Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

O miłości przed Światowymi Dniami Młodzieży

Kolejne Dekanalne Spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży 2016 odbyło się 19 września. Dekanat Krasnobród swoje czuwanie modlitewne miał w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Tematem tej modlitwy była miłość. We współczesnym świecie często są zacierane granice między prawdziwą, szczerą miłością a zauroczeniem – powiedział ks. Tomasz Leńczuk, wikariusz w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie. Ogromny wpływ na to mają media, z których czerpie przykład dzisiejsza młodzież. Bardzo często wypacza ona pojęcie miłości doskonałej czyniąc ją miłością egoistyczną, wpatrzoną w siebie.

Reklama

Natomiast ks. Krystian Kotulski, wikariusz w parafii Lipsko i prowadzący spotkanie, za przykład podał życiorysy św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny. Napotkali oni na swoich drogach wiele przeszkód, ale nie zniechęcali się i dążyli do wyznaczonych celów. Co im dawało siłę i wytrwałość? To miłość, która przepełniała ich dusze i z którą dzielili się z innymi. Dodawała im otuchy i determinacji w dalszych działaniach. Tylko ona jest wstanie wszystko przezwyciężyć. Ks. Krystian podkreślał, że mimo zła panującego na świecie, istnieje bezgraniczna miłość. Pochodzi ona od Jezusa Chrystusa. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie kochać drugiego człowieka. Dzięki doświadczeniu Jego miłości w naszym życiu, dzięki darom, dzięki Duchowi Świętemu możemy zaakceptować wszystkie słabości i ułomności drugiej osoby. Przejawia się ona w bezinteresowności, dzięki niej jesteśmy w stanie przebaczać innym.

Punktem kulminacyjnym spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmówiono Litanię do bł. Karoliny Kózkówny, wielbiono Pana Jezusa śpiewem oraz każdy w ciszy swojego serca wypowiadał intencje, z jakimi przyszedł na to spotkanie. Na koniec wszyscy stanęli w kręgu i trzymając się za ręce odśpiewali pieśń zjednoczenia. Dla wielu uczestników był to niezwykły moment, ponieważ każdy czuł się wolny i równy wobec innych. Atmosfera była przepełniona radością, miłością oraz wzajemną życzliwością.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach formacyjnych. Przypominamy również, że przy Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1 w Zamościu powstaje wolontariat, który umożliwia młodzieży odbycie szkolenia i poznanie ciekawych ludzi. Więcej informacji na stronie: www.wdo.zamojskolubaczowska.pl.

2014-10-15 16:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papiescy stypendyści wolontariuszami ŚDM

[ TEMATY ]

Dzieło Nowego Tysiąclecia

ŚDM w Krakowie

BOŻENA SZTAJNER

Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Stypendyści Fundacji

Niebieskie koszulki, niebieskie plecaki, niebiesko-białe identyfikatory, notes i długopis – podstawowy „zestaw” wolontariusza otrzymał każdy z nas, kto dotarł na Tyniecką 6 w Krakowie. W plecakach znajdowały się także inne gadżety, które otrzymywali wszyscy – i wolontariusze i uczestnicy – opaski, białe szaty do nałożenia podczas wyznania Credo, szaliki, pojemnik na wodę, talony żywnościowe, modlitewnik i książkę zatytułowaną „Jezu ufam Tobie. Inna książka o Bożym Miłosierdziu”.

CZYTAJ DALEJ

Misja dziennikarska to wzięcie odpowiedzialności za prawdę

Misja dziennikarska musi być traktowana nie jako zawód, ale wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, rodziny, Ojczyznę i Kościół. Największym wrogiem prawdy jest zamęt – mówił w homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 18 września odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Czytelników, Pracowników i Współpracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”na Jasną Górę, pod hasłem: „Zaszczytna jest służba Słowu” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

Na początku Mszy św. o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry podziękował „Niedzieli” za szerzenie kultu Jasnogórskiej Pani. – Dziękujemy za obecność w Kościele Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Cieszymy się, że u Tronu Jasnogórskiej Pani czerpiecie siłę i moc do przekazywania słowa Bożego. To niezwykle wielka odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii, która spoczywa na wszystkich redaktorach, ale także na nas czytelnikach. Chcemy, aby słowo Boże owocowało w naszym codziennym życiu – mówił o. Pastusiak.

CZYTAJ DALEJ

Stygmaty św. Franciszka odpowiedzią na prośbę Mahometa

2021-09-18 22:40

Norbert Polak

Wspólnota parafialna Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach obchodziła święto patronalne i przyjazd wicekomisarza Ziemi Świętej. o. Dariusza Sambora.

Wspólnota parafialna Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach obchodziła święto patronalne i przyjazd wicekomisarza Ziemi Świętej. o. Dariusza Sambora.

    W kościele Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach 17 września odbył się odpust parafialny i przywitanie wicekomisarza Ziemi Świętej, o. Dariusz Sambora.

    Na początku wydarzenia franciszkanie świeccy, rada parafialna i seminarzyści złożyli podziękowania na ręce jubilata. Następnie przemówienie wygłosił proboszcz świątyni, o. proboszcz Eligiusz Dymowski. Duchowny zauważył, że Krzyż Jerozolimski i stygmaty św. Franciszka z Asyżu łączą się ze sobą w sposób szczególny. - Dzisiaj dwa miejsca szczególne łączą się ze sobą — miejsce w Jerozolimie, bazylika Bożego Grobu, Góra Kalwaria i drugie miejsce w Europie, we Włoszech, góra La Verna. Dwa miejsca związane ze znakiem Zbawienia, jaki każdego dnia czynimy poprzez znak Krzyża. Tam, w Jerozolimie, Chrystus oddał swoje życie za każdego człowieka. Na górze La Verna Swojego wiernego ucznia, św. Franciszka z Asyżu obdarzył darem stygmatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję