Reklama

Niedziela Rzeszowska

Bądź gotów na intensywny rok!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej to grupa ludzi, która nie próżnuje. Już od początku roku mają wiele do zaoferowania młodzieży

Niedziela rzeszowska 6/2014, str. 6

[ TEMATY ]

KSM

Justyna Sobiło

Zimowiska KSM organizowane były w domach rekolekcyjnych w Rzeszowie-Przybyszówce oraz Desznicy. Wyróżniały się na tle innych ofert feryjnych tym, że były nastawione na wzbogacenie życia duchowego uczestników. Nie brakowało również innych atrakcji – były zajęcia taneczne, warsztaty dziennikarskie czy zajęcia sportowe.

Młodzi KSM-owicze nie ulegają modzie i 14 lutego nie będą obdarowywać się czerwonymi balonikami. Oni umieją prawidłowo spojrzeć na miłość, która jest najważniejsza w życiu nie tylko młodego człowieka. W tym dniu będzie zorganizowana druga debata walentynkowa. Debata to możliwość rozmowy o tej prawdziwej miłości.

KSM również ma pomysł na uczczenie przemijającego okresu karnawału – początkiem marca w Rzeszowie odbędzie się bal, czyli doskonała okazja do integracji KSM-owiczów z całej diecezji i nie tylko.

Reklama

W Wielkim Poście we współpracy z Kołem Akademickim KSM zostanie zorganizowana „Noc konfesjonałów”. Czas pokuty zakończy się rekolekcjami wielkopostnymi, które będą miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie-Przybyszówce. W myśl VIII zasady KSM, która brzmi „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny” rzeszowski KSM zorganizuje diecezjalne zawody piłki siatkowej. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała diecezję na zawodach ogólnopolskich.

Tuż na początku maja odbędzie się kolejne Złazisko KSM, polecane każdemu, komu miłe jest chodzenie po pięknych terenach Beskidu Niskiego. W maju również będzie miał miejsce kolejny Festiwal Wiary, który rozpocznie się koncertem „Jednego Serca Jednego Ducha”. W trakcie festiwalu będziemy mogli doświadczyć obecności Pana Boga w adoracjach Najświętszego Sakramentu, świadectwach ludzi, którzy Jego łask doświadczyli oraz w ludziach głoszących Dobrą Nowinę na ulicach Rzeszowa.

Od maja już tylko rzut kamieniem do wakacji, lecz o te plany również nie należy się martwić – KSM proponuje nam „Wakacje z Bogiem”. Są to tygodniowe turnusy odbywające się w domach rekolekcyjnych w samym sercu Beskidu Niskiego – w Desznicy. Jest to propozycja zarówno dla tych najmłodszych KSM-owiczów, jak i również dla tych starszych, z grona studentów.

Reklama

Nie zapominajmy również o comiesięcznych adoracjach w intencji uświęcenia kapłanów oraz kleryków, które odbywają się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie-Przybyszówce.

KSM pragnie wesprzeć akcję „Ticket of Mercy” – „Bilet Miłosierdzia”. Jest to projekt, w którym można uczestniczyć, składając dobrowolną ofiarę na dofinansowanie przyjazdu młodych ludzi – naszych rówieśników z krajów misyjnych do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży 2016. Kolejną akcją charytatywną, w której KSM weźmie udział to inicjatywa nazwana „Młodzi młodym”, polegająca na zbiórce pieniędzy na budowę szkół w krajach misyjnych.

Drogi Młody Człowieku, jeśli nie masz pomysłu na przeżycie swojej młodości to ja ci podpowiadam. Zobacz czy w twojej parafii jest oddział KSM. Jeśli jest, to zasil jego szeregi. Na pewno nie będziesz tego żałował. Ja ci to gwarantuję!

2014-02-06 15:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KSM apeluje do młodych, by nie bagatelizowali zagrożenia koronawirusem

2020-03-27 08:52

[ TEMATY ]

młodzi

KSM

młodzież

Drobot Dean/fotolia.com

W odpowiedzi na najnowsze badanie pracowni CBOS, w którym prawie połowa młodych respondentów nie widzi większego zagrożenia w trwającej epidemii koronawirusa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży apeluje do ludzi młodych w całej Polsce, aby nie bagatelizowali zagrożenia w jakim znaleźliśmy się jako społeczeństwo.

26 marca 2020 r. pracownia CBOS opublikowała wyniki badań, w których 58 proc. ludzi w wieku od 24 do 35 lat uważa, że obecna epidemia jest "zapewne tylko jedną z wielu". Niespełna połowa młodych respondentów uważa, że "zawsze były jakieś choroby sezonowe, epidemie grypy czy innych chorób wirusowych, a obecna epidemia koronawirusa, COVID 19, nie jest czymś wyjątkowym, tylko została rozdmuchana przez media".

Prezydium KR KSM przyjęło z wielkim niepokojem powyższe wyniki badań. Epidemia koronawirusa w Europie jest faktem. Tysiące ofiar śmiertelnych, nieodwracalne skutki przebycia choroby u zakażonych, załamanie na rynku gospodarczym i rozbicie życia społecznego to dowody na powagę sytuacji. W związku z tym KSM apeluje do młodych ludzi: Potraktujmy sytuację poważnie. Nie bagatelizujmy zagrożenia. Stosujmy się do zaleceń władz państwowych. W obecnej sytuacji odpowiedzialność jest fundamentalnym narzędziem uratowania zdrowia i życia naszego społeczeństwa. Nasze indywidualne zachowania i myślenie zawsze znajdą odbicie w życiu innych. Kryzys, w jakim się znaleźliśmy, dobitnie to pokaże.

CZYTAJ DALEJ

Papież przestrzega przed „wirusowym ludobójstwem”

2020-03-30 17:19

[ TEMATY ]

Franciszek

źródło: vaticannews.va

Przewodniczący Panamerykańskiego Komitetu Sędziów ds. Praw Społecznych, Roberto Andrés Gallardo przekazał do publicznej wiadomości papieski list, w którym Franciszek przestrzega przed „wirusowym ludobójstwem”. Ojciec Święty podaje w nim ważne wskazania dotyczące teraźniejszości i przyszłości w kontekście obecnej pandemii koronawirusa.

Franciszek ostrzega przed rządami, które nie podejmują działań w obronie ludności; zastanawia się nad społecznymi konsekwencjami, jakie z tego wynikną. Daje jednocześnie wyraz swojemu zbudowaniu postawą władz wielu krajów, dla których ochrona obywateli stała się pierwszoplanowym priorytetem, bez względu na koszty finansowe. Czasami środki bezpieczeństwa są uciążliwe dla ludzi i mogą irytować, ale są podejmowane dla wspólnego dobra. Większość to rozumie i akceptuje. Papież podkreśla, że obrona ludzi nie może być rozumiana w kategoriach “ekonomicznej katastrofy”.

Franciszek wyraził również swoje zaniepokojenie “geometrycznie postępującym wzrostem” pandemii oraz uznanie dla wielu ludzi za ich humanitarną postawę. Chodzi o lekarzy, pielęgniarki, pielęgniarzy, wolontariuszy, siostry zakonne, księży i zakonników, którzy ryzykują życie, aby wyleczyć chorych i bronić zdrowych przed zarażeniem.

Ojciec Święty zwraca także uwagę na przygotowanie się do przyszłości, bo już teraz widać niektóre konsekwencje pandemii, z którym trzeba będzie się zmierzyć: głód, zwłaszcza w przypadku osób bez stałego zatrudnienia, przemoc oraz pojawienie się lichwiarzy, którzy będą wielkimi szkodnikami społecznej przyszłości.

CZYTAJ DALEJ

Kapłański dar serca

2020-04-04 23:31

[ TEMATY ]

pomoc

Bożena Sztajner/Niedziela

Wiemy, że w swoich lokalnych wspólnotach niesiecie duchową i materialną pomoc chorym, szpitalom, placówkom medycznym i opiekuńczym, że na miarę swoich możliwości organizujecie pomoc seniorom na terenie swoich parafii.

U progu Wielkiego Tygodnia, jako Wasi biskupi, chcemy Was poprosić o wspólną, dobrowolną jałmużnę kapłańską na rzecz Wojewódzkiego Szpitala im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

Caritas naszej archidiecezji, w łączności z ogólnopolską fundacją SMS z Nieba, prowadzi zbiórkę środków na respiratory i łóżka dla chorych leczonych w tej placówce, szczególnie tych dotkniętych koronawirusem. Wierzymy, że wspólny, konkretny dar od nas, duchowieństwa archidiecezji częstochowskiej, dla szpitala noszącego imię Matki Bożej będzie znakiem naszej solidarności i wrażliwości oraz ważnym świadectwem dla naszych diecezjan i parafian.

Sami, chętnie włączając się w tę zbiórkę, prosimy i Was o konkretne wpłaty na ten cel, na konto lub w kasie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Prosimy Księży Dziekanów i Księży odpowiedzialnych za inne wspólnoty kapłańskie o przekazanie tej prośby do wszystkich księży, a tam, gdzie będzie to jakimś ułatwieniem, o przeprowadzenie tej zbiórki. Prosimy, żeby ten dar serca przekazać najpóźniej do Wielkiego Piątku. Już dziś, dziękujemy Wam wszystkim za ten gest kapłańskiej miłości do Boga i ludzi.

Z wdzięcznością i modlitwą za każdego z Was

(-) +Wacław DEPO

Arcybiskup Metropolita Częstochowski

(-) + Andrzej PRZYBYLSKI

Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej

Dokonaj wpłaty na stronie Zobacz

Przelej dowolną kwotę na Konto bankowe PLN:

09 1020 1664 0000 3802 0145 0634

Przelew z tytułem: “Zbiórka na respiratory”

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

ul. ks. Stanisława Staszica 5, 42-200 Częstochowa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję