Reklama

Niedziela Sandomierska

Zloty generalne Legionu

Janów

W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej 22 października spotkali się członkowie Legionu Maryi z okolicznych prezydiów dekanatu janowskiego, modliborskiego i niżańskiego. Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir Machowski, a homilię wygłosił ks. Rafał Cudziło. Po Eucharystii obecni zostali zaproszeni na agapę, podczas której były świadectwa oraz informacje o powstających nowych prezydiach. Nowym zadaniem legionistów jest „Duchowa adopcja powołanego”, czyli otoczenie modlitewną troską konkretnego kleryka z Seminarium Duchownego.

Andrzej Bucior

Tarnobrzeg

Reklama

Dnia 11 października animatorzy Grup Modlitewnych św. Ojca Pio (GMOP) z naszej diecezji, na czele z moderatorem diecezjalnym ks. Leszkiem Biłasem, przybyli do ożarowskiego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – Królowej Rodzin.

Gość spotkania ks. Wiesław Surma – dyrektor Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie (KCPR) zwrócił się z propozycją, by Grupy podejmując modlitwę w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji stanowiły duchowe wsparcie KCPR. Po Mszy św. ks. Leszek zawierzył Maryi posługę GMOP w dziele Nowej Ewangelizacji, odczytując akt oddania się Matce Bożej. W części informacyjnej spotkania zaprezentowały się poszczególne grupy przybyłe ze Stalowej Woli, Bodzechowa, Niska, Nowej Dęby, Godziszowa, Chrzanowa, Janowa Lubelskiego i Ożarowa. Sprawozdanie z Kongresu Grup na Jasnej Górze przedstawił Marek Spasiuk z Rozwadowa, któremu powierzyliśmy funkcję animatora diecezjalnego.

Urszula Surma

Zaleszany

Reklama

Dnia 27 października świątynia parafialna wypełniła się legionistami i parafianami, a także barwnymi proporcami legionowymi. Modlitwy wstępne i Różaniec rozpoczęły doroczny zlot legionistów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił opiekun duchowy Legionu Maryi ks. Rafał Cudziło, koncelebrowali miejscowi duszpasterze. W sali parafialnej uczestnicy zlotu spotkali się na agapie, a kilka osób złożyło świadectwa. W zlocie po raz pierwszy uczestniczyli członkowie niedawno powstałego prezydium w Turbi.

Małgorzata Romanowska

2014-11-06 07:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Legioniści na Górze Tabor

Niedziela zamojsko-lubaczowska 33/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Joanna Ferens

Uczestnicy rekolekcji z bp. Stanisławem Jamrozkiem

Uczestnicy rekolekcji z bp. Stanisławem Jamrozkiem

„Wspiąć się na Górę Przemienienia Pańskiego” – pod tym hasłem odbyły się rekolekcje dla osób działających w Legionie Maryi.

Rekolekcje zorganizowane przez Kurię Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju trwały trzy dni. Miejscem spotkań była parafia św. Jana Pawła II w Biłgoraju, zaś poprowadził je bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. W rozmowie Biskup wyjaśniał, iż rekolekcje miały przede wszystkim na nowo ukazać pokorę Maryi i postawić Ją legionistom za wzór. – Chciałem, abyśmy na tych rekolekcjach spotykali się z Panem i z Maryją, abyśmy mogli też odpowiedzieć na Jego zaproszenie i wpatrując się w Matkę Najświętszą, byśmy mogli naśladować Jej pokorę i świętość. Chcemy też kroczyć za Jezusem, bo gdy to czynimy, to upodabniamy się do naszego Pana, co jest Jego wielkim pragnieniem. I wtedy rzeczywiście stajemy się również podobni do Matki Bożej, która nas uczy, jak iść za Chrystusem, jak Mu służyć i być wiernym do samego końca. To była taka główna treść, aby na nowo sobie uświadomić znaczenie bliskości z Panem i dawania świadectwa w świecie, w którym Bóg nas postawił, choć ten świat nie jest nam do końca przychylny, ale jeśli my będziemy żyć w bliskości Pana, to ten świat możemy przemienić na lepszy – tłumaczył.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Nowy patriarcha katolickich Ormian

2021-09-23 20:33

[ TEMATY ]

Ormianie

patriarcha

Vatican News

Raphaël Bedros XXI Minassian

Raphaël Bedros XXI Minassian

Ormiańscy katolicy mają nowego patriarchę. Papież zatwierdził wybór dokonany przez obradujący w Rzymie synod ormiańskiego Kościoła katolickiego. Jego patriarchą został Raphaël Bedros XXI Minassian, dotychczasowy ordynariusz dla wiernych Europy Wschodniej.

Nowy zwierzchnik katolickich Ormian urodził się w Bejrucie w 1946 r. Studiował w ormiańskim seminarium w Bzommar oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Po święceniach w 1973 r. przez 16 lat posługiwał w Libanie. W latach 1989-2003 pracował wśród ormiańskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych. W 2004 r. założył ormiańską telewizję Telepace. W 2011 r. został arcybiskupem dla Europy Wschodniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję