Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Rakówka

Poświęcenie sali gimnastycznej

Niedziela zamojsko-lubaczowska 2/2016, str. 7

[ TEMATY ]

szkoła

Archiwum autorki

Bp Marian Rojek poświęcił salę gimnastyczną w Rakówce

Bp Marian Rojek poświęcił
salę gimnastyczną w Rakówce

W Rakówce, w gminie Księżpol, 18 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie sali sportowej przy Szkole Podstawowej. Tego wspaniałego aktu dokonał Pasterz naszej diecezji. We wstępie do Mszy św. bp Marian Rojek zwrócił uwagę na wartość zdrowia, zarówno fizycznego, jak i duchowego: – Jest takie mądre przysłowie, które mówi, że w zdrowym ciele – zdrowy duch.

Dlatego też, skoro będziemy dziś coś szczególnego czynić dla ciała, gdy chodzi o jego sprawność i zdrowie, to tutaj, w tej świątyni, zwracamy uwagę na nasze zdrowie duchowe, którym jest świętość. Troszczyć się więc musimy o to, by unikać grzechu i wszystkiego, co do niego prowadzi. Jednak wiemy, że jesteśmy słabi, dlatego w Roku Miłosierdzia chcemy odwoływać się do Bożego Miłosierdzia i o nie, dla nas samych i dla całego świata, prosimy – mówił do zebranych na liturgii bp Rojek. Podczas Mszy św. poświęcono także krzyż, którzy zawisł nad wejściem do sali sportowej w szkole w Rakówce.

Jak podkreślał wójt gminy Księżpol Lech Rębacz, to szczególna uroczystość dla gminy, a przede wszystkim dla Rakówki i okolicznych miejscowości. – Sala gimnastyczna w Rakówce jest trzecim – na terenie naszej gminy – zamkniętym obiektem sportowym, z którego, oprócz uczniów miejscowej szkoły, będzie mogła korzystać młodzież pozaszkolna i osoby starsze. Cieszę się, że w tym wyjątkowym dla naszej wspólnoty dniu są wśród nas zacni goście. Wszystkich serdecznie witam i dziękuję za obecność – mówił Lech Rębacz.

Reklama

Po Eucharystii społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Rakówki i okolicznych miejscowości przeszli z kościoła filialnego na teren szkoły, gdzie została przecięta wstęga i poświęcono salę sportową. W dalszej części uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Księżpol, który przypomniał działania inwestycyjne w oświatę na terenie gminy począwszy od roku 1990, ze szczególnym akcentem na inwestycje zrealizowane w budynku szkoły w Rakówce. Głos zabrała również dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakówce Elżbieta Droździel, która przedstawiła pokrótce historię placówki i jej osiągnięcia, będące sukcesami uczniów i nauczycieli. Następnie z programem artystycznym wystąpili uczniowie. Przewidziano także czas na wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości oraz zwiedzanie obiektów szkolnych.

Sala gimnastyczna w Rakówce służyć będzie nie tylko społeczności szkoły, ale i całej miejscowości jako miejsce spotkań sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

2016-01-05 11:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomoc dla uczniów

Niedziela kielecka 37/2016, str. 1, 6

[ TEMATY ]

szkoła

pomoc

inicjatywa

Bożena Sztajner/Niedziela

Wiele rodzin nie stać na szkolne wyprawki, ceny i zmiany podręczników szkolnych nie są obojętne nawet w zamożnych środowiskach. Inicjatywy Kościoła i miasta tradycyjnie pomagają w wejściu w nowy rok szkolny.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: św. Mikołaj chce nas nauczyć pokory w czynieniu dobra

2022-12-06 15:34

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Święty ten chce nas nauczyć pokory w czynieniu dobra” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk w katedrze bydgoskiej, której współpatronem jest Mikołaj.

Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy. – Patrzę na was i sobie myślę czy mam rację, że dla dzieci najbardziej znanym świętym jest Mikołaj? – pytał bp, prowadząc dialog z maluchami. – To święty, którego się nie boimy, ma dobre serce oraz przychodzi, by nam coś podarować – mówił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję