Reklama

Niedziela w Warszawie

Pożegnanie Matki Bożej

Podczas VIII Święta Dziękczynienia zakończyła się peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej

Warszawiacy pożegnali Matkę po królewsku. Ostatniego dnia peregrynacji Ikona była niesiona w 12-kilometrowej pielgrzymce różańcowej Traktem Królewskim z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. – Dzisiaj idąc z tą pielgrzymką dziękujemy za to nawiedzenie, dziękujemy za wielkie rzeczy, jakich Bóg dokonał w trakcie tego nawiedzenia. Za misje i rekolekcje, za spowiedzi i Msze św. Idąc w tej pielgrzymce, prośmy o dalszą matczyną opiekę nad naszym narodem i każdym z nas – mówił podczas rozpoczęcia pielgrzymki na pl. Piłsudskiego bp Rafał Markowski.

Na starcie pielgrzymka liczyła ok. tysiąca osób. Kolejne grupy wiernych i wspólnoty dołączały się do Matki Bożej na trasie. Na ostatnim odcinku do procesji dołączyli biskupi, żołnierze, orkiestra, harcerze oraz kilka tysięcy wiernych. – Dziś zbieramy się w tym miejscu, by podziękować Matce Bożej za owoce tej peregrynacji. To doskonała okazja zarówno do dziękczynienia, jak i zawierzenia Jej opiece naszej archidiecezji i naszych rodzin – podkreślił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Reklama

Podczas uroczystości w Wilanowie Obraz Matki Bożej Częstochowskiej został przekazany z archidiecezji do diecezji płockiej. W ten sposób zakończyły się wielkie maryjne rekolekcje w Kościele warszawskim. Wędrówka ikony trwała prawie okrągły rok. Przez ten czas odwiedziła każdą parafię i kaplicę na terenie archidiecezji.

– Chciałbym przypomnieć pomysł Prymasa Polski kard. Józefa Glempa, aby ten omodlony obraz trafił do Świątyni Opatrzności Bożej – powiedział kard. Kazimierz Nycz. – Wyjawiam ten zamiar, bo myślę, że jest to wielka mądrość Księdza Prymasa Józefa Glempa i proszę wszystkich członków Episkopatu Polski, aby ten pomysł pomogli mi zrealizować.

Według planu, obraz zostałby przekazany do Świątyni Opatrzności Bożej dopiero za kilka lat, po zakończeniu trwającej II peregrynacji po diecezjach w Polsce. Ikona Matki Bożej powróci do stolicy w 2016 r.; wtedy będzie nawiedzać parafie diecezji warszawsko-praskiej.

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłosierdzie Boże w dekanacie jeleśniańskim

Niedziela bielsko-żywiecka 48/2015, str. IV

[ TEMATY ]

peregrynacja

Foto Przyjaciele

W Jeleśni razem ze znakami miłosierdzia niesiono piękne feretrony

W Jeleśni razem ze znakami miłosierdzia
niesiono piękne feretrony

Peregrynacja znaków miłosierdzia w południowo-wschodniej części Żywiecczyzny rozpoczęła się od parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie, gdzie w ub.r. odbyły się uroczystości koronacyjne cudownego obrazu Matki Bożej. Później kolejno znaki miłosierdzia gościły w: Korbielowie, Krzyżowej, Jeleśni, Koszarawie Bystrej, Koszarawie, Przyborowie, Sopotni Wielkiej, Sopotni Małej, Pewli Wielkiej i Pewli Ślemieńskiej. Ostatnią parafią peregrynacji w dekanacie jeleśniańskim była wspólnota w Pewli Małej, skąd 16 listopada obraz Jezusa Miłosiernego przewieziono do dekanatu radziechowskiego.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji!

2021-09-18 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia po za, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję