Reklama

Niedziela Świdnicka

„Skaldowie” podbili dobromierzan!

Niedziela świdnicka 3/2016, str. 6

[ TEMATY ]

koncert

Barbara Zarzeczna

Zespół zagrał w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu

Zespół zagrał w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Dobromierzu

Już po raz piąty w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu zorganizowano koncert kolęd i pastorałek. Tym razem w programie pt. „Moje Betlejem” wiernym zaprezentowała się legenda polskiego rocka – zespół „Skaldowie”.

O tym jak bardzo te koncerty oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych inicjowanych przez miejscowego proboszcza ks. kan. Andrzeja Walerowskiego zadomowiły się już na dobre w tej wspólnocie, świadczy liczna, mimo przenikliwego zimna, obecność wiernych na tym przedsięwzięciu. Kościół wypełniony był po przysłowiowe brzegi, a oklaskom nie było końca.

„Moje Betlejem” to osobista i wzruszająca podróż przez betlejemską noc oraz refleksja na temat aktualności tamtych wydarzeń we współczesnym świecie. Zachwycały piękne treści utworów napisane przez Leszka Aleksandra Moczulskiego i muzyka autorstwa Jacka Zielińskiego. To wszystko po prostu porwało nie tylko publiczność, ale i uczestniczącego w koncercie bp. Ignacego Deca, który rokrocznie patronuje i bierze udział w dobromierskim kolędowaniu.

Wyjątkowy klimat koncertu zapewnił autorski komentarz perkusisty zespołu Jana Budziaszka, a na bis „Skaldowie” wykonali razem z publicznością jeden ze swoich największych przebojów „Z kopyta kulig rwie”.

Nie krył swojego wielkiego zadowolenia z przebiegu koncertu ks. kan. Andrzej Walerowski.

– Moje ogromne wyrazy szacunku należą się wam, drodzy parafianie, którzy mimo mrozu tak licznie zgromadziliście się w naszej świątyni, namówiliście do przyjścia swoich bliskich, znajomych, po to, by wspólnie wysłuchać tego wspaniałego misterium – stwierdził proboszcz dobromierskiej parafii.

W serdecznych słowach podziękował również za stałą życzliwość, obecność Księdzu Biskupowi, władzom gminy oraz wszystkim, dzięki którym ten koncert mógł dojść do skutku. Przypomniał, że w ubiegłym roku w Dobromierzu gościła Eleni.

Reklama

– Jeden z parafian uczestniczących w tym koncercie wybrał się jeszcze w tym samym dniu do Wrocławia na kolędowy występ właśnie „Skaldów”. Po powrocie zadzwonił do mnie i powiedział: „Proszę księdza, za rok na następny koncert, niech Ksiądz zaprosi «Skaldów»”. I tak też się stało... – dodał ks. Walerowski.

Zabierając głos na zakończenie tego niezwykłego przedsięwzięcia, Pasterz Kościoła świdnickiego pogratulował zespołowi pięknego wykonania misterium, wyraził też radość z faktu, że może uczestniczyć w koncertach organizowanych w tutejszej wspólnocie parafialnej. Na zakończenie udzielił wszystkim swojego pasterskiego błogosławieństwa, które – jestem o tym głęboko przekonany – znając wspaniałe inicjatywy kulturalne podejmowane przez Księdza Proboszcza i jego parafian, na pewno zaowocują w tym roku kolejnymi pięknymi, cennymi wydarzeniami kulturalnymi.

2016-01-14 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zagrali z Bożą Mocą!

[ TEMATY ]

koncert

Jowita Kostrzewska

"Radujcie się zawsze w Panu" to tytuł koncertu, który wieczorem 26 lutego, z Bożą Mocą zagrali i zaśpiewali muzycy z zespołu 77FM Formacji z Mocą w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Był to czas uwielbienia Boga śpiewem i tańcem, niejako w towarzystwie relikwii Świętego Jana Pawła II. Ten niedzielny wieczór przypadł na „ostatki”- ostatnie dni karnawału. Takie wydarzenie to piękne świadectwo dla świata, bo można odnaleźć prawdziwą radość i szczęście, pokój w Bogu, a nie w imitacji szczęścia - na hulankach, czy pijatykach karnawałowych.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: dobroczynna pizza od Szkotów

2023-02-03 18:51

[ TEMATY ]

Lwów

Szkocja

pizza

Adobe.Stock.pl

Organizacja SIOBHAN'S TRUST karmiła ubogie dzieci w szkockich szkołach. Od początku wojny organizacja przyjechała na Ukrainę, aby docierać do bombardowanych miast oraz uchodźców. W dużych furgonetkach przygotowują ciepła pizzę. 2 lutego wolontariusze Joe Roberts z Anglii i Finn Riddell ze Szkocji przy kościele św. Jana Pawła II we Lwowie zgromadzili uchodźców mieszkających w parafialnym domu i w całym mieście.

Dystrybucja żywności odbywa się w miłej atmosferze, z zasadami sztuki kulinarnej. Rozdali ponad 130 porcji pizzy: smacznej, wegetariańskiej, ciepłej, prosto z pieca. Wybrzmiała szkocka muzyka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję