Reklama

Niedziela Rzeszowska

Bądź chrześcijaninem naprawdę

Niedziela rzeszowska 33/2015, str. 4

[ TEMATY ]

sport

Łukasz Kalawski

Dzień sportu z siatkarzami Asseco Resovia

Dzień sportu z siatkarzami Asseco Resovia

Gdy Jan Paweł II powiedział: „Nie budujcie mi pomników”, powstał pomysł zbudowania żywego pomnika Jana Pawła II. Są nim stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, których obecnie jest ponad 2500 w całej Polsce. Tegoroczny obóz Fundacji odbył się w Rzeszowie. Przyjechało blisko 1000 licealistów i gimnazjalistów z całej Polski. Wśród nich była Elżbieta Koc, od 4 lat stypendystka Fundacji. Pochodzi z Brzegów Dolnych. Idzie do klasy maturalnej w I Liceum w Krakowie. Stypendystką jest też jej siostra, Marysia, która we wrześniu rozpocznie naukę w Liceum w Ustrzykach Dolnych.

Fundacji zawdzięcza wsparcie finansowe, dzięki któremu rozpoczęła naukę w liceum w Krakowie. Uczęszcza na dodatkowe zajęcia, opłaca przejazdy z Krakowa do domu. Fundacja zapewnia również wspólnotę, którą stypendyści tworzą podczas corocznych, wakacyjnych obozów. Dzięki tym właśnie obozom poznają się nawzajem, zwiedzają też miasta akademickie, w których już niedługo będą studiować. Jest to także okazja, by zgłębić nauczanie św. Jana Pawła II, którego słowa „Bądź chrześcijaninem naprawdę” były hasłem tegorocznego spotkania. – Codzienna Msza św., rozważania nauczania Jana Pawła II i dzień skupienia zbliżyły nas do Boga, dały wskazówki do wypełniania słów naszego patrona. Uświadomiłam sobie, że wspólnota jest budowana poprzez poszczególne jednostki, jakimi jesteśmy my sami, i to od nas zależy kondycja całości – mówi Elżbieta.

Reklama

Na pytanie, jak zostali przyjęci w diecezji rzeszowskiej, odpowiada po prostu: – Bardzo ciepło i serdecznie. Zarówno przez duchownych diecezji, władze miasta, jak i wykładowców uczelni, na których gościliśmy. Ludzie zamieszkujący ziemię rzeszowską są bardzo mili i otwarci, często do nas podchodzili, uśmiechali się i odnosili się z wielką życzliwością. Stypendyści, goszcząc w niedzielę w parafiach, dziękowali ludziom dobrej woli za złożone ofiary do puszek podczas Dnia Papieskiego, dzięki którym możemy spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje.

Odwołując się do świeżych wspomnień, Elżbieta podkreśla, że wielkim przeżyciem dla niej, jak i innych stypendystów było doświadczenie życzliwości i zaangażowania duchowego, gorliwości rzeszowian: – Niezapomnianym stał się koncert stypendystów na Rzeszowskim rynku. Oprócz tysiąca uczestników obozu wzięli w nim udział mieszkańcy Rzeszowa. Razem z nami śpiewali, tańczyli i chwalili Boga.

Podczas obozu stypendyści poznali historię i kulturę Podkarpacia oraz rzeszowskie uczelnie. Miłym wydarzeniem był dzień sportu, a niespodzianką była obecność siatkarzy Asseco Resovii, którzy są sportowymi idolami wielu stypendystów.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kamil Stoch na podium Mistrzostw Świata

[ TEMATY ]

sport

skoki narciarskie

wikipedia.pl

Kamil Stoch w Bischofshofen (2017)

Kamil Stoch w Bischofshofen (2017)

Kamil Stoch został wicemistrzem świata w lotach narciarskich. Zawody rozgrywane był w Oberstdorfie.

Mistrzem świata został Norweg Daniel Andre Tande. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Richard Freitag. Z planowanych 4 serii rozegrano ze względu na warunki pogodowe tylko 3 serie. W ostatniej serii, dzięki świetnej próbie nasz reprezentant zdołał wyprzedzić Freitaga.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję