Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jesteś w potrzebie – zadzwoń

W dominikańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie działa modlitewna grupa szybkiego reagowania. Jej działanie uruchamia SMS od ks. proboszcza Krzysztofa Ruszla OP, którego treścią jest prośba o modlitwę w konkretnej sprawie lub za konkretną osobę. Może skorzystać każdy, kto tylko czuje taką potrzebę. Wystarczy wysłać SMS na numer: 796-137-140

Niedziela bielsko-żywiecka 20/2015, str. 6

[ TEMATY ]

rozmowa

MR

A wszystko zaczęło się od ogłoszenia...

A wszystko zaczęło się od ogłoszenia...

MARIUSZ RZYMEK: – Kiedy w Księdza parafii powstała modlitewna grupa szybkiego reagowania?

KS. KRZYSZTOF RUSZEL: – To jest owoc rekolekcji dla księży, które prowadziłem u nas w klasztorze w listopadzie 2014 r. Akurat wtedy natchnęło mnie, żeby taką grupę powołać i to natchnienie wprowadziłem w czyn. Na ogłoszeniach parafialnych poprosiłem ludzi, aby zaangażowali się w tę inicjatywę, na co pozytywnie odpowiedziało 14 osób z Korbielowa i Krzyżowej. Teraz więc, jak tylko dostaję SMS z prośbą o modlitwę, to od razu przesyłam go do nich i zaczynamy modlitwę – każdy w miejscu, w którym się w danej chwili znajduje.

– Czy jest wypracowany jakiś „szablon” tego modlitewnego wsparcia?

– Nie, każdy modli się indywidualnie i to taką modlitwą, jaką sam wybiera. Również czas, jaki ktoś na to przeznacza, jest jego indywidualną sprawą. Ja daję tylko intencję do modlitwy, a cała reszta zależy od moich współpracowników.

– Czy co jakiś czas spotykacie się wspólnie w kościele na jakimś spotkaniu formacyjnym?

– Nie, gdyż są to osoby, które często się spotykają, więc takich dodatkowych spotkań nie organizujemy.

Reklama

– Jak często spływają do Księdza intencje modlitewne?

– Tu nie ma reguły. Jest tak, że np. przez cały tydzień nie pojawia się żadna intencja modlitewna, a innym razem dzień po dniu pojawiają się kolejne.

– O co najczęściej proszą ludzie w tych intencjach?

– O zdrowie, wyciągnięcie bliskich z nałogów i o wygaśnięcie małżeńskich konfliktów. To są takie klasyczne problemy, w których trzeba ludzi wspierać modlitwą.

– Kto częściej korzysta z Księdza inicjatywy: parafianie czy osoby z zewnątrz?

– Ciężko powiedzieć, bo tych ludzi w większości zupełnie nie znam. Jest tak, że dostaję z anonimowego dla mnie telefonu prośbę i na tym to się kończy. Co najwyżej odpisuję osobie, która mi przesłała intencję, że przekazałem ją dalej. Nic więcej nie robię. To jest zupełnie anonimowe, więc każdy może poprosić o wsparcie nawet w najbardziej wstydliwej dla siebie sytuacji.

– Jak ludzie kontaktują się z Księdzem?

– Na stronie internetowej parafii jest podany mój numer telefonu, a także e-mail, więc łatwo się ze mną skontaktować.

2015-05-14 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzeba oddać siebie innym

Niedziela łódzka 14/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

rozmowa

Kl. Kamil Siuta

Biskup Marek Marczak

Biskup Marek Marczak

ANNA SKOPIŃSKA: – W jednym z wywiadów, jeszcze będąc rektorem WSD, wspominał Ksiądz, że już jako dziecko chciał zostać kapłanem. A jaka droga – przez jakie wspólnoty prowadziła do Seminarium?

CZYTAJ DALEJ

Dwie dekady posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

2022-11-26 13:01

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Długosz

WMSD

nadzwyczajni szafarze

Maciej Orman/Niedziela

– Jesteście przedłużeniem posługi biskupów i kapłanów – powiedział do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. bp Antoni Długosz. Biskup senior archidiecezji częstochowskiej przewodniczył 26 listopada Mszy św. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie z okazji 20. rocznicy posługi nadzwyczajnych szafarzy w archidiecezji częstochowskiej.

Eucharystię koncelebrowali ks. dr Łukasz Dyktyński, moderator nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej, i ks. dr Krzysztof Bełkot, kierownik Referatu Prawnego Dyscypliny Sakramentów i Sakramentaliów Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, odpowiedzialny za organizację i koordynowanie kursów przygotowujących dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję