Reklama

Niedziela Łódzka

Bądź świadkiem Chrystusa!

Jeśli zaproszę Boga do swojego życia, do swojej rodziny, jeśli przestanę myśleć tylko o sobie, to On wszystko poukłada – mówił abp Konrad Krajewski w homilii podczas odbywającego się 8 czerwca Święta Eucharystii – bo najkrótszym wyznaniem wiary jest: Jezu, ufam Tobie! Nie sobie! – dodał. Papieski Jałmużnik przewodniczył uroczystościom archidiecezjalnego dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II i papieską pielgrzymkę do Łodzi w 1987 r. – procesji eucharystycznej i Mszy św. Wzięły w nich udział tysiące wiernych ze wszystkich dekanatów archidiecezji łódzkiej, przedstawiciele władz miasta i województwa, łódzkich uczelni i instytucji, harcerze i młodzież, rodziny z dziećmi, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, kapłani i siostry zakonne. Obecne były także dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, które w miniony weekend przeżywały w Łodzi swoje pierwsze Ogólnopolskie Dni Wspólnoty. Wszystkich przywitał metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski zaznaczając, jak bardzo, jako pokolenie, jesteśmy uprzywilejowani, mogąc świętować kanonizację Karola Wojtyły – Jana Pawła II – papieża, który był darem dla Polski, Europy, świata i Kościoła.

Kilka tysięcy wiernych przeszło najpierw w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Łodzi z sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na plac przed archikatedrą. Tu została odprawiona Msza św. polowa. Wraz z abp. Konradem Krajewskim koncelebrowali ją: abp Marek Jędraszewski, abp Janusz Bolonek, abp senior Władysław Ziółek, bp Andrzej Dziuba, bp Ireneusz Pękalski i bp Adam Lepa. W homilii Jałmużnik Papieski zaapelował, by byli dowodem na istnienie Boga wszędzie tam, gdzie przyjdzie im żyć, pracować, przebywać. By zaprosili Go do swoich rodzin, do często niepoukładanego życia, problemów, trudności i trosk – wtedy Bóg dokona cudów. Abp Konrad Krajewski przypomniał postać św. Jana Pawła II i jego świadectwo zawierzenia Bogu, które swoją prostotą i bezpośredniością sprawiało, że ludzie stawali zdumieni, bo byli świadkami „wiary nie do wiary!”. Proste gesty, jak znak krzyża, modlitwa w domach, czasem wręcz targowanie się z Bogiem – czynią cuda. – Kiedy jestem zjednoczony z Bogiem, kiedy staję się Jego monstrancją, taką jak dziś niesioną po ulicach naszego miasta, kiedy jestem Jego tabernakulum, pozwalam Jezusowi mieszkać we mnie – to żyje we mnie Chrystus. I to On dokonuje cudów. Uwierz w to. Tylko wpuść Chrystusa do swojego serca, do swojego domu. Tam gdzie sobie nie radzisz – mówił abp Krajewski.

Reklama

W trakcie Eucharystii modlono się o pokój w Ziemi Świętej, zbierane były także ofiary na charytatywne dzieła papieża Franciszka.

2014-06-12 07:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Krajewski rozdawał maseczki bezdomnym

[ TEMATY ]

abp Konrad Krajewski

Vatican News

Jałmużnik Papieski, kard. Konrad Krajewski, udał się wczoraj wieczorem w pobliżu dworca Termini w Rzymie, aby rozdawać biednym maski i jedzenie. Ubodzy otrzymali również najbardziej potrzebne dla nich przedmioty: śpiwory, mydła.

Vatican News

CZYTAJ DALEJ

Piontkowski: Obecna sytuacja pozwala, żeby w większości placówek przywrócić standardowe zajęcia

2020-08-12 13:16

[ TEMATY ]

szkoła

PAP

Piontkowski: Obecna sytuacja epidemiczna pozwala, żeby w większości placówek edukacyjnych przywrócić standardowe zajęcia z bezpośrednim kontaktem nauczycieli i uczniów

Większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach "żółtych" i "czerwonych" mogą być dodatkowe obostrzenia - poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski bierze udział w konferencji prasowej nt. zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych. W konferencji uczestniczy również zastępca głównego inspektora sanitarnego Izabela Kucharska.

"Obecna sytuacja epidemiczna według Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego pozwala na to, aby w przytłaczjącej większości naszego kraju, w przytłaczjącej większości placówek edukacyjnych, w zdecydowanej większości szkół, przedszkoli, żłobków, można był przywrócić standardowe zajęcia polegające na bezpośrednim kontakcie nauczyciela z uczniami" - powiedział minister edukacji. "Stąd mówimy o możliwości bezpiecznego powrotu do szkół" - dodał.

Jak mówił, bezpieczny powrót jest możliwy "dzięki współpracy kliku ministerstw i kilku instytucji, które w tej sprawie się ze sobą kontaktują".

"Przytłaczjąca większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala na to, aby te wytyczne, o których mówiliśmy już w ubiegłym tygodniu spokojnie wcielać w życie i aby dyrektorzy przygotowywali się do powrotu do stacjonarnych, tradycyjnych zajęć w szkołach. Jedynie w tych kilku powiatach +żółtych+ i kilku powiatach +czerwonych+, mogą być jakieś dodatkowe procedury i obostrzenia" - przekazał Piontkowski.

Dodał, że MEN podejmując decyzję o powrocie do szkół kierowało się "nie tylko polskimi doświadczeniami, ale również tym, co dzieje się w różnych krajach Europy i świata".

Strefa czerwona obejmuje w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, w woj. wielkopolskim – ostrzeszowski, w woj. małopolskim – nowosądecki i Nowy Sącz oraz w woj. łódzkim powiat wieluński. Strefa żółta obejmuje w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory, w woj. podkarpackim – jarosławski, przemyski i Przemyśl, w woj. wielkopolskim – powiat kępiński, w woj. małopolskim – oświęcimski, w woj. świętokrzyskim – pińczowski, a w woj. łódzkim powiat wieruszowski.(PAP)

CZYTAJ DALEJ

Tragiczny wyapdek w Tatrach- zginął ksiądz

2020-08-12 21:39

[ TEMATY ]

śmierć

Tarnów

KSM Tarnów

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana.

Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju.

Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję