Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-Biała

Pokutne Marsze Różańcowe mają już rok

Niedziela bielsko-żywiecka 11/2015, str. 2

[ TEMATY ]

marsz

Monika Jaworska

Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Ulicami Bielska-Białej przeszedł kolejny Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę. Począwszy od 14 marca 2014 r. marsze odbywają się co miesiąc z inicjatywy Bielskiej Krucjaty Różańcowej i Wspólnoty Nieustającego Różańca. – Marsz ma już „roczek”. Bp ordynariusz Roman Pindel zatwierdził nam na opiekuna wspaniałego kapłana – salwatorianina ks. Andrzeja Pacholika SDS. Kapłan prowadzi nasze marsze pokutne i odprawia Msze św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława BM w Starym Bielsku – powiedziała Maria Szarek ze Wspólnoty Nieustającego Różańca działającej przy katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Tradycyjnie marsz, który odbył się w lutym, rozpoczęto modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej przy dworcu. – Marsz pokutny to wspaniała okazja do modlitwy Polaków za wszystkie nasze przewinienia, za to wszystko, co jest złego w naszej ojczyźnie. Za wszystko, co jest gorszące dla Kościoła, dla katolików, dla braci w wierze – zauważył opiekun marszów ks. Andrzej Pacholik SDS z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który prowadził modlitwę. – Ufamy, że pokutujące serca nasze i rodaków dokonają przemiany w naszej ojczyźnie – dodał.

Uczestnicy wraz z kapłanami wyruszyli z kościoła przy dworcu ulicami miasta do kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku. Nieśli transparent i feretron z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Modlili się Różańcem. W Starym Bielsku odprawiono Mszę św., której przewodniczył ks. Grzegorz Pal, a kazanie wygłosił ks. Andrzej Pacholik. Na zakończenie Mszy św. wierni uczcili relikwie św. Stanisława.

Rocznicowy Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę przypadł 14 marca br. – w tym dniu minął rok od zorganizowania pierwszego takiego marszu w Bielsku-Białej. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w różnych modlitewnych inicjatywach za ojczyznę, a szczególnie tych, którym los ojczyzny nie jest obojętny. Zachęcają, by modlić się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii.

2015-03-12 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaczarowany świat autyzmu

Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu przez cały kwiecień podejmował szereg inicjatyw związanych z przybliżeniem i oswojeniem autyzmu, włączając się w ten sposób w Światowe Dni Wiedzy na Temat Autyzmu.

Organizowano warsztaty dla rodziców i uczniów, zajęcia wspierające, konferencje szkoleniowe i konkursy, a 22 kwietnia „Niebieski Marsz dla Autyzmu” i happening „Zaczarowany Świat Autyzmu” na pl. Legionów.

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję