W Oknie Życia w Wieluniu (woj. łódzkie) znaleziono noworodka. Jak relacjonują siostry zakonne, dziecko było zadbane i spokojnie spało, co sugeruje, że było najedzone i odpowiednio ubrane.
Alarm w Oknie Życia, znajdującym się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego przy ul. Szkolnej w Wieluniu, rozległ się we wtorek 11 marca o godzinie 4 nad ranem – informuje lokalny portal wielun.naszemiasto.pl.
Siostry zakonne natychmiast ruszyły na pomoc
Zakonnice natychmiast udały się na dół, by sprawdzić sytuację. Okazało się, że w środku znajdowało się zawiniątko z małym chłopcem. Zgodnie z obowiązującymi procedurami wezwano karetkę pogotowia i poinformowano policję.
– Myślimy, że to noworodek. Chłopiec miał zabezpieczoną pępowinę, był dobrze ubrany i prawdopodobnie nakarmiony, ponieważ spał spokojnie – mówi w rozmowie z kulisy.net siostra Auksyliana.
Podziel się cytatem
Chłopiec otrzymał imię i czeka na nowy dom
Dziecko przez najbliższe sześć tygodni będzie przebywać w szpitalu, a po tym czasie może zostać adoptowane. Siostry nadały mu imię Józef, które w razie znalezienia rodziny może zostać zmienione.
To już piąte dziecko, które znalazło schronienie w wieluńskim Oknie Życia. Wcześniej siostry zaopiekowały się trzema dziewczynkami i jednym chłopcem.
2025-03-13 10:24
Ocena:+26-1Podziel się:
Reklama
Wybrane dla Ciebie
Rada Miasta Częstochowy rozpatrzy projekt ochrony "okien życia"
Rada Miasta Częstochowy rozpatrzy 28 lutego projekt ochrony "okien życia" – poinformował KAI Marcin Maranda, pomysłodawca inicjatywy i radny miasta Częstochowy. Dokument powstał w odpowiedzi na propozycję zakazu ich funkcjonowania na terenie Unii Europejskiej, którą zgłosił Komitet Praw Dziecka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Argumentem Komitetu jest prawo dzieci do poznania swoich rodziców.
Powstańcy getta warszawskiego nie mieli złudzeń, widzieli, co ich czeka, ale jednak zdecydowali się na walkę, która stała się przykładem, inspiracją i symbolem - napisał jerozolimski Instytut Jad Waszem. W sobotę obchodzona jest 82. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.
"Kiedy Niemcy wkroczyli do getta, zostali zaatakowani przez bojowników. Powstańcy, mimo minimalnych zapasów, przez blisko miesiąc stawiali opór jednej z najpotężniejszych wówczas armii świata, która miała przytłaczającą przewagę liczebną i sprzętową" - przypomniała w mediach społecznościowych izraelska instytucja.
Abp Józef Kupny pobłogosławił w Wielką Sobotę 500 paczek dla ubogich. Przygotowane one zostały przez wrocławską Caritas ze środków przekazanych przez wiernych archidiecezji.
– Nasze akcje angażują bardzo wielu ludzi, aby te działania pomocowe były przeprowadzone sprawnie, dokładnie i docelowo trafiły do najbardziej potrzebujących. Dzisiaj zostanie rozdanych 500 paczek, poświęconych przez naszego metropolitę, dla naszych podopiecznych, którzy korzystają na co dzień z łaźni i kuchni – mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.