Reklama

Niedziela Podlaska

Sukces alumnów z Drohiczyna

W dniach 17-20 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie rozegrane zostały 17. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym drużyna WSD Drohiczyn

Niedziela podlaska 50/2014, str. 7

[ TEMATY ]

sport

klerycy

Archiwum WSD w Częstochowie

Pamiątkowe zdjęcie uczestników z arcybiskupem częstochowskim Wacławem Depo i rektorem częstochowskiego WSD ks. Andrzejem Przybylskim

Pamiątkowe zdjęcie uczestników z arcybiskupem częstochowskim Wacławem
Depo i rektorem częstochowskiego WSD ks. Andrzejem Przybylskim

Turniej otworzył pasterz archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, życząc uczestnikom sukcesów, zdrowej rywalizacji i spędzenia tych zawodów w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Turniej drużynowy rozgrywany pierwszego dnia zawodów zakończył się zwycięstwem gospodarza zawodów – WSD z Częstochowy, które reprezentowali alumni Dariusz Masztalerski, Adam Sabańtka i Michał Szarek. Drugie miejsce zdobyło WSD z Sosnowca reprezentowane przez alumnów Krzysztofa Jabłońskiego, Łukasza Wawrzyniaka i Damiana Musiała. Trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom, a więc WSD z Drohiczyna, które reprezentowali diakoni Emil Skobel i Łukasz Wojewódzki oraz al. Tomasz Moczulski. W turnieju drużynowym drużyny zostały rozlosowane do 4 grup. Dwa najlepsze teamy z każdej grupy przechodzą do kolejnej fazy turnieju rozgrywanej systemem pucharowym.

Reklama

Następnego dnia rozegrany został turniej indywidualny, w którym pierwsze miejsce zajął al. Ireneusz Gierczycki z Opola, drugie miejsce al. Tomasz Moczulski z Drohiczyna, trzecie – Norbert Turczynowski z Lednicy. Dk. Łukasz Wojewódzki uplasował się na pozycji w przedziale 13.-16., zaś dk. Emil Skobel na pozycji w przedziale 34.-48.

Nad prawidłowością rozgrywek czuwali wieloletni sędziowie Wiesław Pięta oraz Janusz Haszcz.

Po uroczystej Mszy św. wieczorem 19 listopada zostały rozdane laury zwycięzcom w postaci pucharów, medali, nagród książkowych i rzeczowych. Zwycięzcy konkursu drużynowego otrzymali bony towarowe do zrealizowania w sklepie Temporis oraz ornat do seminarium. Zwycięzca turnieju indywidualnego otrzymał sutannę.

Reklama

Następnego dnia po wspólnej Mszy św. i śniadaniu uczestnicy mistrzostw wyruszyli w drogę powrotną do swych seminariów.

Tegoroczny występ alumnów z Drohiczyna to wielki sukces. Chociaż tytułu Drużynowego Mistrza Polski nie udało się utrzymać, to trzecie miejsce na podium niewątpliwie dowodzi, że drużyna z Drohiczyna to silny team. Cieszy również drugie miejsce Tomka w konkursie indywidualnym. Każdego roku na turniej przyjeżdżają nowi zawodnicy, którzy dobrze grają w tenisa, dlatego drużyna z Drohiczyna zapowiada, że będzie dalej trenowała tenis stołowy, by nie dać się zaskoczyć w przyszłym roku i potwierdzić swoją dotychczasową formę.

2014-12-11 11:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przeciw złu

„Futbol wolny od przemocy i ksenofobii”, „Otwierajmy akademie. Nie zamykajmy stadionów” - transparenty z takimi hasłami nieśli uczniowie krakowskich szkół sportowych uczestniczący w Marszu Milczenia w poniedziałek 9 września w Krakowie

Organizatorzy: Małopolski Związek Piłki Nożnej, Kluby Seniorów Cracovii i Wisły oraz członkowie Klubu Zasłużonego Piłkarza Małopolski do udziału w manifestacji zaprosili: „…piłkarzy, trenerów, arbitrów, działaczy sportowych, kibiców oraz mieszkańców Krakowa i Małopolski ludzi, którym bliskie są ideały sportowej rywalizacji …”. Marsz miał wyrażać sprzeciw wobec chuligańskich zachowań osób nazywających siebie kibicami krakowskich drużyn piłkarskich: Cracovii i Wisły i ich niekończącej się, okazywanej na różne sposoby, wzajemnej niechęci czy wręcz nienawiści.

CZYTAJ DALEJ

Popęszyce. Odpust ku czci św. Michała Archanioła

2021-09-27 13:16

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

FB parafii

26 września w kościele św. Michała Archanioła w Popęszycach (filia parafii św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku) obchodzono odpust ku czci świętego patrona.

- Także w kościołach filialnych ludzie cieszą się ze święta swojego patrona. My również bardzo uroczyście świętowaliśmy ten dzień. Wzywaliśmy wstawiennictwa św. Michała Archanioła, modląc się podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Gierasimczyka, pracownika kurii diecezjalnej – mówi proboszcz parafii ks. Dariusz Gronowski.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej

2021-09-28 09:27

Radio Fara

Pielgrzymka zgromadziły wspólnotę Róż Różańcowych z całej archidiecezji

Pielgrzymka zgromadziły wspólnotę Róż Różańcowych z całej archidiecezji

Czytając teksty księdza Prymasa Wyszyńskiego, zastanawiam się czy myśmy nie przegapili jego wskazań i przestróg. On naprawdę i dzisiaj może nam pomóc w trudnych sytuacjach, jeśli zdołamy podjąć potrzebny wysiłek wewnętrznego wstrząsu i nawrócenia – mówił abp Józef Michalik w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. W sobotę 25 września odbyła się tam Pielgrzymka Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej oraz diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Mszy św. przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, a homilię wygłosił abp senior Józef Michalik. Mszę koncelebrowali również biskupi pomocniczy: Stanisław Jamrozek i Krzysztof Chudzio.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję