Reklama

Wczoraj, dziś, jutro

Kobiety o mężczyznach

Pan Niedziela w tym dniu, jak i w każdym innym, miał coś do powiedzenia, a Pan Jasny nieodmiennie czekał nań z mniej lub bardziej sensowną odpowiedzią albo szykował się do gwałtownego słownego ataku.

– Wydaje mi się... – w tym momencie Panu Niedzieli przerwała Pani Jasny: – Właśnie, zbyt często się Panu wydaje.

Reklama

Pan Jasny spojrzał na żonę zdumiony, a potem zerknął na sąsiada, który nieruchomym wzrokiem wpatrywał się w jego połowicę. Zaczerpnął powietrza, chcąc zapewne w jakiś sposób zareagować, gdy do rozmowy wtrąciła się Pani Niedzielowa.

– Dzisiaj to my podyskutujemy, a panowie posłuchają!

– Ciekawe, o czym? – kąśliwie zapytał Pan Niedziela.

Reklama

– O globalnym ociepleniu, o Ukrainie, o gender, o dzieciach, o Kościele, o codzienności... Niedzielowa jeszcze długo wymieniała tematy do przedyskutowania.

– Dobrze, poddajemy się – wtrącił Pan Jasny.

– Proszę, cali zamieniamy się w słuch – dodał Niedziela.

Na początku milczenie wypełniło gościnny pokój Jasnych. Na stoliku lśniła odświętna kawowa zastawa, a na talerzykach kusiły smaczne ciasta od renomowanego miejscowego cukiernika. Dla zyskania jeszcze chwili do zastanowienia – i Pani Jasny, i Pani Niedzielowa jednocześnie sięgnęły po filiżanki z kawą. Sąsiedzi wymienili między sobą znaczące uśmiechy.

– Porozmawiajmy o mężczyznach. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu? – grzecznościowo zagadnęła Pani Jasny.

– Jeżeli jest to dla was interesujący temat do rozmowy...

– Oczywiście, chętnie posłuchamy waszych opinii na temat „chłopów” – dość trywialnie dodał Jasny, chcąc tym samym zbagatelizować całą sytuację.

Żony obu panów nie dały się jednak sprowokować i podjęły zaproponowany wątek.

– Wydaje się wam, że tylko wy macie coś ważnego do powiedzenia, że tylko wasze poglądy mają sens, że tylko was można słuchać... – zaczęła oskarżycielsko Pani Jasny.

– Nie można spokojnie obejrzeć wiadomości, bo zaraz wtrącacie swoje trzy grosze i zagłuszacie swoimi komentarzami informacje...

– Myślicie, że bez was nic nie zrozumiemy?

– Kreujecie rzeczywistość według swojego widzimisię...

– Albo filmy...

– Właśnie, przełączacie kanały telewizyjne, szukając nie wiadomo czego, a jak już się na coś zdecydujecie, to od razu krytykujecie fabułę, aktorów...

– Mówicie, że kobiety są gadatliwe, że plotkują. A wy co robicie...

– Polityczne spory też wręcz chorobliwie was obchodzą.

– I co z tego wynika? Nic! Trzeba działać, a nie gadać.

– Pamiętasz – zwróciła się Niedzielowa do Pani Jasny – jak ostatnio radzili nasi panowie na temat spraw naszej spółdzielni mieszkaniowej?

– Pewnie, że pamiętam! Nagadali się, nagadali i poszli na piwo, gdzie też nagadali się, nagadali i...

– I w tym momencie obie panie ironicznie westchnęły i popatrzyły na swoich mężów, którzy w spokoju ducha pałaszowali resztki ciastek i dopijali ostatnie łyki kawy.

– Skoro już była mowa o nas – powiedział Niedziela – to teraz może porozmawiamy o was, o kobietach?

– Chętnie – zgodziły się obie panie.

– Dobrze, to powiedzcie nam, co wy, kobiety, widzicie pozytywnego w nas, mężczyznach – zaproponował Jasny...

2014-03-04 15:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Niedziela warszawska 28/2004

Adobe.Stock

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Biskupi kierują poszczególnych księży na nowe parafie. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

•Zmiana księży w archidiecezji BIAŁOSTOCKIEJ
• Zmiana księży w diecezji BIELSKO-ŻYWIECKIEJ
• BYDGOSKA – diecezja
• CZĘSTOCHOWSKA – archidiecezja
• DROHICZYŃSKA diecezja
• ELBLĄSKA diecezja
• EŁCKA diecezja
• Zmiana księży w archidiecezji GDAŃSKIEJ
• Zmiana księży w diecezji GLIWICKIEJ
• Zmiana księży w archidiecezji GNIEŹNIEŃSKIEJ
• KALISKA diecezja
• KATOWICKA archidiecezja
• KIELECKA diecezja
• KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKA diecezja
• Zmiany księży w archidiecezji KRAKOWSKIEJ
• Zmiana księży w diecezji LEGNICKIEJ
• Zmiana księży w archidiecezji LUBELSKIEJ
• ŁOMŻYŃSKA diecezja
• ŁOWICKA diecezja
• Zmiana księży w archidiecezji ŁÓDZKIEJ
• Zmiana księży w diecezji OPOLSKIEJ
• PELPLIŃSKA diecezja
• Zmiana księży w diecezji PŁOCKIEJ
• Zmiana księży w archidiecezji POZNAŃSKIEJ
• PRZEMYSKA archidiecezja
• RADOMSKA diecezja
• RZESZOWSKA diecezja
• SANDOMIERSKA diecezja
• SIEDLECKA diecezja
Zmiana księży w diecezji SOSNOWIECKIEJ
• SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKA archidiecezja
• ŚWIDNICKA diecezja
• Zmiana księży w diecezji TARNOWSKIEJ

• TORUŃSKA diecezja
Zmiana księży w archidiecezji WARMIŃSKIEJ
Zmiana księży w archidiecezji WARSZAWSKIEJ
Zmiana księży w diecezji WARSZAWSKO-PRASKIEJ
Zmiana księży w diecezji WŁOCŁAWSKIEJ
• WROCŁAWSKA archidiecezja
Zmiana księży w diecezji ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ
Zmiana księży w diecezji ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa w intencji życia przed Trybunałem

2020-09-21 11:49

[ TEMATY ]

aborcja

aborcja eugeniczna

Trybunał Konstytucyjny

Artur Stelmasiak

Czerwone wstążki na ogrodzeniu Trybunału Konstytucyjnego symbolizujące ofiary aborcji eugenicznej.

Czerwone wstążki na ogrodzeniu Trybunału Konstytucyjnego symbolizujące ofiary aborcji eugenicznej.

Fundacja Życie i Rodzina oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję organizują wspólny różaniec w intencji dobrego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego mogą zakończyć haniebne praktyki selekcji nienarodzonych dzieci. 22 października 2020 Trybunał Konstytucyjny zajmie się rozpatrywaniem wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP tzw. aborcji eugenicznej, czyli zabijania dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność. Wcześniej Trybunał przez trzy lata hamował wydanie orzeczenia w tej sprawie.

W związku z tym od 21 września, co tydzień, przed Trybunałem odbywać się będzie publiczna modlitwa różańcowa o wydanie dobrego, zgodnego z Konstytucją orzeczenia.

Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję organizują wspólny różaniec w intencji dobrego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 września 2020 r. (poniedziałek) w Warszawie przy al. Jana Christiana Szucha 12a, przed Trybunałem Konstytucyjnym w godzinach od 18.00-19.30. Kolejne spotkania odbywać się będą co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu.

W czwartek, 22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny na czele z Prezes TK Julią Przyłębską, rozpozna sprawę niezgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej ustawie aborcyjnej. Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life #ZatrzymajAborcję.

Dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki. Jest hańbą dla polskiego państwa. Trybunał Konstytucyjny ma szansę wreszcie tę hańbę zakończyć.

"Od chwili złożenia w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję oraz pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, legalnie zamordowano ponad 3000 poczętych dzieci. W imię obrony każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli bez względu na stan ich zdrowia, domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego życie nienarodzonych dzieci. Dlatego też będziemy spotykać się pod Trybunałem co tydzień aby pokazać Sędziom, że jest to sprawa najwyższej wagi." - mówi Kaja Godek, pełnomocnik Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję