzna, który po wypadku w 2008 r. był sparaliżowany, żył przez 11 lat w stanie minimalnej świadomości. Na wniosek żony i lekarzy, wbrew prośbom rodziców, którzy chcieli go przenieść do ośrodka opieki, francuski wymiar sprawiedliwości wydał zgodę na jego uśmiercenie. Zmarł 11 lipca, dziewięć dni po tym, jak został odłączony od sztucznego nawodnienia i odżywiania.

W piątek 12 lipca, na wniosek prokuratury, która wszczęła śledztwo w sprawie przyczyny śmierci Lamberta, dokonano autopsji zwłok zmarłego. Jej wyniki mają być podane do wiadomości. Wieczorem ciało Lamberta przekazano jego żonie Rachel.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Wspaniały czas z Bogiem

2019-07-15 18:13

Anna Majowicz

Dziś (15.07) przed południem w Dobroszycach zakończyło się 26. Salwatoriańskie Forum Młodych. Emilia Chrzanowska z Kiełczowa już po raz drugi uczestniczyła w tej największej wakacyjnej akcji organizowanej przez apostolat RMS-u. Z nami dzieli się swoim świadectwem:

Anna Majowicz
Siostry Emilia i Natalia Chrzanowskie

,,W Dobroszycach gromadzimy się w imię Jezusa Chrystusa. To 10-dniowe spotkanie z Bogiem i wspaniałymi ludźmi. Kiedy tu przyjeżdżam czuję stałą obecność Pana Boga. Jest z nami na jutrzni, na śniadaniu, w pracach codziennych, które tu wykonujemy, podczas warsztatów, w których pozwala nam się rozwijać, ale przede wszystkim widzę Go w drugim człowieku. Cudowna jest każda Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. To wspaniały czas. Jestem pewna, że za rok tu powrócę". 

Zobacz zdjęcia: 26. Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem