Reklama

Niedziela w Warszawie

Marsz Świętości Życia

„On i Ona od poczęcia” – to hasło IX Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę 30 marca

Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Organizatorzy zwracają uwagę, że prawo to zapewnia Konstytucja RP. „Ale gdy chodzi o nienarodzonych, rządzący wolą kierować się ideologią «kompromisu aborcyjnego» niż konstytucją – czytamy w zaproszeniu na Marsz. Dlatego też publiczne opowiedzenie się po stronie życia, jest moralnym obowiązkiem.

Tegoroczne hasło „On Ona od Poczęcia” podkreśla, że od początku jesteśmy konkretnymi ludźmi, z określoną płcią i kompletem genów. Istota w łonie matki nie jest bezosobową masą, tylko małym mężczyzną albo małą kobietą. „Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci. Przyjdź! Niech nas zobaczą i usłyszą!” – zachęcają organizatorzy.

30 marca – Marsz Świętości Życia

12.30 – Msze św. w katedrze warszawskiej i katedrze praskiej

Reklama

13.00 – happening Pro-Life na pl. Zamkowym

13.00 – akcja „Pielucha dla malucha” pod Kolumną Zygmunta – zbiórka pieluch, mleka i środków pielęgnacji niemowląt dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach

13.30 – Marszu wychodzi z katedry warszawskiej i praskiej w kierunku pl. Zamkowego

13.45 – start Marszu z pl. Zamkowego w kierunku bazyliki Świętego Krzyża

14.30 – koncert Joszko Brody z zespołem „Dzieci z Brodą” w bazylice Świetego Krzyża

* * *

Kard. Kazimierz Nycz
metropolita warszawski:
Bardzo zapraszam wszystkich na Marsz Świętości Życia. Jest to niezwykle ważna i piękna inicjatywa, która w sposób pozytywny odnosi się do bardzo trudnych tematów. Będziemy mówić zarówno o bolesnym problemie zabijania nienarodzonych, jak i o eutanazji. Marsz jest świętem życia, a więc afirmacją każdego człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Będziemy wspólnie modlić się w intencji życia, a później wyjdziemy na ulicę. Musimy bowiem budować świadomość społeczną o tym, że życie jest święte i nienaruszalne. Udział w Marszu jest manifestacją ludzkiej normalności, bo zło pokazuje się krzykliwie, a dobro potrzebuje naszego świadectwa i wsparcia.

Abp Henryk Hoser
ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej:
Zachęcam wszystkich do udziału w Marszu, bo życie jest najcenniejszym darem, który otrzymaliśmy od Boga. Za ten dar musimy więc okazać swoją wdzięczność, ale także go strzec jak największego skarbu. Postępująca dziś deprecjacja wartości życia powoduje, że niektórzy chcą je zniszczyć. Żyjemy w takich czasach, że o wartości i świętości życia trzeba mówić bardzo głośno w przestrzeni publicznej. Mówienie prawdy o ludzkiej godności i świętości życia jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Opowiadanie się za życiem jest naszym ścisłym chrześcijańskim obowiązkiem, bo przecież każdy z nas jest zobowiązany do głoszenia Ewangelii Życia.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie jest największą wartością

Pod hasłem: „Czas na rodzinę” w uroczystość Trójcy Przenajświętszej ulicami ponad 160 miast w Polsce przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy chcieli wyrazić satysfakcję z tego, że troska o rodzinę stała się jednym z czołowych tematów życia publicznego w Polsce; uwrażliwić ludzi na zagrożenia czyhające na rodziny; zwrócić uwagę na potrzebę uchwalenia prawa, które będzie w pełni chroniło życie poczętych, jeszcze nienarodzonych dzieci. Jak podkreśla ks. Hubert Czarnecki z Funduszu Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej, „każdy człowiek bez względu na stan zdrowia, stan duchowy, materialny, okoliczności poczęcia czy jakiekolwiek inne kwestie jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go fundamentalnego prawa: prawa do życia”

Lublin

CZYTAJ DALEJ

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

2023-01-02 14:58

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 31-35.

Wtorek, 24 stycznia 2023. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2023-01-27 07:17

[ TEMATY ]

Holocaust

Mazur/episkopat.pl

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony przez ONZ, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Jego datę wyznaczono na 27 stycznia, rocznicę zajęcia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Hasłem tegorocznych obchodów i związanych z nimi programów edukacyjnych w instytucjach Organizacji Narodów Zjednoczonych jest „Dom i przynależność”. Jak wyjaśnia ONZ: „Hasło przewodnie podkreśla człowieczeństwo ofiar i ocalałych z Holokaustu, którym sprawcy odebrali ich domy, a także poczucie przynależności”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję