Reklama

Kościół

Magnificat – Uwielbiaj z nami!

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, które odbędzie się 17 maja w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. W godzinach 9:00-14:00 wszyscy zainteresowani będą mogli zagłębić się w duchowość Maryjną i znaleźć inspirację dla swojej drogi wiary. Wydarzenie wpisujące się w Rok Jubileuszowy jest skierowane do każdego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W szczególności zapraszamy tych, którzy aktywnie formują swoją wiarę, takich jak animatorki i animatorzy Dzieci Maryi, lektorzy, członkowie oazy młodzieżowej czy też oazy rodzin, róże różańcowe itp. Nie zamykamy się jednak na osoby, które dopiero poszukują swojej ścieżki w relacji z Bogiem. Wierzymy, że Magnificat może stać się dla nich punktem zwrotnym – miejscem, gdzie odkryją, że wzorem do naśladowania i przewodniczką w tej duchowej podróży może być właśnie Maryja.

Wydarzenie, którego współorganizatorem jest Diecezja bielsko-żywiecka rozpocznie się uroczystym odśpiewaniem Akatystu ku czci Bogurodzicy – starożytnego hymnu wychwalającego Matkę Bożą, który stanowi piękne świadectwo wiary i tradycji chrześcijańskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Inspirujący prelegenci wydarzenia

Podczas Magnificat uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wyjątkowych prelegentów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się czterej znani duchowni, którzy swoją działalnością docierają do szerokiego grona wiernych i inspirują do głębszego przeżywania wiary.

o. Tomasz Nowak OP – dominikanin, ceniony kaznodzieja, który słynie z charyzmatycznego sposobu głoszenia Ewangelii. Jest autorem wielu rekolekcji i konferencji, które przyciągają rzesze słuchaczy. Jego słowa pełne są życiowej mądrości, a jednocześnie humoru, który sprawia, że nauki stają się przystępne i angażujące.

Reklama

o. Paweł Kowalski SJ – jezuita, którego pasją jest formacja młodzieży i pomaganie młodym ludziom w odnalezieniu swojego miejsca w Kościele. Jego wystąpienia poruszają tematy duchowości ignacjańskiej oraz praktycznego zastosowania wiary w codziennym życiu. Znany jest z umiejętności łączenia głębokich treści teologicznych z rzeczywistością młodego pokolenia.

ks. Rafał Główczyński SDS, czyli „ksiądz z osiedla”, to duchowny, który aktywnie działa w mediach społecznościowych, docierając do ludzi młodych i tych, którzy często czują się zagubieni w wierze. Jego autentyczność i prosty język trafiają do każdego, a jego świadectwo życia inspiruje do nawiązywania głębszej relacji z Bogiem.

ks. Kamil Kuchejda – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, znany ze swojego zaangażowania w pracę z młodymi ludźmi. Organizuje rekolekcje, spotkania formacyjne i wydarzenia religijne, które pomagają młodzieży budować silną więź z Kościołem. Jego nauki koncentrują się na bliskości Boga w codziennym życiu i na tym, jak młodzi mogą odnaleźć się we wspólnocie wierzących.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia!

Wydarzenie Magnificat to wyjątkowa okazja do spotkania się we wspólnocie, modlitwy oraz refleksji nad duchową drogą w dzisiejszym świecie. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i wsparciu medialnemu ze strony stacja7.pl oraz niedziela.pl, wydarzenie ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i stać się istotnym punktem na mapie religijnych inicjatyw.

Bilety na Magnificat są dostępne już od 39 zł na platformach magnificat.animamea.pl, kupbilecik.pl oraz biletyna.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie magnificat.animamea.pl.

2025-02-06 09:07

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: jak Maryja, pamiętajmy o wielkich rzeczach, które czyni Pan

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Magnificat

Grzegorz Gałązka

Do wielbienia Boga swoim życiem i dziękowania Mu za wielkie rzeczy, które czyni w naszym życiu, zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 15 sierpnia w Watykanie, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Oto tekst papieskiego rozważania w tłumaczeniu na język polski:
CZYTAJ DALEJ

Kard. K. Krajewski: niech nasza Łódź podoba się Panu Bogu

2026-03-28 22:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Ingres kard. Konrada Krajewskiego do łódzkiej katedry

Ingres kard. Konrada Krajewskiego do łódzkiej katedry

Moim jedynym zadaniem jest być z wami i iść z wami do świętości - powiedział kard. Konrad Krajewski podczas swojego ingresu do bazyliki archikatedralnej w Łodzi. Nowy metropolita łódzki podkreślił, że drogą do świętości jest życie Ewangelią, sakramentami i Słowem Bożym.

W uroczystości wzięli udział polscy biskupi na czele z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeuszem Wojdą, nuncjusz apostolski w Polsce Antonio Guido Filipazzi, księża, przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, wierni świeccy oraz członkowie bratnich Kościołów chrześcijańskich. Do łódzkiej katedry przybyli także przedstawiciele władz samorządowych.
CZYTAJ DALEJ

Nowogród Bobrzański: Pijany kierowca ruszył w stronę ludzi uczestniczących w drodze krzyżowej

2026-03-28 22:30

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Adobe Stock

W Nowogrodzie Bobrzańskim pijany kierowca prawie wjechał w tłum ludzi. Świadkowie zareagowali natychmiast i zatrzymali mężczyznę jeszcze przed przyjazdem policji - informuje portal newslubuski.pl.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, 27 marca, w Nowogrodzie Bobrzańskim. Około godziny 19:00 uczestnicy drogi krzyżowej znaleźli się w realnym niebezpieczeństwie, gdy w ich kierunku ruszył samochód osobowy marki Audi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję