Reklama

Niedziela Podlaska

Ciechanowiec

Wieczór Chwały

Niedziela podlaska 1/2015, str. 2

[ TEMATY ]

wydarzenie

W. Pietraniuk

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu 7 grudnia o godz. 18 odbył się długo oczekiwany Wieczór Chwały, który prowadziła Wspólnota Jednego Ducha z Siedlec wraz z opiekunem duchowym ks. Tomaszem Bielińskim. Organizatorem tego wydarzenia była wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel”.

Myślą przewodnią spotkania było wprowadzenie zgromadzonych uczestników w klimat radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa jako naszego Zbawiciela i spotkanie się z Nim w szczególnym czasie Adwentu. Wszystkie modlitwy zmierzały ku temu, abyśmy świadomie, godnie i radośnie przygotowali się na przeżywanie adwentowego czasu. Razem ze Wspólnotą Jednego Ducha, która inicjowała modlitwę, przyzywaliśmy mocy Ducha Świętego i ogłaszaliśmy Jego zwycięstwo nad naszymi niemocami i tym wszystkim, co nas ogranicza.

W tematykę oczekiwania na przyjście Pana wpisała się pantomima przedstawiona przez młodzież z grupy teatralnej, ukazująca najczęstsze sposoby zwodzenia przez złego ducha. Finałem tej scenki było przedstawienie Pana Jezusa, który stoi u drzwi każdego serca i kołacze. Następnie aktor, który wcielił się w główną rolę, opowiedział swoją historię, jak to Pan Bóg pukał do jego serca, dotknął swoją miłością i napełnił tak obficie, że mógł podzielić się nią z najbliższymi.

Reklama

W konferencji ks. Tomasz zwrócił uwagę na to, jak należy przygotować się do świąt, aby nie powtarzać sloganu „święta, święta i po świętach” i aby każdego dnia w naszym sercu było Boże Narodzenie. Ukazał różnicę między urodzinami, które obchodzimy co roku, stając się o rok starszymi, a narodzinami dziecka, które gdy przychodzi na świat, zmienia całe nasze życie i funkcjonowanie rodziny. Przestrzegał nas, abyśmy nie ulegali światowej reklamie, nadmiernym zakupom i prezentom. Zachęcał do stanięcia w takiej dyspozycji serca, aby Pan Jezus mógł się prawdziwie narodzić w naszych sercach i już tam pozostać, a wtedy wszystko się zmieni.

I trwaliśmy na modlitwie adoracyjnej, po której otrzymaliśmy błogosławieństwo i za wszystkie łaski dziękowaliśmy radosnymi pieśniami.

2014-12-22 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezwykłe wydarzenie

Trwa Festiwal Chóralny Legnica Cantat 50. Wydarzenie, które zostało objęte Honorowym Partronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, rozpoczęło się uroczystą inauguracją w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Za nami również Age of Sing – projekt muzyczny z udziałem Katie Melua, Kamila Bednarka, Krzysztofa Cugowskiego oraz Renaty Przemyk. To zaledwie niewielka część z zaplanowanych na czas festiwalu wydarzeń. Co jeszcze nas czeka?

CZYTAJ DALEJ

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję