Reklama

Niedziela w Warszawie

Tak działa Duch Święty

Jak wyglądają Msze św. wotywne do Ducha Świętego na Piaskach – możesz zobaczyć już 7 grudnia

Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego stała się konkurencją dla telewizyjnych superprodukcji, które tradycyjnie można zobaczyć w sobotni wieczór. Zamiast siedzieć z pilotem przed telewizorem, można wybrać się do kościoła na... trzygodzinną modlitwę. – Gwarantujemy, że nikt nie zaśnie, ani nie będzie zmęczony – mówi ks. Piotr Kieliszek, opiekun Odnowy w Duchu Świętym. Celem, który postawili sobie duszpasterze jest właśnie propagowanie żywego kultu Ducha Świętego wśród wiernych. Pomysł na cykliczne nabożeństwa z Eucharystią, adoracją, uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą pojawił się po tegorocznym odpuście. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego kapłani ze zdumieniem patrzyli na wiernych, jak oni gorliwie modlą się przez ponad cztery godziny. Duszpasterze odkryli wówczas modlitewne zapotrzebowanie wśród parafian. Postanowili więc, że tego typu nabożeństwa będą odbywać się regularnie. – Mszę św. do Ducha Świętego są odpowiedzią na apele i duchowe zapotrzebowanie parafian – podkreśla ks. dr Sławomir Nowakowski, proboszcz.

Reklama

Na pierwszą Mszę św. wotywną do Ducha Świętego zaproszono wiernych w sobotni, listopadowy wieczór. Na Eucharystię o godz. 20 przyszło kilkaset osób. Nabożeństwo zakończyło się modlitwą wstawienniczą do Ducha Świętego. Każdy z uczestników podchodził kolejno do kapłana, który w skupieniu nakładał dłonie na głowy wiernych. To właśnie podczas tych kilku chwil prezbiter odmawiał indywidualną modlitwę wstawienniczą do Ducha Świętego. Choć modlitwa trwała aż do godz. 23, to jednak tych, którzy wyszli przed końcem spotkania, można było policzyć na palcach..

Celem Mszy św. do Ducha Świętego jest wypraszanie łask, ale także rozbudzenie żywej modlitwy do trzeciej Osoby Trójcy Świętej. – Patronem naszej parafii jest przecież Duch Święty, a On nas do czegoś zobowiązuje – podkreśla ks. Nowakowski. – Kult Ducha Świętego powinien być bardziej zauważalny w naszej wspólnocie. Dlatego też chcemy Go lepiej poznać i obficie korzystać z Jego darów.

Zaproszenie Od Ducha Świętego

Msze św. wotywne do Ducha Świętego odbywają się o godz. 20 w kościele przy ul. Broniewskiego 44. Terminy trzech najbliższych Eucharystii: 7 grudnia 2013 r., 18 stycznia 2014 r., 1 luty 2014 r. i 15 marca 2014 r.

2013-11-21 10:54

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojownicy Maryi

Niedziela świdnicka 9/2019, str. VI

[ TEMATY ]

wspólnota

Wojownicy Maryi

www.only4men.pl

Spotkanie ogólnopolskie wojowników

Spotkanie ogólnopolskie wojowników

Od ponad roku, dają siebie zauważyć w mediach i różnego rodzaju portalach katolickich tzw. Wojownicy Maryi. Tymi wojownikami są mężczyźni, którzy niekiedy potrafią zrobić wielki, modlitewny raban na ulicach wielkich miast naszej Ojczyzny. Wspólnota Wojowników Maryi zawiązała się podczas cyklicznych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, które odbywają się w Lądzie. Opiekunem duchowym tejże wspólnoty jest salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Znany jest on ze szczególnej miłości do Matki Bożej, co uwidacznia się w rekolekcjach głoszonych przez niego w różnych zakątkach Polski, a także na terenie naszej diecezji. Również wiele jego osobistych świadectw i nauk zamieszczonych jest w serwisie internetowym YouTube.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi, odwagi! ON jest – nie bójcie się!

2021-09-19 10:24

[ TEMATY ]

Kana młodych

Karol Porwich/Niedziela

Mimo deszczu, mimo aury, która zachęcała do zostania w domu, ci młodzi postanowili, że tego sobotniego popołudnia nie spędzą przed telewizorami. Wstali z kanap i przyjechali. Konkretnie - do Częstochowy, na wydarzenie, które już wpisało się w kalendarz i pamięć, czyli na Kanę Młodych.

Kana Młodych to spotkanie młodzieży z archidiecezji częstochowskiej. Odbywało się w różnych miejscach, w tym roku organizatorzy postawili na zlokalizowanie w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. Choć pogoda nie dopisała, dopisały humory! I to wbrew obiegowej opinii, jakoby w kościele nie można było dostrzec już nawet jednej młodej osoby... Co prawda nie w kościele, a na seminaryjnych błoniach zobaczyliśmy wielu młodych ludzi, którzy przyjechali z różnych zakątków naszej archidiecezji, a także z samej Częstochowy. Do udziału w "Kanie" zaproszeni byli wszyscy ludzie młodzi od klasy 8. szkoły podstawowej wzwyż - szczególnie kandydaci do bierzmowania, ale też ci, którzy już przyjęli bierzmowanie, członkowie wspólnot i ruchów młodzieżowych, ale też i ci młodzi duchem.

CZYTAJ DALEJ

W Wielki Odpust Wiślicki

2021-09-20 09:15

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Wiślica

Agnieszka Dziarmaga

Dzięki pielgrzymkom diecezjalnym do Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej w Wiślicy przywrócono rangę Wielkiego Odpustu Wiślickiego. 8 września bowiem, od stuleci w święto Narodzenia NMP gościli tutaj monarchowie, dostojnicy Kościoła i państwa, a kapituła wiślicka liczy co najmniej 600 lat.

Uroczystości odpustowe trwały od 5 do 8 września, z konferencjami, koncertami muzyki klasycznej, specjalnymi nabożeństwami i błogosławieństwem udzielanym relikwią krwi św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję