Reklama

Niedziela w Warszawie

Neoprezbiterzy diecezji warszawsko-praskiej

Powołani 24H

Bądźcie misjonarzami nadziei i miłości w świecie – wzywał nowo wyświęconych kapłanów abp Henryk Hoser. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana pięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przyjęło z jego rąk święcenia prezbiteratu.

W homilii Ordynariusz Warszawsko-Praski zwrócił uwagę na znaczenie kapłańskiego powołania, które oparte jest na głębokiej jedności z Bogiem i miłości do człowieka. – To Jezus was wybrał, powołał i przez waszą posługę będzie przemawiał do swojego ludu, przez was będzie go uzdrawiał mocą Ducha Świętego – podkreślił.

Abp Hoser przypomniał, że prawdziwym życiem kapłańskim jest służba drugiemu człowiekowi. – Kapłaństwo nie jest zawodem ale powołaniem, tzn. że kapłanem jest się dwadzieścia cztery godziny na dobę, w każdym czasie, w każdym miejscu i w każdej relacji z drugim człowiekiem – zaznaczył Biskup Warszawsko-Praski.

Ks. Michał Buraczyński, pochodzi z parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim

Reklama

Ks. Michał Chaciński, pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Ks. Michał Czajkowski, pochodzi z parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie-Tarchominie

Ks. Dawid Jastrzębski, pochodzi z parafii św. Anny w Długiej Kościelnej

Ks. Kamil Sulich, pochodzi z parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy

2014-06-12 07:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Hoser do neoprezbiterów

[ TEMATY ]

abp Henryk Hoser

święcenia

Artur Stelmasiak

Przywracajcie ludziom sens życia, pomagajcie im odkrywać Chrystusa – zaapelował abp Henryk Hoser do przyszłych kapłanów, podkreślając, że siłą napędową ich życia i posługi powinna być miłość do Jezusa. W bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika siedmiu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przyjęło święcenia prezbiteratu.

W homilii abp Hoser podkreślił wagę więzi łączącej kapłana z Jezusem Chrystusem. – Starajcie się być tak blisko Niego jak umiłowany uczeń Jan podczas ostatniej wieczerzy. Niech to będzie głęboka przyjaźń. Tylko wówczas przezwyciężycie wszystkie kryzysy które wpisane są w każde powołanie – przekonywał kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: ks. Dariusz Zalewski biskupem pomocniczym w Ełku

2022-09-24 12:37

[ TEMATY ]

biskup

bp Dariusz Zalewski

diecezjaelk.pl

Ojciec Święty mianował księdza Dariusza Zalewskiego biskupem pomocniczym diecezji ełckiej – informuje Nuncjatura Apostolska w Warszawie.

Nuncjatura Apostolska

CZYTAJ DALEJ

Rozjazdy

2022-09-26 07:27

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Papież Franciszek podczas Mszy św. w Materze na południu Włoch, 25 września 2022 r., na zakończenie 27. Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

Papież  Franciszek podczas Mszy św. w Materze na południu Włoch, 25 września 2022 r., na zakończenie 27. Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

Papież, szczególnie na końcu ostatniego tygodnia i początku obecnego był w rozjazdach.

Najpierw 24 września odwiedził Asyż, by dzień później udać się na południe Włoch, do mniej znanego miasta – Matery. W sobotę, w Asyżu spotkał się z młodymi ekonomistami, którzy od czwartku debatowali nad koniecznymi w ekonomii zmianami po to, aby świat, światowa gospodarka stała się lepsza, bardziej sprawiedliwa, bez tak wielkich jak dziś nierówności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję