Reklama

Niedziela Podlaska

Którędy droga do Nieba?

W dniach 14-16 listopada w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie odbyły się rekolekcje formacyjne członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które przebiegały pod hasłem: „Którędy droga do Nieba?”

Niedziela podlaska 49/2014, str. 4

[ TEMATY ]

rekolekcje

Mateusz Stefaniuk

Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Suszko, zastępca diecezjalnego asystenta KSM oraz wicedyrektor Wydziału Młodzieży.

Ks. Łukaszowi w prowadzeniu rekolekcji pomagali: Marzena Chotycka, Joanna Bartoszuk, Katarzyna Krynicka – zastępca sekretarza Zarządu KSM DD oraz Mateusz Stefaniuk – zastępca prezesa KSM DD.

Podczas naszych wspólnych trzydniowych rekolekcji, m.in. konferencji, prac w grupach, a przede wszystkim wspólnych Mszy św., pracowaliśmy nad tematami związanymi z modlitwą. Czas ten był idealnym momentem na chwilę refleksji dotyczącej własnego życia oraz zastanowienie się nad tym, jak sprawa modlitwy wygląda w moim życiu. Żyjemy każdym dniem, ciągle zabiegani, czasem zapominając o codziennej modlitwie, jej znaczeniu i mocy, ale podczas takich dni rekolekcji dostajemy okazję, aby zastanowić się, czy wzrastamy tak, jakby chciał tego od nas Chrystus.

Gościem specjalnym naszego weekendowego spotkania w Drohiczynie była bł. Karolina Kózkówna, obecna w obrazie i relikwiarzu, której 100-lecie męczeńskiej śmierci obchodzimy w tym roku. Mateusz Stefaniuk opowiedział nam krótką historię życia bł. Karoliny – patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, 16-latki, która zginęła w obronie czystości.

Weekend spędzony w Drohiczynie był bardzo owocny i z pewnością zaprocentuje w dalszym naszym życiu.

Wspomnienia uczestników:

„Na tych rekolekcjach podobała mi się adoracja Jezusa. Mogłam wtedy skupić się nad swoim życiem i pomyśleć, co mogę w nim zmienić. Po spowiedzi czułam ulgę i radość. Praca w grupach odbywała się w miłej, przyjaznej atmosferze. Prowadzący rekolekcje na czele z ks. Łukaszem byli sympatyczni i dzielili się ze wszystkimi swoją energią. (…) Czas rekolekcji pozwolił mi na oderwanie się od codzienności i zbliżyć do Boga. Mogłam spokojnie, bez pośpiechu pomodlić się. Cieszę się z możliwości pobytu na rekolekcjach”.
Marta

Reklama

„Rekolekcje te były dla mnie czasem owocnym, szczególnie podczas «lectio divina». Bardzo spodobał mi się pomysł spowiedzi pierwszego dnia (o wiele łatwiej układa się swoje życie, mając odpuszczone grzechy). Konferencje były ciekawe, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, m.in. czym jest modlitwa pięciu palców papieża Franciszka. (…) Przyznam, że nie chciałem przyjeżdżać na te rekolekcje, ale nie żałuję, bo spędziłem ten czas w miłym towarzystwie i mogłem przeżyć weekend z Jezusem. Dziękuję za te rekolekcje”.
Uczestnik

„W tych rekolekcjach najbardziej podoba mi się ich atmosfera, którą stwarzają przede wszystkim ks. Łukasz oraz prowadzący. Jest wesoło i sympatycznie. (…) Rekolekcje pozwoliły nam się wyciszyć, zamyślić nad swoim życiem, poznać swoje słabości, ale były też momenty wspólnej zabawy, kiedy mogliśmy cieszyć się obecnością na tych rekolekcjach oraz nauką, którą z nich wynieśliśmy. Dziękuję, że mogłam tu z Wami być”.
Martyna

2014-12-04 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Będzie Bosco

Niedziela warszawska 33/2014, str. 1, 4

[ TEMATY ]

rekolekcje

młodzi

Archiwum organizatorów

Trzeba będzie wybierać. W tym samym czasie, w czterech miejscach niedaleko Warszawy odbędą się kilkudniowe, wakacyjne, plenerowe, rekolekcyjne spotkania młodzieży

Już tradycyjnie w końcu sierpnia mazowieccy franciszkanie, kapucyni, pallotyni i salezjanie ściągają do Niepokalanowa, Serpelic, Ołtarzewa i Czerwińska po kilkuset młodych ludzi. Czym się te rekolekcyjne, plenerowe spotkania różnią?

CZYTAJ DALEJ

Służba na kolei pod opieką św. Katarzyny Aleksandryjskiej

2022-11-25 19:17

Magdalena Lewandowska

Ks. Jan Kleszcz, bp Ignacy Dec, ks. Piotr Wiśniowski

Ks. Jan Kleszcz, bp Ignacy Dec, ks. Piotr Wiśniowski

Rok temu abp Józef Kupny poświęcił kaplicę na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Dziś w rocznicę tego wydarzenia, a zarazem w dniu odpustu ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy wspólnie modlili się kolejarze. Obecny na Eucharystii był bp Ignacy Dec, bp senior diecezji świdnickiej.

Na początku homilii bp Ignacy Dec przypomniał historię życia i męczeńskiej śmierci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wskazał także na jej kult, który przekazywany był przez Kościół na Wschodzie i Zachodzie, a także w naszym kraju. - Obrano ją za patronkę kolejarzy i tramwajarzy. W Polsce kult św. Katarzyny rozpowszechnił się w połowie XIX wieku. Mamy obecnie w Polsce prawie 180 świątyń noszących jej imię. Po II wojnie światowej, w czasie komunizmu, kult św. Katarzyny nieco przygasł, ale został odnowiony z chwilą powstania "Solidarności". Dnia 21 lipca 1981 roku Niezależny Samodzielny Związek Zawodowy NSZZ "Solidarność" Węzła PKP Lublin podjął uchwałę nr 1, że począwszy od roku 1981, Dniem Kolejarza uznaje się 25 listopada, to jest dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki polskich kolejarzy - mówił biskup senior.

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki: ta wojna może mieć tylko jeden wynik – albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa

2022-11-26 13:17

[ TEMATY ]

premier

Mateusz Morawiecki

wojna na Ukrainie

PAP/Viacheslav Ratynskyi

W wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik: albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę spotkał się w Kijowie z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego.

W Kijowie odbyło się w sobotę spotkanie Trójkąta Lubelskiego z udziałem szefów rządów Polski, a także Ukrainy Denysa Szmyhala i Litwy Ingridy Simonyte, podczas którego premierzy podpisali deklarację o współpracy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję