Reklama

Redakcyjna poczta

Był taki dzień

"Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem" - słowa tej piosenki przychodzą mi na myśl, gdy wspominam nasze spotkanie opłatkowe w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze, które odbyło się w niedzielę 19 stycznia br.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. celebrowaną przez bp. Edwarda Dajczaka, w której licznie uczestniczyli członkowie wszystkich wspólnot działających w naszej parafii.
Po Eucharystii przeszliśmy do Szkoły Podstawowej nr 17 na dalszą część spotkania. W sali gimnastycznej zastaliśmy wspaniały poczęstunek przygotowany przez samych parafian. Miejsca przy stole nie zabrakło dla nikogo, a było nas bardzo wielu. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa i wspólnej modlitwie, ciesząc się obecnością wśród nas Księdza Biskupa, składając życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem.
Ks. Jan Pawlak - proboszcz naszej wspólnoty podziękował dyrekcji szkoły za otwarte drzwi, podkreślając, że szkoła sprawuje ważną funkcję w społeczności naszego osiedla i powinniśmy uczynić wszystko, aby istniała nadal, mimo pojawiających się zakusów jej zamknięcia.
Spotkanie stało się okazją do prezentacji parafialnych wspólnot: "Wiary i Światła", Oazy Dzieci Bożych, Ruchu Światło-Życie, chóru, Akcji Katolickiej, ministrantów, Poradnictwa Rodzinnego, Rodziny Radia Maryja, Róż Żywego Różańca, scholi dziecięcej i młodzieżowej, Parafialnego Zespołu Caritas i Odnowy w Duchu Świętym. Mogliśmy się przekonać, jak wiele osób jest zaangażowanych w życie parafialne.
Nasze podziękowania należą się Danucie Tchórzewskiej - wiceprezes Parafialnego Koła Akcji Katolickiej za przygotowanie naszego spotkania oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy

2021-09-19 09:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Krzysztof Świertok/BPJG

Pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy” na Jasnej Górze trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Główna Msza św. odprawiona zostanie o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, krajowego duszpasterza Ludzi Pracy, z kazaniem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Pielgrzymce towarzyszy wystawa bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik.

Na godz. 9.30 zaplanowane jest wystąpienie dr. Jarosława Szarka z IPN zatytułowane: „Wojna z Narodem”, potem wspólny różaniec i wystąpienie przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję