Reklama

Aspekty

Wakacje z wartościami

Już za kilkanaście dni rozpoczniemy wakacje. Wielu młodszych i starszych wyjedzie na zasłużonych wypoczynek. Ciekawe propozycje dla tych młodszych ma Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Myślę, że warto brać udział w inicjatywach wakacyjnych organizowanych przez KSM, ponieważ jest to dobra okazja do poznania ciekawych ludzi, spędzenia aktywnie wolnego czasu, przemieniania swojej duszy i poznawania piękna Boga w otaczającym nas świecie. Nasze zaproszenie skierowane jest do młodych ludzi od 14. roku życia, którzy nie lubią nudzić się w wakacje, ale chcą podnosić swoje umiejętności lub zrobić coś dla innych. Celem naszych wakacyjnych propozycji jest przybliżenie młodych do Jezusa Chrystusa oraz wielopłaszczyznowa formacja zmierzająca do całościowego rozwoju młodego człowieka – wyjaśnił Łukasz Brodzik, prezes zarządu diecezjalnego KSM.

Stowarzyszenie organizuje różne inicjatywy. Niektóre przygotowane są we współpracy z Prezydium Rady Krajowej KSM, a inne wspólnie z innymi zarządami diecezjalnymi. Nasz diecezjalny KSM był inicjatorem wielu ciekawych propozycji.

Rowerowy Rajd dla Życia

Reklama

Rowerowy Rajd dla Życia odbędzie się w lipcu na trasach: 11-18 lipca: Hel – Zgorzelec – 587 km; 14-21 lipca: Zgorzelec – Włodawa – 696 km; 16-23 lipca: Włodawa – Hel – 688 km (koszt – 250 zł) – wiek minimum 16 lat.

Organizatorzy podkreślają, że polska młodzież zjednoczona, aby bronić poczętego życia, swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowie sprzeciw wobec aborcji. Twarzą tegorocznego rajdu jest Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love. Zgłoszenia od godz. 9 do 15 pod numerem tel. 513-129-362. Więcej na www.rajd dlazycia.pl.

Formacja z językiem angielskim

Dni Formacyjne KSM z nauką języka angielskiego: Zagórze Śląskie – 21-28 lipca (koszt – ok. 250 zł), wiek 16-30 lat. Coś dla tych, którzy nie lubią się nudzić. W ramach turnusu przewidziano: 5 godzin dziennie nauki języka angielskiego – prowadzonych przez dr. Marka Kuczyńskiego; wyjścia w góry i dobrą zabawę; formację i modlitwę. Dni Formacyjne poprowadzi asystent generalny KSM – ks. Zbigniew Kucharski.

Reklama

A jeśli mowa o dniach formacyjnych połączonych z nauką języka angielskiego, to warto pamiętać, że KSM zapewnia: profesjonalną kadrę dydaktyczną, opiekę pedagogiczną, materiały dydaktyczne opracowane przez nauczycieli akademickich, 5 godzin dziennie zajęć językowych: konwersacji, spotkań w grupach, ćwiczeń słuchowych, gramatycznych, gier i zabaw w języku obcym, zakwaterowanie oraz 4 posiłki dziennie, a w zależności od miejsca turnusów: jazdę konno, kurs tańca, wycieczki górskie, wycieczki autokarowe do największych skarbów polskiej kultury, rejs statkiem, rekreację nad morzem, konkursy z nagrodami i inne atrakcje turystyczne, opiekę medyczną i ubezpieczenie uczestników, gratis – kwartalną prenumeratę miesięcznika „Wzrastanie” (w każdym numerze lekcja języka angielskiego), dla grupy młodzieżowej test on-line sprawdzający kompetencje językowe.

Pielgrzymka z Miasteczkiem Modlitewnym

Pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w roku 100-lecia jej śmierci: Zielona Góra – Zabawa k. Tarnowa – 1-3 sierpnia (koszt ok. 50 zł) – wiek 14-30 lat. Miasteczko Modlitewne to spotkanie młodzieży w sanktuarium u bł. Karoliny Kózkówny z różnych stron Polski na wzór dni skupienia Taizé. KSM zachęca do udziału w Miasteczku Modlitewnym ze względu na szczególnie bogaty program dnia: codzienna Eucharystia, konferencje, prace w grupach, adoracje Najświętszego Sakramentu, a także: pielgrzymka do miejsca chrztu błogosławionej, nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, pogodne wieczorki, Msza św. o wschodzie słońca, całonocna adoracja z nabożeństwem o uzdrowienie, nocna Droga Krzyżowa z pochodniami szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, koncert zespołu „Bethesda” i wiele innych. Spotkanie zakończą uroczyste obchody urodzin bł. Karoliny Kózkówny 2 sierpnia. Uczestnicy proszeni są o zabranie śpiwora, karimaty.

Kierownicy i liderzy KSM

Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kierownictw i Liderów KSM zaplanowane są w Śnieżnicy (Beskid Wyspowy) w dniach 14-20 sierpnia (koszt – 320 zł). KSM zaprasza kierownictwa oddziałów i kół KSM oraz tych wszystkich, którzy jeszcze pełniej chcą działać w stowarzyszeniu. Uczestnicy oprócz warsztatów, formacji, spotkań w grupach będą także brali udział w zaplanowanej rekreacji wśród górskich krajobrazów, wspólnych ogniskach, grach i zabawach.

Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Biuro KSM, Zielona Góra, ul. Aliny 7, czynne od pn. do pt. w godz. 8-16, tel. (68) 453-92-73 lub tel./fax (68) 453-92-74, e-mail: ksmzg@zg.ksm.org.pl, www.zg.ksm.org.pl.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to nie tylko codzienna praca kół i oddziałów w naszych parafiach i na uczelniach. Także okres wakacyjny stara się wykorzystać na wypoczynek, formację i na modlitwę. Organizatorzy podkreślają, że nie jest ważne, czy już jesteś w KSM, czy jeszcze o tym nie myślałeś. Każdy czas jest dobry, by dołączyć do innych młodych ludzi i razem podjąć służbę Bogu i Ojczyźnie. Może to będą te najbliższe wakacje?

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakcje z Bogiem #1: Wędrówka śladami św. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

wakacje

Wakacje z Bogiem

Adobe Stock

Rozpoczynamy cykl "Wakacje z Bogiem", poprzez który pragniemy twoarzyszyć naszym Czytelnikom w urlopowym czasie, dzieląc się wzkazówkami, jak dobrze przeżyć ten czas. Na początek: zapraszamy Was na wędrówkę śladami naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Idźmy za nim drogą świętości!

Szlaki Papieskie w Polsce są unikatowe w skali światowej, ponieważ nie zdarzyło się, żeby człowiek takiej miary odwiedził turystycznie tak wiele miejsc. Kardynał Stanisław Nagy mówił, że to „pamiątka po Nim - najwybitniejszym Synu naszego Narodu, w pewnym sensie – relikwie”. Warto w okresie wakacji poznać bliżej szlaki, którymi wędrował św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję