Reklama

Aktualności

Włochy: za prawie 90 tys. euro sprzedano na aukcji piuskę papieża

Za 89050 euro sprzedano za pośrednictwem internetowej aukcji eBay piuskę papieża Franciszka. Cała ta suma zostanie przeznaczona na potrzeby szpitala w Kongu, prowadzonego przez Zgromadzenie Córek św. Józefa z Genoni. Placówka ta jest również ośrodkiem przyjmującym i opiekującym się uchodźcami z pobliskiej Republiki Środkowoafrykańskiej.

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

W informacji z 17 września włoski rozrywkowy program telewizyjny „Le Iene” (Hieny), który zorganizował tę aukcję, przedstawił okoliczności zdobycia papieskiego nakrycia głowy. Były współpracownik wozu transmisyjnego stacji Italia 1 – Damiano, chcąc być dostrzeżonym przez program, zdobył piuskę bezpośrednio od Ojca Świętego, gdy jechał on papamobilem na audiencję ogólną na Plac św. Piotra. Franciszek zdjął z głowy swoją piuskę i założył drugą.

Potem przez siedem dni była ona wystawiona na licytację, przy czym cena wywoławcza wynosiła 1 euro. Po 12 godzinach wartość papieskiej czapeczkki doszła do 89050 euro i w tej cenie została ona sprzedana. Nie wiadomo, kto został jej posiadaczem, ale program „Le Iene” zapewnił, że spróbuje nawiązać z nim kontakt, gdyby ktoś chciał przeprowadzić wywiad z tą osobą.

2014-09-25 17:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież domaga się zwrócenia uwagi na sytuację pielęgniarek i położnych

[ TEMATY ]

Franciszek

pielęgniarka

Catholic News Service/facebook.com

„Pielęgniarze i pielęgniarki, jak również położne, mają prawo i zasługują na to, aby być bardziej i lepiej zaangażowanymi w procesy, które wpływają na zdrowie osób i wspólnot” – napisał Ojciec Święty w orędziu skierowanym do tej grupy zawodowej z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. Franciszek przypomniał, że zbiega się on z Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia.

Papież zauważył, że wydarzenia te są obchodzone w okresie światowego kryzysu zdrowia, spowodowanego pandemią wirusa Covid-19. W tym kontekście postać pielęgniarki, ale także położnej ma znaczenie fundamentalne. Codziennie widzimy bowiem świadectwo odwagi i poświęcenia pracowników służby zdrowia, którzy z profesjonalizmem, poświęceniem, poczuciem odpowiedzialności i miłości bliźniego pomagają osobom dotkniętym wirusem, narażając nawet swoje zdrowie. Dowodem jest fakt, że duża liczba pracowników służby zdrowia zmarła z powodu wierności swej służbie. Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie w ich intencji a także wszystkich ofiar tej epidemii.

CZYTAJ DALEJ

Św. Bernadetta Soubirous

[ TEMATY ]

święta

źródło: wikipedia.pl

św. Maria Bernadetta Soubirous

św. Maria Bernadetta Soubirous

Bernadetta urodziła się w Lourdes 7 stycznia 1844 roku. W wieku czternastu lat przy grocie Massabielle objawiła się jej Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie.

W wieku dwudziestu dwóch lat Bernadetta postanowiła zamknąć się w klasztorze w Saint-Gildard, domu macierzystym zgromadzenia sióstr miłosierdzia z Nevers, gdzie pozostała aż do śmierci w 1879 roku.

CZYTAJ DALEJ

Krosno: Spotkanie dotyczące SMAP 2021

2021-04-16 17:20

Jakub Winiarski

SMAP 2019

SMAP 2019

W środę, 14 kwietnia 2021 r., przy parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne nt. tegorocznego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej.

W spotkaniu roboczym uczestniczyli księża moderatorzy i duszpasterze wspólnot młodzieżowych, działających na terenie Archidiecezji Przemyskiej, na czele z Metropolitą Przemyskim abp. Adamem Szalem i archidiecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Marcinem Wilkiem. Ponadto do udziału zaproszeni zostali krośnieńscy proboszczowie i przedstawiciele władz samorządowych z Krosna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję